STEVENSON: JEŚLI BELLEW POKONA USYKA, DAM MU REWANŻ W CRUISER

Tony Bellew (30-2-1, 20 KO) nieustannie powtarza, że bardzo chętnie wyszedłby do rewanżu z Adonisem Stevensonem (29-1-1, 24 KO) za porażkę sprzed pięciu lat. Anglik bardzo dużo zbijał do wagi półciężkiej i jak sam przekonuje, w junior ciężkiej scenariusz potyczki wyglądałby zupełnie inaczej. Kanadyjski "Superman" zapowiada, że da mu taki rewanż, o ile Tony w najbliższą sobotę rozprawi się z Aleksandrem Usykiem (15-0, 11 KO), mistrzem WBC/WBA/WBO/IBF kategorii cruiser.

Bombardier z Liverpoolu zdążył zdobyć pas WBC w limicie 90,7 kg, a potem dwukrotnie pokonać sławnego Davida Haye'a w wadze ciężkiej. Do sobotniego starcia z Ukraińcem musiał zejść około 30 funtów, czyli 13,5 kilograma.

- Dam mu taki rewanż w wadze junior ciężkiej, ale tylko jeśli zwycięży. Chętnie pozbieram też pasy w wyższym limicie. Wolałbym oczywiście spotkanie w jakimś umownym limicie, ale jeśli w grę wchodzą wszystkie tytuły, mogę z nim boksować w wadze junior ciężkiej. Bellew to bardzo dobry i inteligentny pięściarz. Przekonałem się o tym w naszej walce. Dobrze się porusza i wywiera presję na rywalu, ale moim zdaniem wygra Usyk. On wszystko robi dobrze. Nie tylko jest świetnym technikiem, lecz dodatkowo boksuje z odwrotnej pozycji, czym sprawia jeszcze większe problemy. Bellew powinien na pewno dążyć do półdystansu. Według mnie Usyk zwycięży, lecz jeśli będzie odwrotnie, spotkam się chętnie z Bellew w wadze junior ciężkiej o cztery pasy - mówi Stevenson, który 1 grudnia w dziesiątej obronie pasa WBC dywizji półciężkiej skrzyżuje rękawice z wymagającym Aleksandrem Gwozdykiem (15-0, 12 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 06-11-2018 16:34:06 
Hieny już polują. Choć chętnie zobaczyłbym rewanż w tejże kategorii, lecz bokser z Liverpoolu ma orzech do rogryzienia w postaci Ukraińca wpierw
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-11-2018 16:54:33 
Ciekawe czy spotkali by się w umownym limicie i bez pasów? Takiej walki nie będzie bo Bellew z Usykiem zapewne nie wygra, z drugiej strony styl robi walkę i np. Głowacki lepiej wyglądał w ringu z Usykiem niż Gassiev więc nie skreślam Bellew bo ma większe szanse jak np. Adamek z Millerem.
 Autor komentarza: leon84
Data: 06-11-2018 20:04:45 
Czyli nie da mu rewanżu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.