LEWIS O JOSHUI: JA POJECHAŁEM DO HOLYFIELDA ZA MNIEJSZE PIENIĄDZE

Lennox Lewis podpytywany regularnie przez dziennikarzy wywiera nieustanną presję na Anthonym Joshui (22-0, 21 KO), który - jego zdaniem, unika konfrontacji z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) o wszystkie cztery pasy wagi ciężkiej.

Anglik ma w posiadaniu tytuły IBF/WBA/WBO. Brakuje mu tylko tego w wersji WBC, w którego posiadaniu jest "Brązowy Bombardier". Obóz Wildera oferował mu za walkę w Ameryce aż 50 milionów dolarów, lecz mimo wszystko AJ woli boksować na swoim terenie.

JOSHUA: JEŚLI WILDER WYBIERZE FURY'EGO, NASTĘPNY MOŻE BYĆ WHYTE >>>

- Być może podział zysków w stosunku 60 do 40 na korzyść Joshuy byłby sprawiedliwy, ale ja zgodziłem się spotkać z Holyfieldem na jego terenie za mniejsze pieniądze niż dostał on. Wszystko dlatego, że tak bardzo zależało mi na statusie bezdyskusyjnego mistrza świata - stwierdził Lewis.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-12-2018 09:24:16 
Jeżeli chodzi o wyzwanie sportowe to słuszne podejście.

Jeżeli chodzi o finanse to ile Lewis zarabiał za walki w UK?
A.J. generuje krociowe zyski i walka w Usa w tym ewentualna przegrana nie jest na rękę jego promotorowi.
Teraz ma happy scenariusz - liczy że Fury z Wilderem się wyeliminują i A.J. nie będzie musiał walczyć z nimi.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-12-2018 10:13:15 
Pieprzenia Lewisa nie ma końca. Przecież w czasach gdy Lewis walczył z Holyfieldem, HW to było przede wszystkim USA. Lewis nie pojechał do USA specjalnie dla Holyfielda, tylko od porażki z McCallem niemal wyłącznie na rynku amerykańskim walczył. Stare pryki nie powinni oceniać współczesnych przez pryzmat swoich czasów. Szkoda, że Lewis więcej gada o AJ, niż o tym jak Kliczko wysłał go na emeryturę...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-12-2018 10:15:09 
Nie wiem dokładnie jak było, że Lewis przeniósł się wtedy na rynek amerykański, ale raczej nie dzierżył niemal wszystkich pasów, nie przyjeżdżała do niego czołówka, nie zarabiał najwięcej w swojej wadze i nie przyciągał takiej publiczności?
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-12-2018 10:20:11 
Taki Holyfield raptem 5 walk (z czego 3 u schyłku kariery, 2 zanim zdobył tytuły w HW) zawalczył poza granicami swojego kraju. Ktoś mu prawi z tego powodu wyrzuty? Nie, bo walczył w USA, w czasach gdy HW tam się liczyło, inni, jak Lewis, jeśli chcieli z nim walczyć, przyjeżdżali do niego. Rozumiem takie pierdolenie od jakichś Lolitek, czy Deadpooli89, ale boli, że takie głupoty wygaduje taki mistrz.
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 27-12-2018 10:44:40 
Ramirez82

No i po kiego chu.. zaczynasz?

Prawda taka że Antoś miał możliwośc zarobienia większej kasy w walce z Wilderem w USA, do tego mógł sobie zapewnic ekspansję kolejnego rynku+ przy ewentualnej wygranej wejść w posiadanie wszystkich pasów, ale spękal bo u siebie w domku może pykac na spokojnie z DW i wszyscy sedziowie dadzą mu wszystkie rundy...a jak trafi jakąś obcierka to słynne angielskie poddanie wjeżdża. Furry kozak skumal ze UK to nie wszystko, ze przy odpowiedniej promocji w stanach można też kupę kasy zarobić, i teraz nie mając żadnego paska za rew z wilderem zarobi na obcym terenie pewnie mniej wiecej tyle samo co mistrz i ulubieniec anglii Antoś Jołschua. Antek to cykor któremu zależy na parasolu bezpieczenstwa w postaci sędziów na własnym terenie. Gdyby wilderowi Hearn zaproponowal takie 50mln za przyjazd do angli to ten by sie nawet nie zastanawial.
Zresztą legenda AJ już powoli opada, nudna walka z parkerem, to samo z takamem+ pokonanie z problemami małego povietkina...żenada, nijak to sie ma do Wilder vs Ortis czy Wilder vs Furry tak samo jak nijak ma sie AJ vs White 2 do Wilder vs Furry2.

Więc stój pysk i nie prowokuj
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-12-2018 10:49:21 
Ja prowokuje? Napisałem, że rozumiem takie pierdolenie w twoim, czy Lolitki wykonaniu. Prowokowanie to pisanie "stul pysk"...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-12-2018 10:53:08 
A pisanie że Joshua pokonał Powietkina z problemami, jednocześnie nie wspominanie z jakimi problemami Wilder wygrał z Ortizem, i że o dziwo też sedziowie punktowali na jego korzyść, to hipokryzja level hard. Ale nie bede prowokował.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 27-12-2018 11:34:48 
Panowie kasa to nie wszystko w kółko tylko ten podział zysków i podział zysków. Gdyby Joshua bardzo chciał to poleciał by do Wildera by skopać mu tyłek nawet jakby miał mniej zarobić mniej kasy. Widocznie Joshua nie jest pewny czy wygra albo z innego powodu się boi. Skoro uważa się za lepszego to powinien podjąć wyzwanie bez względu na koszty i to gdzie ma jechać. Taki Fury nie miał z tym problemow był u mistrza w niemczech był w stanach i pojedzie gdzie go nogi poniosą
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-12-2018 11:38:18 
Champion20, ale w tym co napisałeś, można zamienić nazwiska Joshua na Wilder i na odwrót i na to samo wyjdzie. A Fury owszem, jechał do Wildera i Kliczko, ale w obu przypadkach jechał do mistrzów, więc nic w tym dziwnego. Nie ujmując mu, ale jednak nigdy nie był obrońcą pasów...
 Autor komentarza: Miro
Data: 27-12-2018 12:44:40 
A ja tam myślę ,że oni zanim stoczą walki z sobą to chcą zarobić na walkach z czołówką czy z tymi z którymi walcząc wiedzą ,że nie stracą pasów. A więc nakręcają atmosferę , żeby wreszcie jak zawalczą to wycisnąć jak największą kasę. Tyle, że kibice boksu chcieliby, żeby mistrzowie walczyli z sobą w swoim prime a nie w wieku emerytalnym jak przyszło walczyć Tysonowi z Lewisem. Jak by to walczył Tyson sprzed więzienia to wynik walki mógłby być całkiem inny.
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 27-12-2018 13:07:15 
@up

Deadpoola to lepiej nie wywolywac z jego jamy. Ani to bezpieczne dla zdrowia psychicznego publiki, ani dla niego, bo bunkruje sie gdzies i leków nie przyjmuje. Szkoda, ze jego rodzice parasola bezpieczenstwa nie uzyli w noc jego poczęcia.

A Lennox spotkał się z Holym, bo wiedział, z Evander jest bez szans. Kogo to poobijal Holyfield z tych wielkich? 42 letniego Foremana? Lewis jechal do USA po wygrana, az dziw, ze w pierwszej zremisował.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 27-12-2018 13:10:05 
No akurat ten remis w pierwszej, to jeden z najwiekszych wałow w historii. Poza tym Holyfield wygrał raz Bowe, jako drugi w historii wygrał z Tysonem... Nie umniejszajmy mu!
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 27-12-2018 13:34:41 
Widać po starciu z Furym dlaczego Wilder chce unifikacji w USA a AJ w UK. Na neutralnym terenie Fury by zgarnął pas WBC ale go lekko zwałowali. Lepiej mieć ściany i sędziów po swojej stronie Deontay teraz AJ odwleka bo rośnie jego wartość przy Tysonie. Już teraz by Hearn się pewnie zgodził na 60-40 ale jakby DW zaserwował KO Gyspy Kingowi to byłoby 55-45.
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 27-12-2018 14:47:09 
@Ramirez82

Z calym szacunkiem dla Holyfielda, ale to juz nie byl ten Tyson. Evander to byl swietny wojownik, mimo tego dla mnie jego legenda jest troche naciagana.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 27-12-2018 16:02:22 
Autor komentarza: pawel21g

Widać,że nie bardzo wiesz co piszesz. Albo zbyt młody jesteś. Holyfield-legenda naciągana ? Chyba ku...żart.

Pokonał:
Muhammad Qawi,Pinklon Thomas,Alex Stewart,George Foreman,Bowe, Michael Moorer, Ray Mercer,Tyson

To byli giganci w tamtych czasach. Jak można takie bzdury pisać to ja nie wiem....
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 27-12-2018 16:58:25 
Zniszczony życiem Thomas (z Holym prezentował się tragicznie), Stewart (co walczył z topem, to przegrał), Mercer (fajne walki przeplatał z bardzo złymi) czy past prime Tyson to nie byli giganci. Niemniej jednak Holy to historycznie TOP 10 HW.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 27-12-2018 18:28:22 
Champion zgadzam się Kasa jest ważna wiadomo że zunifikowany mistrz musi zarobić bardzo dużo ale bez przesaday , LEnox lewis był wielkim mistrzem koniec lat 90 tych i początek 2o wieku ale gaa lekkie bzdury.

Mistrzem świata zunifikowanym jest Joshua on ma 3 pasy więcej wyprzadaję stadiony na 90 tys to generuję zyski a nie Wilder
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 27-12-2018 19:11:01 
Barry Hearn się wypowiedział(jest na you tube)
Że Joshua to jest projekt na 8 lat. Nie zależy im żeby teraz jechał i ryzykował bo on te pieniądze zarobi z nawiązką przez kolejne lata. To nie jest sprawa życia i śmierci że musi teraz,natychmiast.Mają plany na jego długoletnią karierę i do tej walki dojdzie czy to z Wilderem czy z Furym.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 27-12-2018 19:13:53 
* Mówił że to nie czasy Alego i Fraziera. Teraz jest PPV,Internet,kina itd. Więcej możliwości sprzedania eventu i kasa nieporównywalnie większą.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 27-12-2018 19:55:07 
Autor komentarza: GROiLLORT

1.Dwight Muhammad Qawi -Niesamowity wojownik wagi junior ciężkiej. Trudny to trafienia, twardziel. Z Holyfildem 15 rund wojny.

2. Riddick Bowe. Jeden z największych z lat 90tych. Warunki fizyczne,technika,timing. W swoim prime. Z Evaderem
jedyna porażka. 3 niesamowite wojny .

3.George Foreman. Tu pisać dużo nie trzeba. Jeden z największych. Mimo wieku wycierał ring bokserami w latach 90tych. Pierwsza porażka po powrocie z Holym .

4.Ray Mercer . Jakim był zawodnikiem wystarczy spojrzeć jak walczył z Lenoxem.

5.Michael Moorer- Dynamit w łapie.

6. Mike Tyson past. Ale nie tak jak nie którzy uważają.

Ci zawodnicy to była elita lat 90 tych. Mało bokserów ma na rozkładzie takie nazwiska.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 27-12-2018 20:11:23 
No tak, Holy ma dobre resume, co potwierdzilem wyzej (pokonał nawet Yeti będąc jedna nogą na emeryturze), ale nie zmienia to faktu, że zaliczanie do gigantów Thomasa po przejsciach czy Stewarta to gruba przesada. Walka z LL pokazuje jakim Mercer mógłby być zawodnikiem, gdyby trzymał formę (Lennox nie popisal się w tym pojedynku swoją drogą). Mercer miał często problemy z journeymanami. Ma na koncie mega wtopę z Fergusonem (któremu Bowe zrobił potem trójkę dzieci w ringu), czy naciagany remis z Wilsonem.
 Autor komentarza: swarmer
Data: 27-12-2018 20:30:06 
Oczywiście miałem namyśli Bowe , Tysona, Foremana. Tamtych dodałem z myślą " solidni ". Mogłem to rozdzielić. A
tak generalnie to była odpowiedź do kolegi wyżej, który znacznie umniejszył osiągnięcia Holyfielda.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.