WILDER-FURY: W PONIEDZIAŁEK POCZĄTEK PROMOCJI WALKI?

Redakcja, BBC

2018-09-17

W środowisku pojawiła się informacja, jakoby planowany rewanż Mayweathera z Pacquiao miał przesunąć walkę Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) na przyszły rok. Ale promujący Anglika Frank Warren ma inne wiadomości dla kibiców boksu. Znacznie lepsze.

Pojedynek aktualnego mistrza WBC wagi ciężkiej z dawnym championem WBA/WBO/IBF - według nieoficjalnych informacji, miałby się odbyć w pierwszych trzech weekendach grudnia (1,8 bądź 15), ale najgłośniej było o dacie 1 grudnia. Warren nie zdradza szczegółów, mówi za to o starcie promocji walki i światowym tour.

- Mówiłem wam, że ta walka dojdzie do skutku i tak będzie. W poniedziałek Wilder pojawi się w Londynie i rozpoczniemy promocję walki. To będzie początek tour reklamującego to wydarzenie. Najpierw Londyn, a potem Nowy Jork i Los Angeles. Mamy jeden problem, w którym mieście zrobić tę walkę. Ale to bardzo miły problem, bo chodzi o to, kto da najwięcej pieniędzy - przyznał szef stajni Queensberry Promotions.

- Pracujemy teraz jedynie nad obsadą sędziowską. Bo gdy na przykład pojedzie się do Las Vegas, tamtejsza Komisja Sportowa chce swoich sędziów, a my tego nie chcemy. Nam zależy na tym, by walkę punktowali arbitrzy jak najbardziej neutralni. I zatwierdzeni przez oba obozy. To nasze jedyne zmartwienie - dodał Warren.