KLICZKO CHCE RATOWAĆ BOKS NA IO: ZAMIEŃMY AIBA NA WBA!

Kontrowersje związane z nowym szefem światowej federacji bokserskiej AIBA Gafurem Rachimowem powodują, że pięściarstwo może zostać usunięte z programu igrzysk olimpijskich. Swoją receptę na tę sytuację ma były król wagi ciężkiej Władimir Kliczko.

Wielu ludzi z bokserskiego środowiska występowało już do MKOL-u w sprawie obrony boksu, jednak sytuacja ciągle jest nierozstrzygnięta. Dziś z własną inicjatywą wyszedł też Ukrainiec, który proponuje, by powstałą w 1946 roku AIBĘ zastąpić przez federację WBA. Ta ma być podobno gwarantem oczyszczenia boksu olimpijskiego.

- Po raz pierwszy w historii boksu zdarzyło się to, co najgorsze. Nasza dyscyplina ze względu na obecne dysfunkcje jest zagrożona utratą licencji olimpijskiej. Błagam narodowe federacje, by podpisywały poparcie dla WBA, a także zwracam się do MKOL-u o rozważenie WBA jako organizacji, która scentralizuje dyscyplinę, zadba o interesy zarówno sportowców, jak i kibiców. Proszę, by boks pojawił się na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Tokio z ramienia federacji WBA! - zaapelował Kliczko.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maciejka
Data: 22-11-2018 23:39:08 
Ostatnio pisałem, że właśnie Władimir byłby na ta chwilę najlepszym ambasadorem boksu w MKOL, jakie powody nim kierują jeśli chodzi o WBA? Osobiście wolałbym, aby żadna "prywatna" inicjatywa nie stała przy AIBA, za dużo wałków było w ostatnim czasie w pięściarstwie olimpijskim, chociaż wole jego zamiast AIBA pod kierownictwem Gafura Rachimowa.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 22-11-2018 23:57:54 
Pp chuj to WBA ? jakieś profity ? Żadna organizacja "zawodowa" nie powinna maczać palców w boks amatorski. Debile z MKOL jak chcą się pozbyć kasy to niec na igrzyskach zostaną sprinterzy i kurwa goście którzy rzucaja młotem. Boks sam się obroni. Ograniczenia zawsze motywują do progresu. Zakaz boksu na olimpiadzie tylko podniesie jego poziom.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 23-11-2018 09:12:31 
Byle tylko nie WBA, bo zaraz będziemy mieć tymczasowych, regularnych i sumpermistrzów olimpijskich, a wyłonienie tego "prawdziwego" zajmie ze trzy olimpiady... Popieram pogląd, ze żadna "zawodowa" organizacja nie powinna się mieszać do sportu "amatorskiego", bo może się to skończyć przeniesieniem tam wszystkich tych patologii, które znamy z ringów zawodowych.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 23-11-2018 11:06:03 
Też mnie dziwi dlaczego mieszać w to WBA. A jeśli już, to dlaczego nie WBC czy IBF na przykład?
Tam po prostu trzeba przeprowadzić gruntowną wycinkę, tak jak w wielu federacjach. niekoniecznie mieszać w to patologiczne skądinąd federacje działające w boksie zawodowym.
 Autor komentarza: Damixxx
Data: 23-11-2018 11:23:05 
czyli bedzie superczempion, interim, regularny i mistrz olimpijski wba %-)

parodia
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 23-11-2018 12:42:27 
Zamierzają usunąć boks z Olimpiady, ale chcą tam wprowadzić tańczące na rurze dziwki (?). Koniec świata jest bliski. Komuś została tam jeszcze bomba atomowa? Czas użyć.
 Autor komentarza: starycap2
Data: 24-11-2018 10:49:00 
Pierdum,pierdum.Już widzę jak Kliczko uzdrowi boks. Już uzdrawiałeś zawodowy.To takie uzdrawianie jak niejaki Szkot uzdrawiał MU aż została ruina.Weź się za młodą zdrową Ukrainkę bo nie jest za późno i zmajstruj dzidziusia ,będziesz chodził na spacery,przewijał pieluszki,potrząsał grzechotką a uzdrowisz przyrost naturalny swojego kraju.Zarobiliście z bratem furę kasy i nie wiecie co ze sobą zrobić?Macie parcie na szkło?Jeden mer Kijowa drugi uzdrowiciel.A może czas najwyższy uzdrawiać swoją ojczyznę-co?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.