WBC: FURY ZASŁUGUJE NA WIĘKSZĄ GAŻĘ W REWANŻU

Przed chwilą w zagranicznych mediach ukazała się informacja, że federacja WBC, której pas dzierży Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), oficjalnie nakazała rewanż swojego czempiona z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO).

Federacja poinformowała też, że obozy zawodników mają czas do 5 lutego na dogadanie się co do warunków finansowych. W przeciwnym wypadku WBC zarządzi podział zysków 60-40 na korzyść "Bronze Bombera".

Oznacza to 10-procentowy wzrost pensji Fury`ego w stosunku do typowego podziału mistrz - pretendent, jakim jest 70-30.

Przypomnijmy, że pierwsza walka obydwu panów zakończyła się kontrowersyjnym remisem po 12. rundach.

Fury leżał na deskach dwukrotnie (w 9. i 12. rundzie) jednak wielu ekspertów, jak i kibiców uważa, iż pomimo tego Brytyjczyk powinien tę walkę wygrać.

Oby promotorzy zawodników szybko się dogadali i jak najprędzej doprowadzili do rewanżu, na który czeka cały bokserski świat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 16-01-2019 21:02:12 
Do Wildera widać dotarły informacje ze Fury chce stoczyć walke w kwietniu, mozliwe ze nawet mysli ze Fury chce sie dogadać z Joshuą stąd to zarządzenie wbc, nawet pokazują dobrą wolę co do podziału pieniędzy. W praktyce to gówno znaczy ale jest to wyraźny sygnał oczekiwań Wildera co do walki. Mozliwe ze nawet fury zrezygnuje ze zrobienia na złość Hearnowi i Joshuy i zeby nie drażnić amerykanów zaczą ustalać termin walki.
 Autor komentarza: xionc
Data: 16-01-2019 21:09:45 
zmiana z 70-30 na 60-40 to nie jest wzrost 10-procentowy tylko ponad 30 procentowy, naprawde procenty sa w podstawowce tlumaczone...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 16-01-2019 21:33:45 
Jako nieformalnemu zwycięzcy pierwszego starcia Tysonowi rzeczywiście ta podwyżka należy się jak psu buda. Bardziej jednak niż więcej kasy przydałaby mu się w rewanżu uczciwa obsada sędziowska która nie wypaczy wyniku walki.

WBC zarządziła rewanż, Wilder bawi się w gwiazdę filmową bo wreszcie ktoś zauważył że istnieje a Fury zapowiada że chce być aktywny i chce walczyć jeszcze przed rewanżem jedną walkę.
Ułożyć to się może różnie. Zobaczymy czy obaj panowie nie zaczną się teraz nawzajem wymijać. Aktywność aktywnością a życie życiem. Był już jeden zawodnik depczący po piętach Wilderowi który przez chęć aktywności nie mógł Wildera namierzyć bo przecież ten nie będzie na niego czekał.

Osobiście z powodu przeszłości obu panów wolałbym żeby do rewanżu doszło od razu- bez zbędnych przetarć i odwlekania tego w czasie. Możliwe kontuzje, później przetarcia, tymczasowe pasy i walki o nie + wykorzystywanie takich sytuacji jako pretekst do mijania się z terminami (no bo jak Fury walczy to my też chcemy, a później musimy odpocząć i nagle okazuje się że jak jeden chce walczyć to drugi jest zaraz po walce i odwrotnie)

Zobaczymy czy panowie będą chcieli dokończyć sprawę w ringu czy zaczną się problemy. No i Tyson może zwiększyć swoje wymagania. O ile przed pierwszą walką Wilder był tu stroną "A" ze względu na pas i aktywność o tyle obecnie to Fury w żaden sposób nie powinien mu ustępować pola w negocjacjach.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 17-01-2019 09:22:25 
wbc jest zenujace, jak to nakazalo walke? przeciez fury nie byl i nie jest oficjalnym chalengerem do pasa, zabawne ze i ortiz i breazeale juz nic nie mowiac o white ktoremu nalezy sie ta walka jak psu buda maja wygrane na koncie i czekaja nadal
a fury wraca znikad po 3 latach, remisuje i jest 2 :)
a mzoe by tak nakazali walke z dilianem ktory juz ze 2 lata jest 1 do pasa heh iwszystko wygrywa
 Autor komentarza: MLJ
Data: 17-01-2019 09:53:15 
Nie mam nic do tego rewanżu, ba cieszę się że będzie, ale też nie może być tak że pewni zawodnicy (Breazeale, a zwłaszcza Whyte) wygrywają walki eliminacyjne, są mandatory i czekają miesiącami, albo po chamsku są blokowani, bo wbc ma w dupie własne zasady.

xionc, słuszna uwaga z tymi procentami, to 33 procentowy wzrost, a nie 10.
Furmi nie uważał na matematyce ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.