MUNGUIA PLANUJE PRZENOSINY DO WAGI ŚREDNIEJ

Mistrz świata federacji WBO w wadze junior średniej Jaime Munguia (31-0, 26 KO) zapowiada, że w niedalekiej przyszłości przeniesie się dywizję wyżej. Wcześniej jednak 22-letni Meksykanin chciałby spotkać się w ringu z pozostałym czempionami ze swojego aktualnego limitu.

Trudne może to być o tyle, że Munguia związał się niedawno z platformą streamingową DAZN, zaś Jarrett Hurd (23-0, 16 KO) i Tony Harrison (28-2, 21 KO) boksują dla związanej z telewizją FOX ekipy Premier Boxing Champions.

- Sytuacja polityczna jest skomplikowana. Ja boksuję dla DAZN, a oni dla Showtime i FOX. Ale zobaczymy. Jeśli nie dojdzie do tych pojedynków teraz, to może wówczas, gdy przeniosę się do limitu kategorii średniej. Widziałem ich komentarze, powiedzieli na mój temat wiele złych rzeczy. Wydaje mi się, że oni nie okazują mi wystarczającego szacunku, bo jestem jeszcze bardzo młody. Zaczną mnie jednak szanować, kiedy tylko wejdą ze mną do ringu. Znokautowałbym każdego z nich. Jestem pewien, że mogę to zrobić - stwierdził Jaime.

- Nie ma na mnie żadnej presji, jestem świadomy tego, co robię. Myślę, że wkrótce przejdę do limitu 160 funtów i zmierzę się z Canelo lub Gołowkinem. Wiem, że wiąże się to z pewnym ryzykiem, ale ryzyko jest zawsze. To obecnie dwaj najlepsi zawodnicy na świecie, a walka z nimi to moje przeznaczenie. Obecnie koncentruję się jednak wyłącznie na najbliższym występie - obwieśćił pięściarz z Tijuany, który już 26 stycznia w Houston podejmie Takeshiego Inoue (13-0-1, 7 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 11-01-2019 09:13:13 
To jest kozak dopiero
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.