FIELDING: CANELO BIJE MOCNO - BENAVIDEZ: CHĘTNIE SIĘ Z NIM SPOTKAM

Saul Alvarez (51-1-2, 35 KO) zapowiada powrót do wagi średniej, ale również balansowanie pomiędzy tym limitem a kategorią super średnią. Czy będzie w stanie rywalizować z tymi najlepszymi na granicy 76,2 kg?

Canelo porozbijał w sobotę Rocky'ego Fieldinga, odbierając mu (wice)mistrzowski pas WBA Regular. Promujący go Oscar De La Hoya już zarezerwował halę w Las Vegas na pierwszy weekend maja.

- Ten facet jest wystarczająco silny fizycznie, by rywalizować z najlepszymi w wadze super średniej. Mocno bije szczególnie na korpus, ma świetny "tajming" i bardzo dobrze dobiera swoje uderzenia. Jest szybki, bije mocno z obu rąk i na pewno był jak dotąd najlepszym pięściarzem, z jakim miałem do czynienia - chwali swojego pogromcę Fielding.

Chętnych na starcie z Canelo w wadze super średniej jest sporo. Najgłośniej o tym mówi David Benavidez (20-0, 17 KO), były już mistrz świata federacji WBC, pozbawiony niedawno pasa za ślady kokainy w organizmie. Młody talent powróci do gry 16 marca.

- Ten facet nie miał się czym mu przeciwstawić, Canelo był dla Fieldinga zbyt silny. Ja jednak mam to coś, żeby go pokonać i bardzo chętnie się z nim zmierzę. Z moim stylem boksowania sprawiłbym Saulowi sporo problemów. To naprawdę dobry zawodnik, lecz ma też swoje niedociągnięcia. Jeżeli uda się utrzymać go w dystansie i sprawić, by on nie trafiał, wówczas można go zranić. Najpierw muszę jednak odzyskać swój pas WBC - stwierdził Benavidez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Damixxx
Data: 18-12-2018 10:13:40 
Canelo obecnie to top 3-5 p4p. Czy to w wadze junior średniej, średniej czy super średniej byłby faworytem niemal z każdym. I to nie tylko ze względu na możliwości promotora, ale głownie ze wzgledu na umiejetnosci.

od czasu walki z Floydem poczynił chyba największe postepy w boksie ogólnie

https://zrzutka.pl/na9zx2
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 18-12-2018 12:05:15 
Walke, choc wyrownana z GGG przegral i zwyciestwo to byl wlasnie promotor poza tym w ss nie ma obecnoe silnych piesciarzy w Stanach jedynie w Europie tylko czy z nimi Rudy bedzie chcial walczyc? Moim zdaniem bardzo ciekawa cja w ss bedzie Lemioux, ktory moze znokautowac kazdego do tego Alvareza by dosiegal. Obecnoe kasa jest w sredniej, Golovkin, Andrade, Charlo i tutaj Canelo bedzie walczyl tylko ze Oscarek mu bedzie wybieral jaknajlepszych czytac jak najmniej groznych rywali bo Oscarek boi sie o swoja zlota kure a zeotrafi "perswadowac"sedzia udowodni
Wielokrotnie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.