KTO BĘDZIE POKAZYWAĆ GOŁOWKINA? DECYZJA JESZCZE W TYM ROKU

Do końca roku zapadnie decyzja odnośnie tego, kto będzie pokazywać w Stanach Zjednoczonych walki byłego zunifikowanego mistrza wagi średniej Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO).

Promotor Kazacha Tom Loeffler poinformował, że o jego zawodnika walczą przede wszystkim telewizja ESPN oraz platforma streamingowa DAZN. Do tej pory występy "GGG" pokazywała stacja HBO, która jednak z końcem roku, po 45 latach obecności na rynku, przestanie pokazywać boks.

Z HBO na DAZN przeniósł się już Saul Alvarez (50-1-2, 34 KO), który we wrześniu odebrał Gołowkinowi tytuły mistrzowskie. Na dniach Loeffler osobiście spotka się z Kazachem w Kalifornii i porozmawia o przyszłości.

- Giennadij w tym roku zdecyduje, w którym kierunku chce pójść. Przedstawię mu wady i zalety każdej oferty, to on podejmie ostateczną decyzję - stwierdził promotor.

Niezależnie od tego, którą ofertę wybierze, Gołowkin ma wrócić na ring pomiędzy marcem a majem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-11-2018 12:42:37 
Jedyne sensowne opcje dla Kazacha to Andrade z pasem WBO na DAZN, lub walka z Callumem Smithem o WBA w 168 funtach.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-11-2018 13:14:10 
Autor komentarza: MLJ Data: 26-11-2018 12:42:37
lub walka z Callumem Smithem o WBA w 168 funtach.

*
*
*

Walka ze Smithem to sensowna opcja? Gołowkin ma 37 lat, stracił wszystkie pasy w ostatniej walce, a od Smitha najpewniej zgarnie wpierdol i zaliczyłby kolejną porażkę, bo Callum jest OGROMNY jak na SWM, bije mocno i w dotychczasowych walkach nie przejawił niczego co mogłoby wskazywać na jakiś defekt. Jeżeli Gołowkin szuka już tylko ostatniej wypłaty i będzie kończył karierę to rzeczywiście ta opcja jest sensowna. Jeżeli jednak chce jeszcze stoczyć z 5 walk i podpisać jakiś kontrakt z dużą TV to powinien zostać w MW.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 26-11-2018 13:32:28 
semsowa opcj to jest canelo x3, a jak nie zwaluja go i wygra uczicwie to jak gwiazda na niebie sprzeda sie i 4 przy stanie 1-1-1
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-11-2018 13:42:05 
Co z tego ile ma lat, skoro (pomijając werdykty) poradził sobie dwukrotnie z nakoksowanym prime Alvarezem. kazach wciąż jest w wysokiej formie, wciąż ma betonowy łeb. Problemem byłby zasięg Smitha, ale Callum nie walczył nigdy z kimś tak doświadczonym jak GGG, dlatego dla mnie ta walka nie ma faworyta.
Smith może Golovkina wypunktować, ale może zostać nawet znokautowany, jeśli Golovkin przypomni sobie o swoich destrukcyjnych ciosach na korpusm którymi boleśnie potraktował choćby Macklina..

W MW zostaje mu Andrade i chyba to wszystko. Kolejna walka z Alvarezem i znowu będzie blisko, ale bez happy endu..
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-11-2018 13:55:13 
Wieku nie oszukasz, 37 lat to już zaawansowany wiek jak na boksera bazującego na przełamywaniu rywala, presji i przyjmowaniu po drodze w starciu z 190 cm i ogromnym jak na warunki SMW koniem, który jest przed trzydziestką i wchodzi w swój prime. Szczególnie w momencie kiedy dochodzi frustracja ostatnimi werdyktami, utrata pasów i możliwy spadek motywacji, a dodatkowo będąc typowym przedstawicielem kategorii średniej idzie się jeszcze o jedną wagę do góry. Gołowkin do ringu wnosi jakieś ~170 lbs (waga z Lemieux), Smith około 185 lbs, tam będzie ogromna przewaga fizyczności, z którą Gołowkin nigdy się nie spotkał, jego cios straci też na sile i spotka się z zawodnikiem, który jak na standardy SMW bije mocno co przy jego obronie nie wróży za dobrze. Pytanie też jak zniesie tą nadprogramową wagę kondycyjnie, bo z Alvarezem w II walce w środkowych rundach złapał WYRAŹNĄ zadyszkę (wiek?). Naprawdę nie wiem jak można widzieć tę walkę w kategorii 50/50, Smith wyraźnym faworytem.
 Autor komentarza: adambw
Data: 26-11-2018 17:51:04 
nastepna opcja moze byc TV POLONIA 1 po 24 godzinie.to byl oczywiscie zart...Sport traci na wartosci kazdy patrzy kto da wiecej...
 Autor komentarza: rocky86
Data: 26-11-2018 20:02:22 
168 funtów to słaby pomysł na tym etapie kariery. GGG mógł tam namieszać jakieś 3-4 lata temu, teraz ma już mocno z górki, zbliża się do 37 lat i wejście wyżej raczej nie jest dobrym pomysłem.
W 168 funtach jest jedną klasowa opcja, czyli trzecia walka z Canelo. Do Smitha i Ramireza lepiej by nie wychodził. Jest jeszcze Eubank, ale ten raczej na GGG się nie zgodzi. W średniej jest z kim walczyć, swoją drogą nie wiadomo czego obecnie chce Kazach, ale biorąc pod uwagę jego wiek, to już raczej tylko tłustych wypłat.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.