ZWYCIĘSTWA DeGALE'A, JOYCE'A I AJAGBY (WIDEO)

Redakcja, Informacja własna

2018-10-01

Były mistrz IBF w wadze super średniej James DeGale (25-2-1, 15 KO) zaliczył drugie kolejne zwycięstwo, pokonując na gali w kalifornijskim Ontario Fidela Monterrosę Munoza (39-19-1, 31 KO).

Walka zakończyła się w trzeciej rundzie. Dzięki wygranej DeGale jest teraz blisko potyczki z Chrisem Eubankiem Jr, który w piątek zwyciężył JJ McDonagha i powiedział, że chce się zmierzyć z "Chunkym".

Na gali w Ontario wygraną do rekordu dopisał też wicemistrz olimpijski w kategorii super ciężkiej Joe Joyce (6-0, 6 KO). W swoim amerykańskim debiucie 33-latek znokautował w piątej rundzie Iago Kiladze (26-4, 18 KO). Joyce był nieco szybszy niż Adam Kownacki, który w styczniu zastopował Gruzina w starciu numer sześć.

Również przed czasem zwyciężył inny zawodnik wagi ciężkiej, Efe Ajagba (7-0, 6 KO). Nigeryjczyk boksował po raz pierwszy od czasu sierpniowej "walki" z Curtisem Harperem, który uciekł z ringu po gongu otwierającym pojedynek. W Ontario Ajagba zastopował w pierwszej rundzie Nicka Jonesa (7-1, 5 KO).