PRACOWICI GOŚCIE POD TATRAMI

Damian Durkacz przygotowuje się do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach EuropyPodczas XVI World Cup of Petroleum Countiers w Khanty-Mansiysk na Syberii panowie nie zachwycili. Rywalizujący na ringu - Mateusz Wodziński (waga półciężka) i Witold Lisek (waga ciężka) odpadli w pierwszych potyczkach. Wodziński przegrał z Rosjaninem Władymirem Sziszkinem, a Lisek z Syryjczykiem Allą Aldinem Ghossounem. Był to tegoroczny ostatni występ biało-czerwonych.

Goszczą pod Tatrami

Z kolei kadra Iwana Juszczenki przebywa na zgrupowaniu w COS w Zakopanem. Zgrupowanie w stolicy Tatr odbywa się w dwóch turach. Pierwsza odsłona zakończyła się 14 grudnia, druga potrwa do 21 bm. W pierwszej turze uczestniczyli: Kacper Harkawy (waga kogucia, Skorpion Szczecin), Damian Durkacz (Spartan Knurów), Adrian Spoździał (Start Włocławek, obaj waga lekkopółśrednia), Mikołaj Tobera (waga półśrednia, Sporty Walki Piła) i Michał Soczyński (waga ciężka, Paco Lublin). - Tych pięściarzy w przyszłym roku czekają w Rosji młodzieżowe mistrzostwa Europy do lat 22 – mówi Jerzy Baraniecki, trener współpracujący z kadrą seniorów PZB. I dodaje: że czekają ich mistrzostwa Polski na seniorskim ringu. Zaplanowane zostały już na styczeń, od 13 – 18.

Co do drugiej grupy, która przebywa obecnie. - Ci zawodnicy mają znacznie mniejsze nasilenie treningowe. W tym przypadku dbamy o rehabilitację i leczenie urazów, ale nie zapominamy też o jednostkach treningowych z elementami techniki i taktyki boksu oraz zajęciami w terenie – stwierdza Baraniecki. Przebywają tam: Jakub Słomiński (waga papierowa, Wda Świecie), Maciej Jóźwik (waga musza, Skorpion Szczecin), Jarosław Iwanow (waga kogucia, Wisła Kraków), Radomir Obruśniak (waga lekka, Róża Karlino), Mateusz Polski (waga lekkopółśrednia, Róża Karlino), Bartosz Gołębiewski (waga średnia, Rushh Kielce), Mateusz Goiński (waga półciężka, Zagłębie Konin), Aleksander Stawirej (waga superciężka, Ziętek Team Kalisz) i Adam Kulik (waga superciężka, Paco Lublin). W przyszłym roku o dres reprezentacyjny najciekawiej zapowiada się rywalizacja w wadze lekkopółśredniej, pomiędzy brązowym medalistą mistrzostw Europy Mateuszem Polskim, a młodym 19-letnim, finalistą turnieju imienia Feliksa Stamma Damianem Durkaczem.

Relacja znajduje się również na blogu autora tekstu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starycap2
Data: 20-12-2018 18:19:03 
Co to znaczy-dbamy o rehabilitację i leczenie urazów na zgrupowaniu COS.Może jeszcze nauczcie ich dobrych manier przy stole , kolęd i ubierania choinki.Z takim podejściem Wy chcecie trenować młodych bokserów czy prowadzić ośrodek dla niepełnosprawnych i niedorozwiniętych umysłowo.Z takiego postępowania narodzi się mysz a nie bokser.
 Autor komentarza: hawran
Data: 23-12-2018 15:25:03 
2 grupa ma głowną imprezę pożniej niż młodzieżowe ME wiec maja inna jednostkę treningową to i zgrupowanie ma troszkę inny charakter a o urazach to wiadomo są urazy i trzeba dbać żeby ich nie pogłebiać ....o powrót kontuzji bardzo łatwo ( choćby Mateusz Polski) .. Każdy artykuł można odebrac pod swój tok myślenia
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.