DARIUSZ MICHALCZEWSKI RUSZA Z NOWĄ GRUPĄ - TIGER PROMOTIONS

Redakcja, Informacja prasowa

2018-10-19

Już 8 grudnia w gdańskiej Ergo Arena odbędzie się bokserska gala Tiger Fight Night Urban Jungle. To niezwykłe wydarzenie sportowe połączone jest z benefisem i 50. urodzinami najbardziej utytułowanego pięściarza ringu zawodowego w historii polskiego boksu - Dariusza Michalczewskiego, który po latach powraca do sportu, tym razem w roli promotora. Popularny "Tygrys" pod swoje skrzydła wziął jednego z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej w Polsce - Izu Ugonoha (18-1, 15 KO). Gdańszczanin zaprezentuje się przed swoją publicznością w walce wieczoru. Spójrz w oczy dzikim bestiom i zobacz jak walczą o panowanie w miejskiej dżungli.

Po ponad trzynastu latach od swojej ostatniej walki Dariusz Michalczewski - były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej ponownie wiąże swoją przyszłość z boksem zawodowym – tym razem w roli promotora.

- Wiele rzeczy się złożyło na to, że podjąłem taką decyzję, ale boks cały czas jest, był i zawsze będzie moim życiem. Na ten temat wiem wszystko, znam wielu ludzi na całym świecie i jednocześnie przez wiele osób sam jestem znany. Myślę, że to mocne podstawy, aby spróbować swoich sił w roli promotora. Zaczynamy galą w Gdańsku, ale nasze plany nie ograniczają się do tylko do niej. Chcę współpracować z najlepszymi zawodnikami, których konsekwentnie będę doprowadzał do walk o pasy mistrzowskie - tak swoją decyzję komentuje Michalczewski.

Pierwszą galą, w którą w nowej roli zaangażuje się "Tiger" jest zaplanowana na 8 grudnia Tiger Fight Night Urban Jungle. Walką wieczoru podczas gali będzie pojedynek Izu Ugonoha - jednego z najlepszych zawodników w Polsce. To drugi pojedynek gdańszczanina w 2018 r., który w swojej ostatniej walce pokonał Freda Kassiego przez TKO.

MICHALCZEWSKI POTWIERDZA: DEMIREZEN DLA IZU W GDAŃSKU >>>

- Izu ma w sobie potencjał, który może go doprowadzić do walki o mistrzostwo. Wierzę, że kilka udanych walk jest w stanie sprawić, że za jakiś czas wejdzie do ringu i zmierzy się z Anthonym Joshuą albo zawodnikiem, który zajmie miejsce obecnego czempiona - mówi Michalczewski.

Z całą pewnością dla obu głównych bohaterów gali, będzie ona miała wyjątkowe znaczenie. Obaj wychowali się w Trójmieście, do którego teraz powracają, aby zorganizować dla wszystkich kibiców prawdziwe święto boksu.