KOLEJNE INFORMACJE W SPRAWIE STANU ZDROWIA A.STEVENSONA

Były mistrz świata WBC w wadze półciężkiej, Adonis Stevenson (29-2-1, 24 KO) po walce z Aleksandrem Gwozdykiem (16-0, 13 KO) trafił w ciężkim stanie do szpitala w Quebec City. Lekarze oficjalnie wypowiedzieli się na temat jego stanu zdrowia.

W sobotę 1 grudnia Stevenson stoczył swoją 32. walkę w karierze. Poniósł porażkę przez ciężki nokaut w 11. rundzie. Gwozdyk trafił na początku lewym sierpowym, a potem dobił prawym prostym prosto w szczękę Kanadyjczyka, po którym ten bezwładnie osunął się na linach.

Były rywal Andrzeja Fonfary z walki w obronie pasa od razu przeniósł się na kolejne pole bitwy, tym razem o własne życie.

Stevenson został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a jego stan określany był jako krytyczny.

- Pan Stevenson przeszedł operację w nocy z soboty na niedzielę. Następnie został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Cierpi na urazowe uszkodzenie mózgu, a jego stan jest stabilny, ale nadal krytyczny.

- Jego stan wymaga mechanicznej pomocy w oddychaniu, głębokiej sedacji i specjalistycznego monitoringu neurologicznego. Na razie za wcześnie jest, aby mówić o długoterminowej prognozie dla Pana Stevensona i uczulam media, aby nie powielać informacji na temat stanu zdrowia pochodzących z nieoficjalnych źródeł - powiedział Alexis Turgeon, lekarz ze szpitala w Quebec City.

Wyrazy solidarności z zawodnikiem złożyli m.in. sam Aleksander Gwozdyk:

- Adonis jesteś silnym facetem i bądź silny dalej, chcę twojego jak najszybszego powrotu do zdrowia i wiem, że dasz sobie radę.

Czy Andrzej Fonfara:

- Adonis, znamy się z ringu i dlatego wiem, że jesteś prawdziwym mistrzem i wojownikiem, życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia i modlę się za ciebie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 05-12-2018 21:19:27 
tragedia tylko nie zgadza mi sie cos w tej wypowiedzi . stan jest stabilny ale krytyczny? operacja mozgu podtrzymywany maszyneria czynnosci zyciowe to nie moze wrozyc dobrze nawet jak przezyje . gdzies tu wyczytalem w komentarzu forumowicza ze z niego nie zle ziolko jest ,ale mimo wszystko w sporcie ktory sledze od kilku lat jest to tragiczne i morale zawsze opadaja po takich informacjach.
 Autor komentarza: Granat
Data: 05-12-2018 21:47:08 
"Cierpi na urazowe uszkodzenie mózgu", "Jego stan wymaga mechanicznej pomocy w oddychaniu, głębokiej sedacji i specjalistycznego monitoringu neurologicznego".

To nie wróży najlepiej...
 Autor komentarza: nyger1
Data: 05-12-2018 21:56:57 
niestty bedzie kolejny przypadek magumeg abragimow czy jak mu bylo pomwalce z perezem ,niestety boks to brutalny sport a adonis powinien juz dawno dac sobie spokuj ,widzialem jak byl zraniony w tej walce po ciosach niestety ambicja stal ale gwozdyk go poprostu ubil ,kazdy laik mysli ze ciosy w rekawicach to glaskanie
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 05-12-2018 22:30:33 
Te informacje brzmią dosyć niepokojąco. Też pomyślałem sobie o Magomedzie Abdusalamowie. Oby Superman tak nie skończył. Oby Adonis wyszedł z tego obronną ręką. Naprawdę lubiłem tego pięściarza, chociaż unikał tych największych wyzwań.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 05-12-2018 22:45:07 
Nie oszukujmy się, można już spokojnie mówić o tym, że ze Stevensona będzie warzywo. Gdyby bylo inaczej, to inny byłby komunikat. Sam fakt, że nadal nie oddycha sam, obrazuje jak ciężka jest sytuacja.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 05-12-2018 22:47:43 
Prawda jest taka, że powinien po tej ostatniej, słabej remisowej walce z Jackiem zakończyć karierę.
A on nie wiem co chciał udowodnić, że jest drugim Hopkinsem ?
No i się niestety doigrał...
Co do szkodliwości boksu, temat rzeka.
Zobaczcie ile taki nasz Wach przyjął od samego Kliczki i Povietkina.
Myślę, że większość ludzi by tego zwyczajnie nie przeżyła, a on nawet nie był zamroczony.
I może się okazać, że w przyszłości także mu nic nie będzie.
Zobaczcie ile na stare lata przyjęli po łbie Holmes i Foreman, i co ?
I nic im dzisiaj nie dolega, mimo stoczenia olbrzymiej ilości walk i tysięcy przyjętych ciosów.
Podobnie ile wojen stoczyli Lennox czy Holyfield, i także im dzisiaj nic nie jest.
Nie ma reguły.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 05-12-2018 22:54:52 
lubieznyzenon, obyś się mylił, ale niestety wszystko na to wygląda...
 Autor komentarza: Pawel1722
Data: 05-12-2018 23:19:43 
"Terminy", które podał lekarz wskazują na to, że mogło dojść do problemów z krążeniem i mózg mógł miał odcięty dopływ tlenu nawet, co oznacza rzeczywiście możliwą wegetację, aż się serce kroi, tak wielki champion:(
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-12-2018 23:30:10 
Straszna lipa. Byłem informacją o problemach Stevensona mocno zaskoczony. Sytuacja nie do przewidzenia wszak facet przecież nie dostawał w walce mocnego łomotu. Sam nokaut był dość solidny ale walka nie była żadna wojna na wyniszczenie.

Trzymam kciuki za pełny powrót do zdrowia ale brzmi to bardzo niepokojąco. Oby nie skończyło się trwałym kalectwem bo to byłaby tragedia.
 Autor komentarza: januzs
Data: 06-12-2018 05:43:23 
W boksie najgorsze są kumulacje i ciosy które się odkładają, lepiej jest zostać szybko znokautowanym niż przetrwac pełen dystans i być kilkakrotnie podłączonym, najwięcej śmiertelnych przypadków jest w niższych wagach, zaś same rękawice to chronią głównie ręce ,a niestety nie głowy, chyba żaden bokser nie ma poprawnego eeg mózgu, natomiast encefalopatią bokserską dotknięty jest co piąty zawodnik, Andrzej Gołota jest chyba tego przykładem ,jako młody człowiek nie licząc jąkania się ,nie miał aż tak ogromnych kłopotów z wysławianiem https://www.youtube.com/watch?v=8xP6Rc3Yw7o
 Autor komentarza: babyfat
Data: 06-12-2018 10:07:07 
nyger1
To jak piszesz to jest jakiś dramat. Wstyd po prostu. Ogarnij się.

A na temat to powiem, że jest mi go ogromnie szkoda. Wszystko wskazuje na to, że jeżeli w ogóle przeżyje, to będzie trwałe kalectwo typu: wózek, brak mowy, a najprawdopodobniej parę rzeczy na raz :( Obym się mylił. Ja byłem też jednym z tych, którzy życzyli mu porażki za niepodjęcie wyzwania z Kovaliowem. Pewnie nie byłem sam, ale tego nikt się nie spodziewał. Smutek i żal.
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 06-12-2018 11:11:00 
Wiek, przetrenowanie, jakiś legalny doping i inne substancje wspomagające sport, presja rzemiosła bokserskiego odbija się na zdrowiu fizycznym i psychicznym, nokałt z takim skutkiem był tylko kamieniem chwiejącego się kolosa. Kolejny "supermen", który będzie na wózku.
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 06-12-2018 11:13:27 
Bruce Lee, który trenował ciałem i umysłem 16 godzin dziennie był jeszcze bardziej narażony na skutki przetrenowania. Tak będzie z każdym człowiekiem, który bagatelizuje swoje granice możliwości dla bycia namber łan.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 06-12-2018 12:19:11 
@tomalkowal
"nie zgadza mi sie cos w tej wypowiedzi . stan jest stabilny ale krytyczny? "

Tak, bo to oznacza, że sutuacja została opanowana, nie pogarsza mu się, ale to nie oznacza że wszystko jest ok.
Ja bym się powstrzymał od prognoz typu "wózek, kalectwo", to nie wypada. Wiara po dwudziestu latach śpiączki, gdzie lekarze mówili że "To warzywo, nie słyszy, nie czuje, trza dobić" nagle się budzą i okazuje się, że w jakiś dziwny sposób wszystko pamiętają. Tutaj to facet o kondycji znacznie wyższej niż przeciętny Kowalski, liczę że z tego wyjdzie.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 06-12-2018 12:21:51 
@Adih4sh
Bruce to nie jest dobry przykład. On nie był zawodowym fighterem, ale teoretykiem walki wręcz (wielkim, dodajmy). Poza tym Bruce w szczycie swojej popularności ćpał marychę, i to go ostatecznie zabiło. A konkretnie opium, które dla pewnej etnicznej grupy Chińczyków jest wyjątkowo zabójcze. Widziałem film, w którym wypowiadali się lekarze próbujący go wtedy ratować. Taki wielki człowiek, mój idol, a w tak durny sposób zmarł :(
 Autor komentarza: babyfat
Data: 06-12-2018 12:43:09 
Cooper
"Ja bym się powstrzymał od prognoz typu "wózek, kalectwo", to nie wypada"
Nie wypada to mówić tego bezpośrednio rodzinie poszkodowanego, a tu mamy garstkę maniaków boksu, gdzie każdy życzy mu zdrowia. Chociaż wpis Adih4sh "Kolejny "supermen", który będzie na wózku." to opis bardzo niskich lotów w tej sytuacji.
 Autor komentarza: Alidam
Data: 06-12-2018 19:52:12 
Popieram tezę @januzs
knock out na szponce od dzikiego to inny gatunek literacki niż ten który zaliczył superman od ukraińca, jest to sytuacja wielokrotnie bardziej narażająca zawodnika na późniejsze problemy ze zdrowiem i wystąpienie chorób będących pokłosiem uszkodzenia tak wrażliwej części ciała jaką jest głowa
jeden pojedynczy cios możemy potraktować jako wypadek, jednorazowy impuls
wielokrotne uderzenie w te same miejsca z ogromną siłą i precyzją zawsze odbiją się na zdrowiu zawodnika, prędzej czy później...
Adonis zignorował swój wiem i fakt że nie jest to ten sam zawodnik który ponad 5 (!) lat temu przewalił w pierwszej Dawsona, supermenowi zegar też odliczał czas...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.