POLAK Z ANGLII RYSZARD LEWICKI: CHCĘ PODBIĆ WAGĘ ŚREDNIĄ

Walczący na angielskich ringach amatorskich Ryszard Lewicki chce podbić polską wagę średnią (75kg). - Wierzę, że jestem w stanie pokonać wszystkich rodaków - mówi 22-letni bokser, który 27 października wystąpi na gali Underground Boxing Show w Wieliczce, organizowanej przez Tomasza Babilońskiego.

Pochodzący ze Szczecina pięściarz na co dzień trenuje w Sheffield. W sierpniu pokazał się polskim kibicom na "Seaside Boxing Show" w Międzyzdrojach, gdzie wygrał na punkty z Niemcem Vezirem Agirmanem, brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Świata z 2016 roku. Promotor Tomasz Babiloński w ramach projektu "Talent Factory" poszukuje nowych talentów w polskim pięściarstwie. Czy jego oczekiwania spełni Lewicki?

- Widziałem kilku zawodników z krajowej czołówki wagi 75kg, w tym mistrza Polski Bartosza Gołębiewskiego. Wierzę, że jestem w stanie pokonać każdego z nich, podbić polską kategorię średnią i pojechać na Igrzyska do Tokio. Anglicy coś wspominali o paszporcie dla mnie, ale już zdecydowałem się reprezentować barwy biało-czerwone - powiedział Lewicki.

Za niewiele ponad miesiąc kibice zobaczą go w akcji podczas X edycji gali w Kopalni Soli w Wieliczce, 125 metrów pod ziemią. To niecodzienne wydarzenie sportowe, jedna ze sztandarowych imprez grupy Babilon Promotion.

- Nigdy nie myślałem, że będę boksował tak głęboko po ziemią, tym bardziej, że bliżej mi do morza niż do kopalń. Dla mnie to nowość, ale dobrze czasem zmienić klimat. Do tej pory stoczyłem około 100 walk, większość w Anglii, a tam sporo pojedynków amatorskich odbywa się w pubach. Nie w halach sportowych czy stadionach, a właśnie takich małych knajpkach, restauracjach itp. - dodał półfinalista Mistrzostw Anglii z 2015 i 2016 roku. W poprzednim sezonie odpadł w ćwierćfinale.

Szczecinianin w październiku wystąpi na Underground Boxing Show im. Wiesława Pazgana oraz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sulejowie.

- Mam jasno określony cel, zwycięstwa w każdym polskim starcie. Wygrałem na gali w Międzyzdrojach, potem odniosłem też zwycięstwo w meczu ligowym Skorpiona Szczecin z drużyną Dolnego Śląska. W przyszłym roku chcę zdobyć złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów i boksować w reprezentacji. Wszystko podporządkowane jest turniejowi olimpijskiemu w 2020 roku - dodał bokser trenujący w Polsce pod okiem Marcina Stankiewicza.

W Anglii Ryszard Lewicki sparuje między innymi z Troyem Williamsonem (7-0-1). - Kiedyś z nim przegrałem, ale był dużo silniejszy fizycznie ode mnie. Dziś nasze walki wyglądają zupełnie inaczej - dodał.

Na gali w Wieliczce boksować będą górnik Robert Talarek z amerykańskim żołnierzem Johnem Rene i wielokrotny reprezentant Polski Jordan Kuliński z Piotrem Gruchałą. Na zawodowych ringach zadebiutuje dwukrotna wicemistrzyni Europy Wiktoria Sądej. Walczący w Czerwonych Beretach żołnierz zawodowy Mateusz Kowalczyk stoczy rewanżową walkę z Mariuszem Piwowarem, z którym kiedyś przegrał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 26-09-2018 16:10:18 
Chyba dostajecie kase za promowanie gal Babilona.Za każdym razem artykuł o jego galach najdłuższy a prawda taka,że robi najgorsze w Polsce.Jedyny jego plus,że szuka i promuje polskich zawodnikow
 Autor komentarza: teanshin
Data: 26-09-2018 18:45:04 
up
To nie tak że on szuka i promuje, po prostu tylko to mu zostało bo nie ma nikogo w swojej stajni. Jego koniem pociągowym był Zimnoch, który marnie skończył więc teraz jedyną opcją dla Babilońskiego jest szukanie nowych talentów a przy okazji wmawianie ludziom że chce promować młodych zawodników.
 Autor komentarza: leon84
Data: 26-09-2018 19:09:06 
Z tego co kojarzę to Cieślaka ma.Poza tym jak zwał tak zwał ale daje szansę tym chlopakom debiutu.Jakoś muszą zaczynać kariere a że liczy że znajdzie jakiś talent na ktorym bedzie mogł zarobić to chyba normalne,że chce na tym zarobic
 Autor komentarza: teanshin
Data: 26-09-2018 19:18:23 
Ale Cieślak boksuje raz na rok więc mierny z niego pożytek. A to że daje młodym zawodnikom się wykazać to jak najbardziej na plus tylko że promować siebie jako tego który promuje nowych to trochę taka bajka dla dzieci. Każdy średnio rozgarnięty wie o co chodzi.
 Autor komentarza: leon84
Data: 26-09-2018 19:29:25 
Był zawieszony to nie boksował bo nie mogł.To co on tam mowi mnie szczerze gowno obchodzi
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.