JOSEPH PARKER WRACA 15 GRUDNIA W OJCZYŹNIE - POTEM JUNIOR FA?

Redakcja, World Boxing News

2018-10-03

Joseph Parker (24-2, 18 KO) przegrał dwie walki z rzędu, stracił pas WBO wagi ciężkiej i teraz mozolnie musi odbudowywać swoją pozycję. Pierwszy krok w tym kierunku uczyni już 15 grudnia.

Nowozelandczyk powróci po dłuższej przerwie do ojczyzny i przypomni się swoim najwierniejszym kibicom.

- Joseph wygrywał ze wszystkimi przez pięć lat. To dla niego nowa sytuacja i potrzebuje teraz efektownej wygranej - mówi Kevin Barry, szkoleniowiec dawnego już championa.

- Bez względu na to, kogo postawią naprzeciw mnie, muszę dać dobrą walkę i pokazać się z dobrej strony. Teraz jestem zmotywowany jak nigdy dotąd. Bardzo chcę wrócić na szczyt i nie miałem jeszcze takiej motywacji jaką mam obecnie. Czeka mnie ciężka praca, lecz nie mogę się już doczekać tego występu - przyznał sam Parker.

Podczas tej samej gali zaprezentuje się również inny ceniony nowozelandzki "ciężki" - Junior Fa (15-0, 8 KO). Parker i Fa na ringach olimpijskich spotykali się czterokrotnie, notując remisowy bilans 2:2. Być może w przyszłym roku znów zaboksują między sobą, jednak póki co Fa skrzyżuje rękawice z Meksykaninem Luisem Pascualem (13-3, 10 KO). Rywal Parkera zostanie podany w najbliższych dniach.