MILLER, ORTIZ, BREAZEALE WŚRÓD OPCJI WHYTE'A

Redakcja, SecondsOut

2018-12-23

Promotor Eddie Hearn podkreśla, że nawet jeśli Dillian Whyte (25-1, 18 KO) nie zaboksuje 13 kwietnia z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO), to będzie miał wiele ciekawych opcji.

Whyte znokautował w nocy na gali w Londynie Derecka Chisorę (29-9, 21 KO) i po walce rzucił wyzwanie AJ-owi. Joshua wyraził zainteresowanie tym pojedynkiem, ale zaznaczył, że dojdzie do niego tylko wtedy, kiedy nie uda się doprowadzić do potyczki unifikacyjnej z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Hearn zapewnił, że w razie czego będzie miał dla Whyte'a interesujące propozycje.

- Są tacy rywale, jak Breazeale, Ortiz, Miller. Dillian jest w dobrym miejscu. Może walczyć na PPV. Wyprzedaje hale i jest pierwszy w rankingu. Ma za sobą dobry rok. Walczył z Brown'em, Parkerem i Chisorą. Dostanie swoją walkę o pas, musi być tylko cierpliwy - oznajmił szef stajni Matchroom Boxing.

Whyte przegrywał pojedynek z Chisorą, ale w jedenastej rundzie rozstrzygnął go na swoją korzyść potężnym lewym sierpowym, który ściął "Del Boya" z nóg. 34-latek nie podnosił się potem z maty przez kilka minut.

- Ja jestem, rzecz jasna, sprzedawcą, dlatego ludzie czasami na mnie buczą. Jak robisz rewanż, to masz nadzieję, że będzie tak dobry, jak pierwsza walka. Wierzyłem, że tak będzie, ale zawsze są jakieś wątpliwości. Kiedy rewanż jest równie dobry, a nawet lepszy, kiedy jest bardziej dramatyczny, kiedy kończy się jednym z najbardziej brutalnych nokautów, jakie kiedykolwiek widziałem na żywo, to jest to coś wspaniałego dla boksu, dla nas, dla Whyte'a, ale też dla Chisory. Ludzie go kochają, to pier***ony wojownik. Ten gość się nie podda. Dzisiaj trzeba go było pozbawić przytomności, żeby powstrzymać - powiedział Hearn.