BELLEW BRONI SAUNDERSA. 'ON NIGDY NIE WZIĄŁBY DOPINGU'

Tony Bellew (30-2-1, 20 KO) zawsze ostro krytykuje dopingowiczów, ale zaznacza, że sympatyzuje ze swoim rodakiem Billym Joe Saundersem (26-0, 12 KO).

Saunders stracił pas WBO w wadze średniej po tym, jak w jego organizmie wykryto oksylofrynę. Zgodnie z przepisami Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) oraz UK Anti-Doping substancja ta jest zabroniona tylko w czasie zawodów, a więc musiano by ją wykryć u boksera w dniu walki, żeby został zdyskwalifikowany. Saunders nie złamał też przepisów brytyjskiej komisji bokserskiej BBBofC.

Agencja VADA, która przeprowadziła badanie Saundersa, zakazuje jednak stosowania oksylofryny przez cały czas.

- Gdy mowa o zawodnikach, którzy wzięli leki dostępne bez recepty, a więc o pięściarzach takich jak Billy Joe czy Dillian Whyte, to mam dla nich olbrzymią sympatię. Nie uważam Whyte'a za dopingowicza, bo wypił coś, co jest dostępne bez recepty. Co do Billy'ego - myślę, że osoba, która podała mu sprej, wiedziała [jakie mogą być konsekwencje]. Sam Billy nigdy nie wziąłby dopingu. Wiem to, bo spędziłem z nim wiele czasu - powiedział Bellew.

- Billy Joe nie potrafiłby nawet przeliterować wyrazu oksylofryna, on nie ma pojęcia, co to jest, ale jestem pewien, że wszyscy w środowisku bokserskim wiedzą, kto mu to podał, i wiedzą, dlaczego to zrobił. To właśnie ta osoba powinna otrzymać zakaz - dodał.

Saunders miał bronić tytułu w najbliższy w weekend walce z Demetriusem Andrade (25-0, 16 KO). O wakujący tytuł Amerykanin powalczy teraz z Walterem Kautondokwą (17-0, 16 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 19-10-2018 14:01:34 
Bzdury!!! Po co stosuje spray jak nie ma astmy? Środek który pomaga przyjmować tlen i znika z organizmu w przeciągu 24h!? Przecież ten kruczek może stosować praktycznie każdy z UK i innych krajów w czasie przygotowań bo na samą walkę czyli kiedy nagle staje się nielegalny są zawsze "czyści". Już mnie nie dziwi że Saunders i Fury zarzucają tyle sadła z dziecinną łatwością...
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 19-10-2018 14:51:54 
chłopak przed walkami zrzuca po 25kg, wiec sorry ale wpieprza rozne specyfiki
 Autor komentarza: fext
Data: 19-10-2018 15:19:28 
Rozumiem, że Bellew broni kumpla, ale temat jest nie do wybronienia. Jak już napisał ktoś wyżej, facet w trzy miesiące potrafi zrzucić 25 kilo, wszystko przy zachowaniu znakomitej, sportowej formy. Jeśli Tony Bellew zaprezentuje nam, jak dokonać czegoś takiego "na sucho" i potem wyjść do kogoś w takiej właśnie wadze, to śmiało może to zrobić. Szczególnie, że w "super średniej" pojawił się właśnie Clenbuterolo Alvarez. Dlatego droga wolna. Szanowny Tony, ograj Usyka (w 91 kg), potem bez wspomagania zbij jeszcze te 14 kilo i za dwa miesiące po Usyku możesz śmiało atakować lukratywnego Meksykanina.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.