ANDRE WARD I WŁADIMIR KLICZKO ALTERNATYWĄ DLA JOSHUY?

Redakcja, Sky Sports

2018-11-24

Jeszcze do niedawna wydawało się oczywiste, że jeśli na wiosnę obozy dwóch mistrzów wagi ciężkiej nie dojdą do porozumienia, naturalnym rywalem Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) będzie Dillian Whyte. Tymczasem promotor championa IBF/WBA/WBO - Eddie Hearn, zakreślił ewentualny scenariusz spotkania z dwoma niespodziewanymi przeciwnikami. O kogo chodzi?

Zdaniem Hearna, w grę teoretycznie wchodzi walka z dwoma uznanymi emerytami sportowymi - Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) lub Andre Wardem (32-0, 16 KO). Joshua półtora roku temu pokonał już Kliczkę, kończąc jego karierę. Przypomnijmy jednak, że po drodze znalazł się raz na deskach, a kilka razy był jeszcze mocno wstrząśnięty. Ward to wielki mistrz, tylko że... kategorii super średniej i półciężkiej. Różnica kilogramów byłaby ogromna. Tak więc blef? A może realna opcja?

USYK: CHCĘ PASÓW WAGI CIĘŻKIEJ, ALE NA JOSHUĘ TERAZ ZA WCZEŚNIE >>>

- Kibice mówią o Wardzie bądź Kliczce. Tak naprawdę to kto wie, co wydarzy się wkrótce - stwierdził szef stajni Matchroom.

Joshua ma już zaklepany termin na 13 kwietnia. Tego dnia ma podejść do obrony swoich pasów na sławnym Stadionie Wembley w Londynie.