NASTĘPCY ŁOMACZENKI I USYKA RYWALAMI POLAKÓW W WIELICZCE

Po zwycięskim meczu z Niemcami 2-1 w Międzyzdrojach, ukraińscy następny Wasyla Łomaczenki i Oleksandra Usyka będą rywalami Polaków podczas gali Tomasza Babilońskiego - Underground Boxing Show X im. Wiesława Pazgana w Kopalni Soli w Wieliczce.

- W ramach programu "Talent Factory" organizujemy walki w boksie olimpijskim dla pięściarzy, którzy w przyszłości mogą odnosić sukcesy na ringach zawodowych. W Wieliczce w barwach biało-czerwonych walczyć będą komandos z Czerwonych Beretów Mateusz Kostecki, trenujący w angielskich gymach Ryszard Lewicki i medalista Mistrzostw Europy Juniorów Sebastian Wiktorzak – mówi szef grupy Babilon Promotion.

Ich rywalami na gali 125 metrów pod ziemią w Wieliczce będą Ukraińcy – Mykhailo Sovtus spotka się z Mateuszem Kosteckim (-69kg), Volodomyr Mandziuk z Ryszardem Lewickim (-75kg) i Pavlo Krupa z Sebastianem Wiktorzakiem (-81kg).

- Czwartą walką w meczu Polska-Ukraina, a pierwszą zawodową będzie starcie Piotra Gruchały w wadze półciężkiej z Siergiejem Żukiem , który zastąpił kontuzjowanego Jordana Kulińskiego. Ten pojedynek zakończy ciekawe spotkanie z Ukraińcami - dodał organizator podziemnej gali.

Ukraińcy to jedna z największych potęg w światowym boksie, zdobywają złote medale Igrzysk, Mistrzostw Świata i Europy i podpisują zawodowe kontrakty, gdzie znów wygrywają. A w boksie olimpijskim mają już swych następców. Na Igrzyskach w Londynie zdobyli 5 medali, w tym 2 złote – w wadze -60kg Wasyl Łomaczenko, dla którego to było 2 złoto po zwycięstwie w Pekinie, i w cięzkiej Oleksandr Usyk. W Rio ukraińskim bokserom nie powiodło się, ale w 2017 roku Mistrzem Świata został Ołeksandr Chyżniak 75kg. Ten sam zawodnik w Charkowie wygrał Mistrzostwa Europy, a złoto wywalczyli także -60kg Iurii Shestak i +91kg Victor Vykhryst.

Główną atrakcją tego wieczoru będzie występ Roberta Taklarka (21-13-2, 13 KO) - na zdjęciu u góry.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.