KONFERENCJA PRZED GALĄ URBAN JUNGLE. CO WIEMY?

Rafał Olszewski, Informacja własna

2018-11-14

Około godziny temu zakończyła się pierwsza konferencja promująca galę Urban Jungle, organizowaną przez grupę Dariusza Michalczewskiego, Tiger Promotions.

Na gali obecni byli zawodnicy, którzy zaboksują lub prawdopodobne, że zaboksują na gali 8 grudnia, w tym: Izu Ugonoh, Mariusz Wach, Kamil Łaszczyk, Michał Olaś czy Przemysław Opalach.

Czego dowiedzieliśmy się z samej konferencji?

Izu Ugonoh (18-1, 15 KO) - Ali Eren Demirezen (10-0, 10 KO) walką wieczoru w Ergo Arenie. Jej stawką będzie pas WBO European gwarantujący skok, w którego rankingu czempionem jest Anthony Joshua, w tę stronę chcą też iść Izu ze swoim promotorem.

- Ali Demirezen jest to przeciwnik, który sprawy, że aby wygrać będę musiał wejść na wyżyny swoich możliwości - powiedział Izu.

- Przychodzę tu jako mistrz Europy i jako taki zamierzam opuścić Polskę, natomiast szanuję i nie lekceważę rywala - podsumował natomiast Demirezen.

Jako co-main event gali planowana jest walka Mariusza Wacha (33-4, 17 KO), przeciwnik jeszcze nie jest potwierdzony na 100%, wiele wskazuje natomiast, że będzie to Agron Smakici (14-0, 12 KO)

W Ergo Arenie do ringu wyjdzie również Michał Olaś (7-0, 6 KO). Jego przeciwnik nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony jednak mówiło się, iż to właśnie on może zastąpić Michała Cieślaka, który z kolei miał zmierzyć się z innym bohaterem Urban Jungle, Nikola Milaciciem (19-1, 13 KO)

Kamil Łaszczyk (24-0, 8 KO) 8 grudnia będzie miał okazję znowu pokazać się na zawodowym ringu po ponad rocznej przerwie, nazwisko rywala nie jest jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że nie będzie to przeciwnik z najwyższej półki. Sam Kamil nie ukrywa, że dla niego celem nadal jest zdobycie mistrzostwa świata i na grudniowej gali zacznie drogę do celu.

Przemysław Opalach (27-2, 22 KO) zaboksuje natomiast z zawodnikiem z Chorwacji, będzie to Bosko Misić legitymujący się rekordem 17-9, 15 KO.

- Będę chciał pokazać się jak najlepiej, bo w styczniu czeka mnie duża walka za granicą dlatego to będzie taki mały test - zdradził "The Spartan".

Transmisja z tego wydarzenia odbędzie się na antenach sportowych Polsatu, w Super Polsacie, jak i Polsacie otwartym.