STEVENSON: WYGRAM Z GWOZDYKIEM PRZEZ NOKAUT

Redakcja, ESPN

2018-09-27

Promotor Yvon Michel oficjalnie potwierdził, że 1 grudnia mistrz WBC w wadze półciężkiej Adonis Stevenson (29-1-1, 24 KO) zmierzy się z Aleksandrem Gwozdykiem (15-0, 12 KO). Pojedynek odbędzie się w Quebecu.

Tego samego dnia, najprawdopodobniej w Los Angeles, dojdzie do wielkiego starcia pomiędzy Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) a Tysonem Furym (27-0, 19 KO), które pokaże za oceanem w systemie PPV telewizja Showtime. Ta sama stacja będzie prawdopodobnie transmitować walkę Stevenson-Gwozdyk. Michel stwierdził, że prowadzi już rozmowy z przedstawicielami Showtime i Premier Boxing Champions na temat godziny pojedynku, tak aby nie kolidowała ona z godziną potyczki Wilder-Fury.

Starcie z Gwozdykiem będzie dla Stevensona dziesiątym w obronie tytułu WBC.

- Wielu sądzi, że ten młody i niepokonany medalista olimpijski zakończy moje panowanie. Zamierzam jednak wysłać światu wiadomość i pokazać, że ciągle jestem numerem jeden w wadze półciężkiej, że ciągle mam do napisania kilka rozdziałów tej mojej mistrzowskiej podróży. Zapraszam wszystkich kibiców 1 grudnia do Videotron Center. Nie będziecie zawiedzeni. Wygram przez nokaut - zapowiedział "Superman".