CANELO I JACOBS ZOSTANĄ ZWAŻENI W DNIU WALKI

Redakcja, The Ring

2019-01-20

Saul Alvarez (51-1-2, 35 KO) i Daniel Jacobs (35-2, 29 KO) zostaną zważeni nie tylko na dzień przed walką, ale także w dniu pojedynku, który odbędzie się 4 maja w Las Vegas.

Ważenie odbędzie się o godzinie ósmej rano. Żaden z zawodników nie będzie mógł wtedy ważyć więcej niż 170 funtów (limit wagi średniej to 160 funtów). Za każdy funt powyżej tej wagi musiałby zapłacić olbrzymią, liczoną w setkach tysięcy dolarów karę.

Dodatkowe ważenie ma uniemożliwić Jacobsowi zbyt duże przybranie na masie. Amerykanin jest dużym zawodnikiem jak na wagę średnią i ma tendencję do tycia między oficjalnym ważeniem a walką. Przed potyczką z Giennadijem Gołowkinem nie stawił się na ważeniu w dniu pojedynku, wiedząc, że przekroczy limit. Z tego powodu nie miał możliwości wywalczenia pasa IBF, mimo że znajdował się on w stawce.

Po walce Gołowkin-Jacobs federacja IBF zniosła wymóg ważenia w dniu pojedynku, jeśli jest to pojedynek unifikacyjny. Alvarez i Jacobs zgodzili się jednak na dodatkowe ważenie podczas negocjacji.

Na szali pojedynku Alvarez-Jacobs znajdą się pasy WBC, WBA i IBF w wadze średniej.