USYK-BELLEW: 'CIĘŻCY' SPARINGPARTNERZY NA OBOZIE UKRAIŃCA

Redakcja, Informacja własna

2018-10-23

Za niespełna trzy tygodnie Aleksander Usyk (15-0, 11 KO) podejdzie do obrony pasów WBC/WBA/WBO/IBF kategorii junior ciężkiej w konfrontacji z Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO). Obaj panowie weszli właśnie w najważniejszy okres sparingów i są na ostatniej prostej przygotowań.

Ukrainiec specjalnie nigdy nie krył się z doborem zawodników, którzy pomagają mu na obozie przygotowawczym. Właśnie przedstawił swoich obecnych dwóch sparingpartnerów. To zawodnicy wagi ciężkiej - Fabio Wardley (4-0, 3 KO) oraz Malik Scott (38-3-1, 13 KO).

- To będzie dobra walka, lecz Usyk okaże się zbyt sprytny dla Anglika. Wygra raczej na punkty, bo Bellew jest naprawdę twardy - ocenia Michael Hunter (15-1, 10 KO), który jedyną porażkę poniósł właśnie z rąk Usyka, ale z drugiej strony dał naprawdę dobrą walkę Ukraińcowi półtora roku temu.

USYK CHCE JOSHUY PO WALCE Z BELLEW >>>

Pojedynek absolutnego króla kategorii cruiser z dawnym championem odbędzie się 10 listopada w Manchesterze. Po spodziewanym zwycięstwie Usyk będzie chciał oddać wszystkie cztery pasy i na stałe przenieść się do wagi ciężkiej.