ADAMEK KOŃCZY KARIERĘ: NIE BĘDZIE POŻEGNALNEJ WALKI, TO NIE MA SENSU

Plan był prosty. Jeśli Tomkowi Adamkowi (53-6, 31 KO) uda się sprawić niespodziankę, wówczas otworzą się nowe furtki. Jeśli nie, na wiosnę stoczy jubileuszową, sześćdziesiątą walkę i pożegna się z ringiem. Jarrell Miller (22-0-1, 19 KO) okazał się zaporą nie do przejścia. Ale wygląda na to, że "Góral" nie wyjdzie już nigdy do ringu. Przynajmniej nie jako zawodnik.

Mateusz Borek zdradził w rozmowie z Kamilem Wolnickim, że w nocy długo dyskutował z "Góralem". Wnioski? Były mistrz świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej oraz pretendent do pasa WBC w ciężkiej raczej już nie ma ochoty walczyć. Nawet z kimś słabszym w ramach pożegnania, jak choćby wczoraj Piotrek Wilczewski w Dzierżoniowie.

- Czy to koniec kariery Tomka? Tak to widzę po naszej rozmowie. Pogadaliśmy sobie długo w nocy i doszliśmy do wniosku, że nie zorganizujemy pożegnalnej walki. To nie ma sensu - przyznał Borek.

TOMASZ ADAMEK: SERWIS SPECJALNY >>>

"Góral" zawodowy debiut zaliczył w marcu 1999 roku, pokonując już w pierwszym starciu Israela Khumalo. W boksie olimpijskim sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Europy w 1998 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: iron4
Data: 07-10-2018 21:07:39 
Już było kilka pożegnań ... A tak na serio to widziałem w oczach Tomka że podobnie jak z Witalijem Kliczko o porażce zdecydowała słaba aklimatyzacja.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 07-10-2018 21:12:39 
Ja uwazam ze po odejsciu od Rodzera, Tomek znowu zgubil swoja naturalna wage ktora byl bedac z Bludworfem wytropil i prawie ze odnalazl, ale niestety znowu sie cwaniara wymskla. To byl klucz ktorego brakowalo w tej walce niestety.
 Autor komentarza: DTOsman
Data: 07-10-2018 21:14:04 
Tomek odpuścił po raz pierwszy. Po nokdaunie zrozumiał, że to nie ma sensu. Tym razem nie wróci.
 Autor komentarza: iron4
Data: 07-10-2018 21:14:50 
Callisto
O ile pamiętam to naturalna waga Adamka miała wynosić 106,4-106,8 kg.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 07-10-2018 21:19:33 
Mimo wszystko myślę , że wielcy mistrzowie nie powinni odchodzić po porażce. Tomek powinien pożegnać się z kibicami wygraną nawet nad jakimś nieznanym ogórem. No ale cóż , może to i lepiej. Dzięki Tomek za wszystko , nie zapomnę jak siedziałem obok Ciebie na lotnisku w 2009 roku przed walką z Gunnem albo Banksem nie pamiętam i dawałeś autografy na tych malutkich rękawicach. Ciągnął Polski boks jak mógł i z dobrym skutkiem. Dziękujemy!
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 07-10-2018 21:19:44 
Oczywiście, że walka pożegnalna być powinna, ale nie teraz tylko w dobrych okolicznościach. Tomasz to dalej ambasador boksu w PL tak jak Gołota. Nic nie szkodzi zrobienie dużej gali, która boks promuje z zawodnikiem, który nie jest za mocny, ale efektowny, który przegra przed czasem, a Tomek zakończy karierę. Szkoda, że walka z Abellem już się odbyła, bo taki ktoś na koniec byłby idealny przy jednoczesnej promocji w undercardzie bokserskiej młodzieży. Promujmy boks i tyle. UFC czy to nasze celebryckie KSW obiera brutalną taktykę pod kątem promocji i przechwytywaniu zainteresowania, nigdy za mało gal bokserskich nawet kosztem sportowo przebrzmiałych nazwisk czy w skrajnych przypadkach freak fightów.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 07-10-2018 21:22:18 
GLOSOWANIE

kto przejmnie pałeczke ? :D ( tylko bez jaj typu Szpilka )
 Autor komentarza: Zartan
Data: 07-10-2018 21:24:14 
I tak Panowie macie rację i też jestem za tym aby Tomek stoczył ostateczny pojedynek na pożegnanie przy tysiącach kibiców tak jak mówiłem obijając nic nie znanego ogórka nawet. Tak jak Kliczko czy Tyson nie powinni kończyć po porażkach. Zwłaszcza nasz polski mistrz , który zrobił chyba najwięcej dla Polskiego boksu powinien się godnie pożegnać.
 Autor komentarza: Laik
Data: 07-10-2018 21:29:18 
Tomek nie powinien kończyć kariery,.

Przecież nie wiadomo,co Bóg sobie zaplanuje. Może stwierdzi, że da Adamkowi zwycięstwo w następnej walce.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-10-2018 21:40:36 
A niby dlaczego nie ma sensu? Bo nie zarobi kokosów? Czy może znów zacznie kombinować by wszystko przedłużyć?

Bez sensu to jest kończyć w taki sposób będąc ikona boksu w Pl.
Zorganizować fajna walkę pożegnalna jest banalnie i to nie żadna pokazowke bo Adamek to nie jest zmaltretowany schorowany człowiek a czynny sportowiec na niezłym poziomie nadal. Jest cała masa dostępnych pięsciarzy którzy jakieś sensowne nie przesadnie duże wyzwanie będą stanowić a Adamek ładnie z nimi wygra dając ciekawe starcie.

Nie rozumiem dlaczego po tylu latach kariery nie potrafią zdobyć się na takie pożegnanie w dobrym stylu. Uważam że bokserzy na pewnym poziomie powinni kończyć wygrana o ile jest to możliwe (a jest zawsze). Odchodzenie po porażce i to takiej po latach wyglądać będzie jakby odchodził do tego zmuszony okolicznosciami. Dla mnie to jest bezsens a nie to że się poświęca za mniejszą kasę i ładnie pozegnaja z fanami
 Autor komentarza: Laik
Data: 07-10-2018 21:50:50 
BlackDog,

Tak pewnie będzie, pamiętaj że Tomek tak powiedział krótko po walce. Dojdzie do siebie i przemyśli temat.
 Autor komentarza: adamo
Data: 07-10-2018 21:56:49 
nie ma co,bardzo ładny gest Millera po walce,wracając do tematu to niech nie robią żadnej walki pożegnalnej bo jeszcze Adamek wygra efektownie i znów sie nakręci.Nie wiem jak wy ale ja będe kibicował Millerowi w kolejnych walkach
 Autor komentarza: psychox
Data: 07-10-2018 22:00:26 
Pewnie chca wyciszyc temat - ta walka z Millerem to przecizez byla jakas pomyla. Nie wiem dlaczego Tomek sie poddal po tak swietnym obozie jak wszyscy twierdzili. Moze taki milei uklad z Borkiem i zona - jak sie okaze na poczatku, ze Big Babby jest nie do przejscia to oszczedzamy zdrowie? Nie wiem - ale pozegnanie bedzie.. Wielkie PBN na jesien 2019 i pozegnalna walka bedzie.
 Autor komentarza: raflo
Data: 07-10-2018 22:00:33 
Walka z Oquendo nie będzie dla Jarrella krokiem wstecz tylko inwestycją.Tytuł regular jaki by nie był wypromuje Millera jako mistrza a kwestię Oquendo można rozwiązać wkładając w przetargu śmieszne pieniądze bo gdzie by walka się nie odbyła to Jarrell skończy to przed czasem
 Autor komentarza: Callisto
Data: 07-10-2018 22:02:11 
@WielkiBokser
"GLOSOWANIE

kto przejmnie pałeczke ? :D ( tylko bez jaj typu Szpilka )"

1. Ajtuj
2. Szminka
3. Szpila
4. Pinhead
5. Szpilman
6. Pinezka
7. Morderca o Twarzy Niedorozwinietego Koksa
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 07-10-2018 22:04:00 
ostatnio mówił nawet"jeżeli Tomek oszuka przeznaczenie...". Dziwny ten Mateusz.
 Autor komentarza: psychox
Data: 07-10-2018 22:09:15 
Przemyslalem sprawe - wycofuje sie z opinii o walce pozegnalnej. Przepraszam.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 07-10-2018 22:15:01 
W wieku 42 lat wyjście do gościa wielkości dzika to już jest wyczyn. Wczoraj zabrakło wszystkiego, a przede wszystkim młodości. To czy będzie walka pożegnalna, czy nie jest sprawą trzeciorzędną, choć uważam że takie coś by się Tomkowi należało. Zawsze będę rozdarty między Tomkiem a Gołotą (w sensie który z nich dostarczył mi więcej emocji) ale chyba jednak Adamek... Wielki wojownik, oczywiście że z potknięciami (ta jazda po pijaku, eurowybory) ale po prostu Góral z krwi i kości. Kto nie jest z tych stron, tego do końca nie zrozumie. Żal serce wczoraj ściskał, no ale to sport, boks nasz ukochany. niestety wczoraj do bólu przewidywalny :(
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-10-2018 22:26:41 
Nie ma co wieszać psó na Adamku dla mnie najwybitniejszy zawodowwy bokser w Historii Mistrz świata w 2 kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej i prtedent do wagi ciężkiej na początku w latach 2009-2011 radził sobie niezle wygrana np. z Arreolą który w owych czasach był czołówka ale potem sromota porażka od Vita gdzie stracił trochę zdrowia i jak nie było żadnych szans nie tyle na wygraną jak stoczenie wyrówanej walki to walka powinna być wcześniej skończona.


Walter Alfa pełna zgoda w wieku 42 wyjść do takie tura jak Miller trzeba mieć jaja i nie mam pretensji do Adamka ze przegrał .


Ale to Borek promotor i powiedzmy kolega Adamka sztucznie podtrzymywał Karierę dobierał Adamkowi rywali średnich i przytym zarabiał fakt Adamek również ale to on nadstawia głowe i zdrowie nie Borek.

i jeszcze jedni co mnie wkurwiło wywiad przeprowadzny przez redaktora Garczarczyka Admake obity zdołowany a Uśmiechnięty Borek już mówi o pozegnalenej walce żeby znowu się kasa zgadzała


Ja od początku w te bajki o otym że musi zastawić mieszkanie itp. bajki żeby promować i że Jak Adamek wygra z Millerem to walka z Joshuą który by ciężko znokatował Adamka i mógł
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 07-10-2018 22:32:52 
Góral cały czas może szukać wyzwania sportowego przeciwko Włodarczykowi. Co prawda potencjał sportowy tej walki nie jest tak duży jak w latch ich świetności ale w Polsce nadal są spore pieniądze do zarobienia
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-10-2018 22:34:06 
Wogle brawa wielkie dla Adamka za całokoształ kariery 2 krotny Mistrz Świata w półciężkiej i Junior niezpomniane walki z Briggsem Urlichem czy junior Cieżkiej z Cunnighamem to klasyka ciężkiej i pare fajnych walk ciężkie jak wygrana z należącym do czołówki w 2010 roku Arreolą nokaut na Travisie Walkerze
tego mu nikt nie odbierze!
Dla najlepszy w historii zawdowiec w Polskim Boksie bez 2 zdań

Walter Alfa zgoda Adamek że wyszedł w wieku 42 lat do takiego tura żadnych pretensji
za To można mieć do Borka który robi przygłupów z ludzi kibiców wyszukaną i opowiadając bajki jak to będzie musiał sprzedać mieszkanie jakmu gala nie wyjdzie.
gadką sztucznie podtrzymując
KAriere Adamak dobierając mu średnich rywali jak Haumono , Kassi itd. i wmawiając że oszuka preznaczenie może dojsć do walki z Joshuą
Dzieki Bogu że do tej walki nei dojdzie bo to by mogło się skoń
 Autor komentarza: maciejka
Data: 07-10-2018 22:40:27 
Gratulację za całą karierę dla Mistrza, dziękuję za nieprzespane noce, emocje i świetne walki.
Mimo mojej szczerej niechęci do M. Borka, żałuję, że Panowie nie spotkali się wcześniej. Czas spędzony z Rogerem Bloodworthem to stracone lata, można było z tej "cytryny" wycisnąć sporo więcej emocji dla kibiców, do tego te nieszczęsne przygotowania do walki z ...... na pierogach u mamusi, wstyd i hańba.
Prawda jest taka, że szans na pas w HW Adamek nie miał żadnych, trafił na lata panowania braci, u schyłku kariery doszli dwumetrowcy z potężnym ciosem, cytując klasyka "mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusie oszukasz. Ale życia nie oszukasz" co pokazała nam walka z Millerem. Dużo można pisać o T.A, jednak charakter, serce do walki, szybkość, nogi były jego znakami rozpoznawczymi, ulubione walki, hmm chyba z Ulrichem w LHW, Cruiser - Cunningham, HW - Arreola. Miłej emerytury, wszystkiego co najlepsze i jeśli "Góralowi" przyjdzie wejść na orga i przeczytać komentarze, to jedna rada od wujka :-) stroń Góralu od polityki.
ps. dzięki za zdjęcie i krótką rozmowę przed kriokomorą w Rydzynie, był to okres przygotowań do walki z Witalijem.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-10-2018 22:40:40 
Żeby być dobrze zrozmiany Borek nie oszukiwał Adamka krzywdy mu nie robił ale sam zarabiał , fakt Adamek też ale ja mu nie zazdroszczę bo nadstawiał Karku i zdrowia a Borek mamił Polskich kibiców a sam usmiechniety zgarnia kasę i już nawija jakiekś pożegnalenej walce Adamka nie wykluczone że na ppv Polsat Boxing Night żeby dalej wydoić Polskich kibiców ja na to nienabieram
Dodatkowo nie raz promował to gówniane ksw i walki cyrkowców jak przećpany Popek hardkorowy Koksu i inne wynalazki żenada i wstyd
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-10-2018 22:42:28 
Maciejka nie często się zgadzam ale jest coś w tym co piszesz prawdy
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 07-10-2018 22:59:28 
fajne to bylo to ze 41/2 letni adamek nei wyszedl aby dostac w leb za kase bo ja ma, zarobi prz okazji, ale on wciaz gonil za marzeniami.

co do borka, to sory aleo baj to dorosli faceci, adamek chcial walczyc borek promowal pomagal na ile mial znajomosci, co do promowania ksw, przeciez on jest pracownikiem polsatu i to byl jego psi obowiazek za pensje.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 07-10-2018 23:00:43 
typowa gadka zeby Promołszyn zeby wziasc polaków pod uczucia i kolejna walka ktora chca fani ha ha ,MB trzeba wezwac do tablicy zeby przestał mamic jak jest
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 07-10-2018 23:03:00 
jeszcze jedna rzecz, adamek mogl wziac propozycje od pulewa, najpierw za grube siano poboc kogo chce a pozniej grubsze za pulewa i wiecej szans, adamek chcial od razu miller bo to blizej pasa a on nie mial czasu juz
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 07-10-2018 23:09:33 
BlackDog : bądź zatem konsekwentny w tym co piszesz również w odniesieniu do Kliczki :)
 Autor komentarza: Musi
Data: 07-10-2018 23:09:50 
Adamek doszedl do wniosku ze to nie ma sensu ,nawciskali mu ze dobre przygotowania itd...Z czolowka nie masz sznas to inna waga i technika nic nie pomaga.Oni wychodza i napierdalaja tak jak Miller i Kownacki a AJ,Wilder czy Fury to juz zupelnie kosmos poza zasiegiem,Nawet z Powietkinem czy Pulewem bez szans.Nie chce juz przegrywac i narazac zdrowia.Borek zadowolony bo zarobil na Adamka i the End!Ciekawe ,kogo teraz Borek wystawi na grzmoty)))
 Autor komentarza: maciejka
Data: 07-10-2018 23:11:05 
Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-10-2018 22:42:28
Maciejka nie często się zgadzam ale jest coś w tym co piszesz prawdy

Bo chyba wspólnie napisaliśmy prawdę, Twojego wpisu jeszcze nie było gdy rozpoczynałem swój, prawda jest taka, że Borek raz na ringu (po walca z Moliną) kończył karierę Tomasza, później (wielki szacun) wziął go pod swoje skrzydła i zaczął organizować obozy z trenerem (nie kumplem, nie u mamy w Gilowicach) pod okiem fachowców (Chycki i cała reszta) nie oszczędzał na obozach, sparingach i całej reszcie. Jednak moim skromnym zdaniem, była to reanimacja "trupa", tematem przewodnim była kasa (nie dziwę się) i nabijanie Januszy w butelkę. Dobrze, że T.A dzisiejszego poranka chyba sam stwierdził, że to nie ma sensu, nie można w tym wieku i przy tych warunkach fizycznych kopać się z takim bizonem. Oczywiście T.A nikt na łańcuchu do ringu nie prowadził, ma swój rozum i wiedział jaki kontrakt podpisał. Krótkimi słowy, czas na emeryturę, jeszcze raz wielkie dzięki Góralu !!!
 Autor komentarza: iron4
Data: 07-10-2018 23:20:28 
Jeżeli ktoś wierzy ze Adamek zakończy teraz karierę to jest bardzo naiwny.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 07-10-2018 23:29:01 
Polsat zadzwoni i będzie walczył .Borek wie co zrobić żeby Adamek walczył.
Jak będzie zdrowie i bozia da to będzie git.Jak będzie szybki to będzie wygrywał.

Polsat zadzwoni i będzie walczył .Borek wie co zrobić żeby Adamek walczył.
Jak będzie zdrowie i bozia da to będzie git.Jak będzie szybki to będzie wygrywał

Polsat zadzwoni i będzie walczył .Borek wie co zrobić żeby Adamek walczył.
Jak będzie zdrowie i bozia da to będzie git.Jak będzie szybki to będzie wygrywał
 Autor komentarza: szagi
Data: 07-10-2018 23:37:25 
Jak dutki się skończą to walka pożegnalna będzie.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 08-10-2018 00:15:46 
Myślałem ze po porażce Povietkina konczy nam sie pewna era HW a zapomniałem o starym Adamku. Tak więc wydaje mi się ze po tej porażce Adamka właśnie ta era sie konczy. Era wspaniałych bokserów którym stuknęła magiczna 40 ale którzy do ostatniej chwili walczyli na najwyższym poziomie.Władimir Kliczko, Aleksander Povietkin (ostatnia walka to taki koniec Povietkina na najwyższym poziomie bez wzgledu czy będzie dalej boksował czy nie zaraz 40 lat a mildronatu juz niema i niema juz tego saszy), David Haye, no i nasz Tomasz Adamek, no bo kto jeszcze został z tych starych wielkich? Wszyscy ci wielcy pięściarze zakończyli w ten sam sposób porażką ale moze tak własnie powinno być. Boks powiedział im ze to koniec swoje zrobiliście teraz czas innych. Kazdy z nich mial swoje rozstania i powroty do boksu krótsze lub dłuzsze ale w koncu trzeba było powiedziec dość. Władimir po porazce z Furym stracił rok czasu czekając na cygana, Povietkin po dwóch wpadkach dopingowych stracił rok i szanse walki z Wilderem, Haye miał w sumie cztery lata przerwy ale wrócił i w sumie skonczył juz na zawsze no i Tomek tez konczył juz kariere czy to po porazce ze Szpilką czy to po Molinie ale wiadomo ciezko sie z bokserm roztac no i wrócił z nowym obozem z nową energią i dał kolejne emocje. Bedzie mi tego brakować klinczy władimira i jego pełnej dominacji, skracania dystansu i lewgo sierpowego Povietkina, szybkości Hayea czy po prostu boksu Adamka. W pewnym momencie kariery Adamek był numerem cztery na swiecie w HW po braciach kliczko i Hayeu. Wszedł symbolicznie do wagi ciężkiej pokonując gołote i przejmując od niego role liczącego sie polskiego cieżkiego i zostal tym zawodnikiem do dzis. W pewnym momencie myslałem ze te role przejmie po Adamku Szpilka gdy pokonał Adamka ale tak sie nie stało gdzie jeszcze wczoraj był Szpilka? Jako celebrtyta na KSW ogladający mma nie mający nic juz do powiedzeniea w wielkim boksie, a Adamek? Po trzech zwyciestwach z solidnymi zawodnikami zaczał pukac do drzwi tych największych i to po raz kolejny.
Tomasz Adamek to najwiekszy bokser w historii polskiego boksu zawodowego nikt nawet nie zblizył sie do jego osiagnięc a nawet na starość zrobił wiecej niz reszta w boksie mających obecnie swój prime polskich cięzkich. Jego koniec to nie tylko koniec pewnej ery w HW to też koniec polaków w wadze cieżkiej na najwyzszym poziomie.
Tak więc wielki dzieki Tomek za te wszystkie emocje.
Sory ze tak długo ale z sentymentu musiałem to napisać w obliczu informacji Borka o końcu Adamka.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 08-10-2018 00:37:10 
@psychox Data: 07-10-2018 22:09:15
"Przemyslalem sprawe - wycofuje sie z opinii o walce pozegnalnej. Przepraszam."

Przyjete i spokojnie bo nie mam zalu.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 08-10-2018 01:28:10 
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Wielu bokserów tego nie wie i rozmieniaja karierę na drobne. Tomasz powinien odejść po walce z Kliczko.
Faktycznie walka pożegnalna z kolejnym bumem typu Haumono nie ma sensu.
 Autor komentarza: tyler
Data: 08-10-2018 04:45:53 
Spokojnie jeszcze będzie walka z jakimś asem na naszym podwórku,będzie tak jak z Gołotą gdy wyciągali z formaliny, wpływając mu na ambicje.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-10-2018 06:17:13 
NATHAN

Pisałem już ze Władek mógłby stoczyć jeszcze jakaś walkę wygrana. Różnice są spore bo styl przegranych jednak mocno się różni ale jestem jak najbardziej za zwycięstwem na pożegnanie.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 08-10-2018 08:43:21 
Smutno :(
Zwłaszcza, że ten balans z głową na tej wysokości, z takim zawodnikiem, po prostu musiał się tak skończyć.
Szukając plusów to dobrze, że to był początek walki, że nie stała mu się krzywda, no i że Miller wysłał go na na prawdę zasłużoną emeryturę.
Wielki mistrz, wielkie emocje, wielka strata dla polskiego boksu.
Wielka strata dla mnie :(
 Autor komentarza: khorne
Data: 08-10-2018 08:48:54 
Zobaczycie, że będzie pożegnalna walka.
Adamek przemyśli sprawę (dutki) a Borek wyciśnie Adamka jak cytrynę, bo kto mu załatwi sprzedaż PPV? Brodnicka? ;)
 Autor komentarza: ktosik
Data: 08-10-2018 09:26:50 
Też myślę że zawalczy.
Dudków zabraknie i ruszy jeszcze Adamus w bój.
Jak bug zechce to wygra.
A jak bedzie szybki to wygra z każdym.
Zreszta ring zweryfikuje.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 08-10-2018 09:45:47 
Ktoś pokroju Abella w walce pożegnalnej tym razem mógłby poskładać Adamka, a z Laszlo Fekete nie chce mi się go oglądać, skończcie bo Adamek po szacunku który sobie wypracował dawniej robi z siebie śmiesznego pana w średnim wieku, w sobote puścił pare ciosów w ściane, ściana oddała i zrezygnował, to nie była nawet połowa Adamka, mi to przypominało np. ściągnięcie Michaela Granta dla Zimnocha, tylko w innych proporcjach, Adamek jest stary, skończyło się definitywnie.
 Autor komentarza: ktosik
Data: 08-10-2018 10:00:17 
bóg :)
 Autor komentarza: Miro
Data: 08-10-2018 10:03:13 
Wreszcie doszli do właściwej decyzji. Jeśli mistrzowie świata Ali, Mike Tyson,Władymir Kliczko zakończyli kariery walką przegraną i nie widzieli potrzeby robienia na siłę jeszcze jednej walki , żeby zakończyć karierę walką wygraną to tym bardziej nie ma takiej potrzeby dla Adamka. Był mistrzem świata w dwóch kat wagowych, próbował sił w HW nikt mu tego nie odbierze. Można by ewentualnie przy okazji jakiejś gali w Polsce podziękować Tomkowi za lata emocji jakie dawał kibicom. Może spotkanie w gronie jego trenerów, kolegów pięściarzy, grupy kibiców. Jakiś torcik , szampan a w tle urywki jego najlepszych walk. Ewentualnie taka walka bez werdyktu jaką Najman zorganizował Andrzejowi Gołocie na zakończenie kariery.Może gdyby nie pchali się do Millera a wybrali bezpieczniejszego oponenta to można by tą karierę jeszcze pociągnąć. Ale jaki miałby być cel tej kontynuacji ? Tylko dla kasy ? Bo przecież na zdobycie MŚ w HW czy wygrane z czołówką HW i tak nie byłoby szans. Tak więc chyba dobra przemyślana decyzja Borka i Adamka.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 08-10-2018 10:26:30 
Przecież wiadomo, że zmieni zdanie, jak każdy. Będą jeszcze ze dwa powroty.

Ale jeśli nie, to też słuszna decyzja. Pomyślcie, lepiej zakończyć karierę przegraną, ale o coś ważnego jak teraz, niż na siłę brać jakiegoś kiepa do obicia, by tylko się pokazać. Te walki pożegnalne to żadne walki tylko ustawki, gdzie wiadomo że przeciwnik przyjeżdża po pieniądze. Dla wojownika to dyshonor.
 Autor komentarza: Miro
Data: 08-10-2018 10:53:24 
A dobór Millera ? Raczej był podyktowany najlepszą ofertą finansową w danym momencie a nie roztropnością , rozwagą. Raczej nie był też podyktowany infantylną wiarą w to, że Millera da się radę obskoczyć. Bo team Adamka i sam Adamek i Borek dobrze wiedzieli jakie są aktualne możliwości pięściarskie Adamka. To, że pokonał przed Millerem 3 pięściarzy nie powinno teamowi zaciemniać obrazu, że Adamek był już słaby na nogach . A ciosu w HW nigdy nie miał mocnego a jak go nie miał i zatracił argumenty pięściarskie jakie miał gdy był młodszy to jak miał się przebić do czołówki HW ? Bo przecież to całe wznowienie kariery przez Adamka było moim zdaniem podyktowane wyłącznie tym, iż Borek i Adamek dostrzegli szansę doczołgania się do 2 walki o MŚ i zarobienia drugiej wypłaty życia. A więc podchodzili do tego wyłącznie z pobudek materialnych a nie z wiary w odniesienie sukcesu sportowego , bo dla 2 krotnego mistrza świata tylko zdobycia mistrzostwa w 3 kategorii wagowej byłoby sukcesem sportowym. Doszli do wniosku, że swój zawód Adamek może jeszcze wykonywać nie gorzej niż inni Polacy w HW tak więc po porażce z Moliną wznowili karierę . Jeśli Adamek poniósł dwie porażki z rzędu z Głazkovem i ze Szpilką to był najodpowiedniejszy moment do godnego i racjonalnego zejścia ze sceny. Ja teraz oczekuję od Adamka zaangażowania się w trenerkę. Jeśli gada, że tak kocha boks to niech tkwi w nim dalej. Już nie jako pięściarz , ale jako trener. Niech przekaże wiedzę nabytą przez tyle lat kariery młodym.Okaże się czy bardziej kocha boks czy inkasowanie kasy z wynajmu nieruchomości.
 Autor komentarza: xionc
Data: 08-10-2018 12:07:32 
captain hindsight na tropie :)
 Autor komentarza: boxing
Data: 08-10-2018 14:49:29 
Vitalij71

Bo MB to taki promotor Dyzma w polskim boksie, wydawało się, że ma jakiś plan ale poza skłóceniem środowiska po przez zantagonizowanie zawodników nic wielkiego z tego nie wyszło.

Już chyba lepiej, że będzie to w TVP sport niż jakby miało tak być jak było.
W sumie POLSATOWI się nie dziwię, że odpuścili.
 Autor komentarza: Mic323
Data: 08-10-2018 15:43:33 
Wbijamy w hejteròw. Dziękujemy.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-10-2018 17:19:52 
Ludzie wieszają psy na Mateuszu Borku..Promotor od tego jest żeby załatwić dobrego rywala za dobrą kasę..Borek zrobił wszystko, był dobry rywal, był pieniadz i w razie wygranej kolejna szansa..Czego chcieć więcej..Sam Tomek wyzwanie przyjął..Walka pokazała że w cięzkiej był tylko przeciętny w dodatku w słabej kondycji tej kategorii..Dziś cięzka jest mocna a Tomek ma kilka lat więcej..Normalne że przegrał..Zdziwiło mnie tylko że Miller był od niego szybszy, mobilniejszy..Jak dla mnie to Tomka zjadł stres i wiek dobitnie dał o sobie znać..Pierwszym powaznym sygnałem był Głaskow, zółte światło to Molina a w sobotę zapaliło sie światło czerwone..Tomek juz nie ma paliwa ani sportowej złości..Zresztą w tym wieku wcale mnie to nie dziwi..Walka pożegnalna bedzie na pewno ale przecież nie ogłoszą tego teraz..Zaraz hejterzy by wszczeli lament że chcą ich wydoić z pieniedzy..Tomek niech zrobi jakąs pokazówkę lub weżmie Rekowskiego i niech kończy..Wstydu nie przynosił ale ostatni wystep to była już żenada..
 Autor komentarza: zamek9
Data: 08-10-2018 17:30:12 
Mądra decyzja Adamka...
 Autor komentarza: Musi
Data: 08-10-2018 19:11:50 
Ciekwe jak by przyszla oferta pozegnalnej walki z Rosji dla dwoch bokserow Powietkin ~Adamek lub z Angli Haye-Adamek za duza kase?
 Autor komentarza: President
Data: 09-10-2018 01:39:50 
Tomus nie zaboksuje na koniec kariery poniewaz to czysta zlotowa i kasa ma sie zgadzac... A kto zaplaci za obijanie ogorka? Tomus sie zkonczyl w momencie przejscia do Rogera. Od tamtego momentu jedynie pieprzenie jaki to nie sztos, jaki to nie szybki, jaki nie silny. Tomus jak bog da to i dudki ktos wylozy aby kariere zakonczyc. Tomus nie chce , czyli wiecie gdzie was ma nie? Pozdro.
 Autor komentarza: BoxingFanGGG
Data: 09-10-2018 15:16:03 
Dziękuję Tomek za wszystkie emocje jednak uważam że walka pożegnalna musi się odbyć Najchetniej widzialbym rewanż ze Szpilka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.