KIWIOR DLA BOKSER.ORG: W 2019 ROKU CHCIAŁBYM WALCZYĆ Z SYROWATKĄ

- Jest kilka ciekawych nazwisk na polskim rynku, ale najbardziej chciałbym walki z Michałem Syrowatką, bo obaj mamy ofensywny styl boksowania i kibice zobaczyliby świetne widowisko. Jestem głodny wyzwań - mówi w rozmowie z Bokser.org Damian Kiwior (4-0), który bardzo chciałby, aby w 2019 roku otworzyło się przed nim kilka interesujących opcji. 

Najbiższy pojedynek Kiwior stoczy w tę sobotę w Birmingham. Rywalem Damiana będzie Chris Jenkinson (10-63-3, 4 KO), a starcie będzie typowym przetarciem dla naszego pięściarza. - Wiadomo, jaki jest boks, więc nikogo nie lekceważę. Ale nie oszukujmy się, to kolejna przeszkoda i chcę w przyszłym roku dostać fajne walki. Mam nadzieję, że będą ciekawe opcje - komentuje były pięściarz kadry narodowej.

Kiwior widzi siebie również w starciach z bokserami z Polski. Zapytany przez nas o kilka nazwisk odpowiedział, że nie miałby problemu wyjść z nimi do ringu. Jest gotowy na pojedynek m.in. z Michałem Żeromińskim (13-4-1, 1 KO). Skomentował także potencjalną walkę z niepokonanym Łukaszem Wierzbickim (16-0, 6 KO).

- W starciu z Michałem Żeromińskim czuję, że obaj dalibyśmy dobre widowisko. To byłby świetny rywal. Łukasz Wierzbicki? Na ten moment trudno zorganizować moją walkę z nim, walczymy na antenach innych TV oraz galach innych promotorów. W przyszłości bardzo chętnie zmierzyłbym się z Łukaszem - dodaje. 

Zawodnik Knockout Promotions oraz BCB Promotions nie ukrywa, że najchętniej skrzyżowałby rękawice z Michałem Syrowatką (20-2, 7 KO). Uważa, że jest gotowy na taki pojedynek. 

- Jestem już doświadczonym zawodnikiem i zwyczajne nie ma na co czekać. W przyszłym roku chciałbym wejść na 8-rundowe występy. Najbardziej chcę walki z Michałem Syrowatką, bo obaj mamy ofensywny styl boksowania i kibice oglądaliby świetnie widowisko.

- Część ludzi odbierze moje cele twierdząc, że nie mam pokory, ale to nie prawda. Szanuję Michała, bo już siedzi w tym boksie długo i zdaję sobie sprawę z tego, że nie miałbym z nim łatwo, ale jestem pewny siebie i głodny dużych walk - przekonuje Kiwior.

- Kibicuję Michałowi i uważam, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. W końcu był nie tak dawno posiadaczem regionalnego pasa WBA, wygrał rok temu przed czasem na terenie rywala - komplementuje Syrowatkę 25-letni pięściarz z Tarnowa

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 05-12-2018 20:34:46 
po tej walce,co widziałem z tym Grekiem,to za wysokie progi.On nie bedzie miał lekko,to fakt,ale Syrowatka na pewno bedzie miał łatwo.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 05-12-2018 21:09:36 
Czy Kiwior ma 0 nokautow w pierwszych 4 walkach?
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 05-12-2018 21:09:56 
Ma chłopak dobre podejście nie ma problemu zeby walczyć z polakami i to mi sie podoba a nie jakies wieczne marudzenia bokserow czy robienie problemów jak Runowski. Ostatnio wygladał całkiem nieźle ma mało walk niech powoli sie buduje tylko te krosty na plecach ciekawe czy od wołowiny czy od sprayu do nosa.
 Autor komentarza: leon84
Data: 05-12-2018 21:47:45 
Up
Kiedy on wyglądał calkiem nieźle???Przecież to poziom Młodzinskiego itp.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 05-12-2018 22:05:29 
W ostatniej walce z tym leszczem na gali w nosalowym dworze wygladał całkiem nieźle. Zobacz na przykład jego i podaje przykład takiego Joyca który nawet po ringu nie sie umie poruszać a robi sie z niego wielkiego prospekta. W ostatniej walce Kiwior wygladał nieźle.
 Autor komentarza: leon84
Data: 05-12-2018 23:05:11 
No porownanie Joyca,do Kiwiora ma naprawde sens :D Do tego porownujesz wagę lekką z ciężka?Skąd ty to bierzesz wogole???Kiwior wyglądał dobrze w walce z tym Grekiem???Przecież on tam nawet rundy przegrywał z tym słabiakiem.On nie mażadnych szans,ani z Żerominskim,ani Wierzbickim,ani Syrowatką.Po tej walce co widziałem,to on żadnych nadziei nie rokuje.
 Autor komentarza: leon84
Data: 05-12-2018 23:08:16 
A tak poza tym to kolejny minus dla redakcji.Świerzbiński walczy o mistrzostwo Europy(nie ważne,że przegrał)a tutaj nawet słowa o tym nie ma.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 05-12-2018 23:17:12 
Leon84 to obserwuj jego kariere i w razie czego przyznawaj sie do swoich pomyłek. Włodarczyk jest bokserem który nie zadaje ciosów a był mistrzem świata tak wiec spokojnie z tekstami ze żadnych nadziei nie rokuje.
 Autor komentarza: leon84
Data: 05-12-2018 23:52:06 
Mi nie jest wstyd przyznać sie do błędu.Jeśli Kiwior zrobi karierę,to się przyzam,że się pomyliłem.Będę oglądał jego walki,bo interesuje mnie boks,szczegolnie polski.Po prostu byłem rozczarowany jego postawą i mogę swoje zdanie powiedzieć.Pierwszy raz obejrzałem Sulęckiego,czy Stępnia(wtedy w walce z Redka)i od razu widać było u nich,że sporo potrafią i czekam na ich każde kolejne walki,a co do Włodarczyka,to nie oglądałem jego poczatkowych walk.Doceniam to co osiągnął i tyle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.