OJCIEC WYCOFAŁ CHAVEZA JR Z WALKI, BO JULIO JEST BEZ FORMY

Redakcja, ESPN Deportes

2018-11-28

Ujawniono kulisy decyzji o odwołaniu walki Julio Cesara Chaveza Jr (50-3-1, 32 KO) z Alfredo Angulo (24-7, 20 KO). Jak się okazało, Chavez jest zdrowy, tylko po prostu bez formy.

Meksykanie mieli skrzyżować rękawice w weekend na gali Wilder-Fury w Los Angeles. Do walki nie dopuścił jednak ojciec juniora, słynny Julio Cesar Chavez Sr.

- Prawda jest taka, że Julio wygląda dobrze, ale według jego ojca nie miał dostatecznie dużo treningu bokserskiego podczas obozu. Senior chce, żeby więcej boksował. Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby zmierzył się z Angulo i nie wypadł dostatecznie dobrze. Znalazłby się w jeszcze gorszej pozycji. Jego sztab uznał więc, że trzeba przełożyć powrót na styczeń bądź luty. Wszyscy dostrzegamy u niego progres, ale ojciec wie o boksie najwięcej - oznajmił Guadalupe Valencia, adwokat 32-letniego pięściarza.

Zamiast z Chavezem, który nie boksował od czasu porażki z Saulem Alvarezem w maju ubiegłego roku, Angulo ma się w Staples Center zmierzyć z Eduardo Floresem (26-30-4, 15 KO).