ARUM Z SENTYMENTEM O TELEWIZJI HBO

Steve Kim, Boxingscene

2018-09-27

Zagotowało się w świecie pięściarskim po decyzji telewizji HBO o wycofaniu się z pokazywania boksu. Szef stajni Top Rank Bob Arum przyjął tę wiadomość z dużym sentymentem.

- Już dawno mówiłem, że wkład sieci premium, zwłaszcza HBO, w pokazywanie boksu był ogromny - powiedział Arum, który z Home Boxing Office współpracował przecież przez wiele lat.

- Peter Nelson twierdzi, że z czasem inwestowanie w boks z ekonomicznego punktu widzenia przestało mieć sens. Platformy rozrywkowe wolą duże pieniądze wydawać na kolejne filmy dokumentalne, które mają większy wpływ finansowy na firmę. Ktoś, kto jednak jest w bokserskim biznesie tak długo jak ja, musi być wdzięczny telewizji HBO za wsparcie, którego udzielała naszemu sportowi przez wiele lat - powiedział Bob Arum.

Przez lata na antenie HBO występowały takie gwiazdy grupy Top Rank jak Marvin Hagler, Oscar De La Hoya, Miguel Cotto czy Manny Pacquiao. Stajnia Boba Aruma zerwała umowę z Home Boxing Office w 2017 roku, przenosząc swoje gale do stacji ESPN.