HOPKINS: CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ WALKĘ CANELO Z LEMIEUX

David Lemieux (40-4, 34 KO) liczy na potyczkę z Saulem Alvarezem (51-1-2, 35 KO). O takie zestawienie apeluje również niegdyś wielki mistrz wagi średniej i półciężkiej, sławny Bernard Hopkins.

Kanadyjski bombardier ma już ogromne problemy z uzyskaniem limitu wagi średniej i ostatnio zamiast między linami, całkowicie odwodniony wylądował w szpitalu. Ale przecież Canelo balansuje pomiędzy dywizją średnią a super średnią. Pojedynek można byłoby również ustawić w jakimś umownym limicie.

- Wydawało mi się, że dostanę Canelo już po mojej ostatniej walce. On mierzył się w rewanżu z Giennadijem Gołowkinem, a ja ze Spike'em O'Sullivanem. Zwycięzcy mieli potem zaboksować między sobą. Tak się jednak nie stało. Być może zakończyłem walkę w tak efektowny sposób, że oni zmienili swoje plany. Zawsze jednak będę na niego gotowy. Wierzę, że mam to coś, co pomoże mi pokonać Alvareza - przekonuje Lemieux.

- Przecież Canelo ostatnio zdobył pas w kategorii super średniej prawda? Obaj potrafią nokautować, a David dopiero co mierzył się z O'Sullivanem, który był uważany za trzecią siłę wagi średniej. I ciężko go znokautował. To niebezpieczne zestawienie dla Canelo, lecz ludzie chcą oglądać właśnie takie walki. Ja też chętnie bym to obejrzał, w Montrealu albo Nowym Jorku. Na takie pojedynki hala to za mało, potrzebny byłby stadion - uważa Hopkins.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-01-2019 11:36:04 
Po tym co pokazał Canelo w ostatnim pojedynku z GGG to Lemieux będzie miał bardzo ciężką przeprawę.
Coć dysponując kończącym ciosem bym go nie skreślał...
 Autor komentarza: boxxxx
Data: 06-01-2019 11:43:31 
O'Sulivan to żadna 3cia siła wagi średniej, już Eubank Jr go zweryfikował.
Nie wiem czy wąsacz w 10 by się nawet znalazł w middleweight
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-01-2019 12:19:46 
W tej chwili to zestawienie to mismatch, bo kanadyjczyk został ostatnio i sponiewierany przez GGG i zdeklasowany przez Saundersa. Odbudowa na O'Sullivanie to nic nadzwyczajnego, bo Irlandczyk to druga dzisiątka middleweight. Walka Alvarez - Lemieux miała by sens gdyby David był świeżo po zdobyciu pasa IBF, w czasach gdy jeszcze jako robił limit 160 i jako tako wyglądał.

Hopkins chce takiego zestawienia bo jeden i drugi to GBP, czyli jego ziomki..
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 06-01-2019 12:21:18 
Juz grupa GB robi podkład pod walke z Lemieux która większego sensu nie ma. Clenbuterol ze swoja obroną i typem kontrboksera powinien stosunkowo łatwo poradzić sobie z Lemieux. Jeszcze ta walka jakoś by sie broniła gdyby Lemiex pokonał Johnsona w dobrym stylu. A tak zamiats miedzy linami to wyladował w szpitalu. Alvarez ma kontrakt na kilka walk niezaleznie od oglądalności tak więc Oscar bedzie próbował unikać tych napowaznieszych wyzwań i przeciez zapowiedział ze Alvarez nie zawalczy z Jacobsem. DAZN nie zdoła przeforsować Jacobsa i w maju walka z Lemieux w umownym limicie a we wrześniu trylogia z Gołovkinem. Ciekawe co Hearn zrobi z Jacobsem. Walka z Andrade odpada bo to koledzy, Charlo odpada bo u Haymona, Gołovkin rewanżu mu nie da. Zanosi sie ze Jacobs bedzie boksował ze słabszymi rywalami.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 06-01-2019 19:20:13 
@Bromantan
Jacobsowi to chyba nie będzie mocno przeszkadzało, bo pewnie przyjmie taktykę Gołowkina - robić to, co mu GBP każe i liczyć na złoty strzał z Alvarezem. Zresztą o rewanżu z Gołowkinem Danny ostatnio już nawet nie myślał, zasłaniając się tym, że teraz interesują go tylko mistrzowie. Niestety, w średniej karty rozdaje Canelo i będzie to robił jeszcze przez jakiś czas.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 07-01-2019 01:05:35 
czyli walka dogadana, wszak z jednej stajni. Lemieuxa zabija 160 wiec easy job
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.