WARREN: FURY TO MISTRZ LUDU, JEST WIĘKSZĄ ATRAKCJĄ NIŻ JOSHUA

Redakcja, Informacja prasowa

2019-01-05

Frank Warren i Shelly Finkel negocjują już rewanż pomiędzy Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) a Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). - Tyson to mistrz ludu i stanowi dziś większą atrakcję niż Joshua - przekonuje Warren, promotor "Króla Cyganów".

Anthony Joshua (22-0, 21 KO) rzeczywiście będzie musiał chyba obejść się ze smakiem i zaboksować z zawodnikiem mniejszego kalibru. Kandydatami do starcia z AJ-em są Dillian Whyte i Jarrell Miller.

- Tyson to mistrz ludu. Żeby się z nim skontaktować, po prostu do niego dzwonisz i nie musisz przebijać się przez sito stu innych ludzi. On normalnie chodzi po ulicy, bez zbędnej świty. Bez względu na to, gdzie i z kim zorganizuję mu walkę w Wielkiej Brytanii, wyprzedamy wszystkie bilety. W tej chwili rozmawiam jednak z Finkel w sprawie rewanżu z Wilderem - przyznał Warren.

- Tysona interesują tylko duże walki, a takie są dwie na rynku, potyczka z Joshuą i rewanż z Wilderem. Problem w tym, że Anthony nie chce z nami się mierzyć. On zdaje sobie sprawę, że Fury by go pobił - dodał szef stajni Queensberry Promotions.

Zupełnie inaczej sprawy widzi Eddie Hearn, promotor Joshuy. - Tu nawet nie ma wątpliwości. Fury bardzo dobrze boksuje, ale nie ma ciosu. Wilder bardzo mocno bije, lecz nie potrafi boksować. Anthony ma jedno i drugie. Potrafi i boksować, i nokautować.