JOSHUA vs POWIETKIN - TYPOWANIE EKSPERTÓW

Walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej zawsze wzbudzają wśród kibiców i ekspertów największe emocje. Już za kilka godzin Anthony Joshua (21-0, 20 KO) przystąpi do obrony swoich czterech tytułów w hitowym starciu z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 25 KO), a o typ na ten pojedynek pokusiły się znane postacie ze świata pięściarstwa.

Carl Froch (były mistrz świata kategorii super średniej): Nie jestem w stanie wyobrazić sobie porażki Joshuy. On może Powietkina zarówno wyboksować na pełnym dystansie, jak i zdeklasować w ciągu kilku rund. Wszystko zależy od tego, jaki plan na walkę ułoży Rob McCracken. Może się zdarzyć tak, że Powietkin w pewnym momenie trafi AJ-a, oszołomi go którymś z ciosów, ale na pewno nie rzuci go na deski. Walka z Kliczko sprawiła, że Josh jest teraz zbyt sprytny, by dać się zaskoczyć czymś bardzo mocnym. Myślę, że znokautuje Powietkina w środkowej fazie walki.

Paulie Malignaggi (były mistrz świata wagi półśredniej i super lekkiej): Obstawiam Joshuę na punkty. Może brzmi to dla niektórych trochę rozczarowująco, jednak Powietkin to twardy facet i jestem przekonany, że przetestuje Joshuę w taki sposób, że walka będzie ekscytująca. AJ będzie musiał wznieść się na wyżyny. Powietkin potrafi zachować w ringu chłodną głowę, jego podbródki są doskonałe. Myślę jednak, że lepiej wyszkolony Joshua sobie z nim poradzi, choć to na pewno nie będzie łatwa walka.

Matthew Macklin (były mistrz Europy, pretendent do tytułu mistrza świata wagi średniej): Joshua wygra, ale prawdopodobnie tylko na punkty. Powietkin to twardziel, w dodatku nigdy nie przegrał przed czasem. Myślę, że zobaczymy w ringu mieszankę AJ-a. Zdyscyplinowanie, świadomość i kontrolowanie walki za pomocą ciosów prostych z walki z Parkerem, oraz agresję i mocne ciosy, które zaprezentował w walce z Kliczką. AJ będzie musiał być cierpliwy, trzymać się taktyki, operować jabami. Powietkin na pewno będzie próbował haków na dół, ale Joshua powinien sobie z tym poradzić kontrolując dystans przy pomocy lewego prostego.

Johnny Nelson (były mistrz świata wagi junior ciężkiej): Walka będzie trudna i ciasna, ale ostatecznie to Joshua przechyli szalę na swoją stronę. AJ będzie musiał być bardzo uważny i hamować ofensywne zapędy Rosjanina. Trudno rokować, ale gdybym został przystawiony do ściany, to powiedziałbym, że Joshua wygra przed czasem. On ciągle ma w sobie sportową złość, która pozwoli mu Powietkina zastopować. Według mnie walka zakończy się w okolicach dziesiątej rundy.

Tony Bellew (były mistrz świata wagi junior ciężkiej): Myślę, że w tej walce będzie kilka testowych momentów. Jeśli Joshua będzie chciał po prostu wygrać, to nie podejmie ryzyka i będzie boksował tak jak w walce z Parkerem. Josh znacznie lepiej pracuje na nogach od Powietkina, jego ręce również są szybsze. To zrobi różnicę. Rosjanin na pewno spróbuje wygrać, podejmie ryzyko, będzie chciał złapać AJ-a w pułapkę. To mu się jednak nie uda. Mój końcowy wniosek jest taki, że Joshua znokautuje Powietkina gdzieś pomiędzy czwartą a ósmą rundą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Redaktor newsów o boksie polskim i zagranicznym.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.