SZEF SHOWTIME: MAYWEATHER POWAŻNIE MÓWI O REWANŻU Z PACQUIAO

Keith Idec, boxingscene.com

2018-10-03

Szef sportu w telewizji Showtime potwierdził, że Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) poważnie myśli o powrocie na ring i walce rewanżowej z Mannym Pacquiao (60-7-2, 39 KO). Do pojedynku miałoby dojść na początku 2019 roku.

Stephen Espinoza rozmawiał już o tej walce z Mayweatherem i od lat współpracującymi z nim Alem Haymonem i Leonardem Ellerbe. Pojedynek na pewno nie odbędzie się w grudniu, jak jeszcze niedawno mówił sam "Money" Floyd. Espinoza wierzy jednak, że dojdzie do niego w późniejszym terminie.

- Myślę, że Floyd mówi bardzo poważnie. Ludzie nie wierzyli mu chyba dlatego, że poinformował o swoich planach o takiej, a nie innej porze [przy okazji rewanżu Canelo-Gołowkin - przyp. red.]. Po rozmowach z nim i jego partnerami biznesowymi mogę jednak powiedzieć, że na pewno mówi poważnie - oznajmił.

W maju 2015 roku Mayweather pokonał Pacquiao jednogłośną decyzją sędziów. Na walkę sprzedano rekordową liczbę przyłączy PPV - 4,6 miliona - a zyski, jakie wygenerowała, przekroczyły 600 milionów dolarów. I choć sam pojedynek wielu rozczarował, Espinoza nie wątpi, że rewanż również dobrze by się sprzedał.

- To dwie fascynujące osobowości, klasyczne zestawienie. Manny czuje, że mają niedokończone sprawy. Czy rewanż byłby takim hitem jak pierwsza walka? Nie jestem pewien. Ale wiem, że to ciągle jedna z największych, jeśli nie największa walka do zrobienia w świecie boksu - stwierdził.