CANELO vs GOŁOWKIN, CZYLI STARCIE DWÓCH ŚWIATÓW

Dwanaście rund nie wystarczyło. Jutro nad ranem polskiego czasu Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) i Giennadij Gołowkin (38-0-1, 34 KO) spróbują sobie ostatecznie udowodnić, który z nich jest lepszym pięściarzem. Tymczasem my zapraszamy Was do podróży w przeszłość - rozsiądźcie się wygodnie i poznajcie obu tych wspaniałych pięściarzy bliżej niż kiedykolwiek.

Kibice w swoich typach są podzieleni jak nigdy, bukmacherzy mają problem z ustaleniem kursów, zaś eksperci przekonują, że zwycięzcą walki zostanie pięściarz, który wygra ją mentalnie. A obaj osobowości mają skrajnie różne. Zresztą pewnie dlatego od początku nie przypadli sobie do gustu.

- Nie wierzę mu. Nie wierzę w te historie o zatrutym mięsie, są bezsensowne - jeszcze przedwczoraj mówił Giennadij Gołowkin, po raz kolejny komentując wpadkę Meksykanina z Clenbuterolem.

- Nie zwracam nawet uwagi na wypowiadane przez niego głupoty. Nie wiem, czy miałbym się śmiać, czy wściekać, ale te wszystkie ich wypowiedzi to po prostu wymówka przed porażką, jaka ich czeka w sobotni wieczór. Użyję tego jako swego rodzaju motywację. Jestem już doświadczonym pięściarzem i wiem, jak mądrze obrócić złość na swoją korzyść - ripostował "Canelo", który już wcześniej wielokrotnie podkreślał, że z "GGG" nie zakumpluje się nigdy. Bez względu na okoliczności.

Przed pierwszą, jakże zaciętą walką, obaj jeszcze wypowiadali się o sobie z szacunkiem, choć w programie "FACEOFF: Under the lights" Maxa Kellermana można było wyczuć napięcie. Remis, który orzekli w pierwszym starciu sędziowie, sprawił że czuli się oszukani, zaś wpadka dopingowa Meksykanina, która zaowocowała odwołaniem pierwotnie planowanego na maj rewanżu przelała czarę goryczy. Dziś obaj nie ukrywają, że zwycięstwo w jutrzejszym boju to zbyt mało - chodzi głównie o ukaranie swojego rywala, obnażenie go, złamanie mu kariery.

Santos Saúl Álvarez Barragán urodził się 18 lipca 1990 roku w Guadalajarze jako najmłodszy z ośmiorga rodzeństwa Alvarezów. Miłości do boksu nauczyli go starsi bracia, Rigoberto, Ricardo oraz Ramon, którym od najmłodszych lat towarzyszył na sali. Ciekawe, czy któremuś z nich kiedykolwiek przeszło przez myśl, że to właśnie ten wątłej budowy, rudy chłopiec w przyszłości będzie odnosił w pięściarstwie największe sukcesy z całej rodziny.

Saul w życiu nie miał lekko. Jego charakterystyczna uroda często była powodem drwin ze strony rówieśników, przez co jak sam wspomina na ulicy stoczył ponad sto walk. Po raz pierwszy założył na dłonie rękawice bokserskie w wieku trzynastu lat i wkrótce potem dwukrotnie wygrał mistrzostwa Meksyku dla dzieci. Jako zawodowiec (wbrew woli rodziców) zadebiutował w wieku lat piętnastu, co nawet jak na latynosa jest swego rodzaju ewenementem. "Canelo", czyli w wolnym tłumaczeniu z hiszpańskiego "Cynamon", od początku radził sobie jednak wśród profesjonalistów całkiem dobrze. Po pierwszych dwóch zwycięstwach przed czasem, już w trzecim zawodowym występie podjął późniejszego czempiona kategorii lekkiej Miguela Vasqueza. I wygrał ten pojedynek na punkty, choć lekko nie było, a sam "Titere" wynik tej potyczki do dziś w mediach kwestionuje.


Saul Alvarez in childhood

Foto: Saul Alvarez w dzieciństwie (źródło: 24smi.org).


W ciągu pierwszych dziewiętnastu miesięcy kariery Alvarez stoczył trzynaście wygranych walk, z których aż jedenaście zakończył przed czasem. Wszyscy rywale byli od niego znacznie starsi. 18 kwietnia 2008 roku wywalczył swój pierwszy międzynarodowy pas, WBA Fedecentro, pokonując swojego rodaka Gabriela Martineza, zaś kilka miesięcy później, tym razem bez żadnych kontrowersji, ponownie rozprawił się z Miguelem Vasquezem. Warto wspomnieć, że podczas tej ostatniej gali wystąpili wszyscy czterej boksujący bracia Alvarez, co zapewniło im miejsce w księdze rekordów Guinessa.

Szybko okazało się, że "Canelo" jest pięściarzem wybitnie uzdolnionym, a w dodatku popularność Meksykanina o tak nietypowej urodzie rosła w niesamowitym tempie. W 2009 roku Alvarez wywalczył młodzieżowy pas WBC, a potem pokonywał cenionych Carlosa Baldomira i Lovermora Ndou. Po tytuł zawodowego mistrza świata sięgnął 5 marca 2011 roku, wysoko zwyciężając na punkty Matthew Hattona i w ten sposób stając się najmłodszym w historii czempionem kategorii junior średniej.

"Canelo" bronił swojego pasa pięciokrotnie, odprawiając kolejno Ryana Rhodesa, Alfonso Gomeza, Kermita Cintrona, Josesito Lopeza, a także Austina Trouta. Wszystko to doprowadziło go do hitowej walki z genialnym Floydem Mayweatherem Jr, od którego 14 września 2013 roku otrzymał jednak srogą lekcję boksu.

- Przegrany pojedynek z pewnością zranił moją dumę. Bardzo chciałbym doprowadzić do naszego rewanżu, ale niestety do niego nie dojdzie i muszę się z tym pogodzić. Mimo wszystko uważam, że tamta walka i porażka bardzo mi pomogły w jeszcze większym rozwoju. Dzięki niej stałem się lepszym zawodnikiem i rozruszałem jeszcze bardziej swoją karierę - wspomina słynny pojedynek z "Money'em" pięściarz z Meksyku.

Pojedynek z Mayweatherem okazał się ogromnym finansowym sukcesem, a w systemie PPV wykupiło go w Stanach Zjednoczonych ponad 2,2 miliona osób, co dziś stanowi czwarty wynik sprzedaży bokserskiej walki w historii (po starciach Mayweather-Pacquiao, Mayweather-McGregor oraz Mayweather-De La Hoya). Tak dobre wyniki potwierdziły zewsząd stawiane tezy, że Alvarez to materiał na kolejną wielką gwiazdą, która wkrótce na swoje barki weźmie ciężar popularyzowania boksu zawodowego na świecie.

Następne pojedynki "Canelo" toczył już zawsze w systemie PPV, wyłączając z tego walkę z Jamesem Kirklandem. Wygrywał za każdym razem, choć wyniki potyczek z Miguelem Cotto i Erislanym Larą część ludzi ze środowiska uważa za dyskusyjne i naciągane. Aż wreszcie przyszła ubiegłoroczna walka z Gołowkinem i remis, który do dziś Meksykanin traktuje jako największą plamę na honorze. Większą nawet niż bolesna porażka z Mayweatherem.

Giennadij Giennadijewicz Gołowkin przyszedł na świat 8 kwietnia 1982 roku w Karagandzie. Jego ojciec był górnikiem, zaś matka (z pochodzenia Koreanka) pracowała jako asystentka w laboratorium. Rodzina żyła skromnie, a Giennadij od najmłodszych lat był mocno związany ze swoimi trzema braćmi - Siergiejem, Wadimem, a także bliźniakiem Maksem. To oni byli jego pierwszymi bokserskimi nauczycielami.

- Moi bracia zabierali mnie na ulicę, po czym wskazywali większego i starszego chłopca, pytając czy się go boję. Odpowiadałem, że nie, a wówczas kazali mi się z nim bić. Robili to od kiedy trafiłem do przedszkola - opowiada Giennadij.

Kiedy Gołowkin miał dziewięć lat, dwaj jego bracia dołączyli do Armii Radzieckiej. W 1990 roku rząd poinformował rodzinę, że Wadim zginął na froncie. Cztery lata później ten sam los spotkał Siergieja. Śmierć obu braci była dla blisko związanego z nimi Giennadija ogromnym wstrząsem. Na poważnie treningi bokserskie Gołowkin rozpoczął za namową swojego bliźniaka Maksa. W Karagandzie trafił do sali Wiktora Dimitriewa, który już po kilku zajęciach dostrzegł w Giennadiju duży talent. Choć ponoć Maks potencjał miał jeszcze większy, ale by osiągać sukcesy brakowało mu zapału.


Podobny obraz

Foto: Giennadij Gołowkin wraz ze swoim bratem bliźniakiem Maksem (źródło: twitter.com).


Talent Gołowkina szybko zaczął owocować sukcesami. W 2003 roku podczas swojego debiutu na amatorskich mistrzostwach świata "GGG" wywalczył złoto, pokonując w finale Olega Maszkina. Po drodze odprawił zaś Andy'ego Lee, Luciana Bute, Yordanisa Despaigne, a także późniejszego dwukrotnego czempiona globu Matwieja Korobowa. Rok później wywalczył srebro igrzysk olimpijskich w Atenach. W walce o triumf w całym turnieju uległ Gajdarbekowi Gajdarbekowowi, a wcześniej wyeliminował między innymi Andre Dirrella. Amatorską karierę Gołowkin zakończył z imponującym bilansem trzystu czterdziestu pięciu zwycięstw i zaledwie pięciu porażek.

Zawodowy kontrakt Giennadij podpisał w 2005 roku z kierowaną przez Klausa Petera Kohla grupą Universum. Wśród profesjonalistów zadebiutował w maju 2006 roku, błyskawicznie rozprawiając się z Gaborem Baloghem. Przez pięć lat toczenia pojedynków pod banderą niemieckiej stajni Kazach dorobił się rekordu osiemnastu zwycięstw, w tym piętnastu przed czasem. W 2010 roku przez rozwiązanie umowy z telewizją ZDF Universum zaczęło jednak napotykać problemy finansowe, na czym cierpiała kariera Giennadija.

- Zawsze byłem w szeregu za Felixem Sturmem i Sebastianem Zbikiem. Chciałem z nimi walczyć, ale proponowano mi absurdalne warunki. Universum nigdy nie miało na mnie planu, nie próbowało poprowadzić mojej kariery do przodu. Ta sytuacja była nie do zaakceptowania - wspomina swoje odejście z grupy Gołowkin.

Tuż po zerwaniu umowy z Universum Gołowkin wywalczył swój pierwszy poważny zawodowy tytuł - w sierpniu 2010 roku znokautował w ciągu pięćdziesięciu ośmiu sekund Miltona Nuneza i stał się tymczasowym mistrzem świata WBA w kategorii średniej. Zaraz potem, tuż po zwakowaniu tytułu przez Felixa Sturma, który walki z Gołowkinem unikał jak ognia, został mianowany czempionem "regularnym". W 2011 roku Giennadij rozpoczął współpracę z Tomem Loefflerem i należącą do braci Kliczko grupą K2 Promotions. Właśnie wtedy także trafił pod skrzydła bardzo cenionego Abela Sancheza, który od początku był zachwycony umiejętnościami "GGG".

- Mam w sali tablicę, na której napisałem nazwiska Muhammada Alego, Floyda Mayweathera Jr i jego. Powiedziałem mu "spójrz, możesz być tam gdzie oni". Kiedy poczułem jego dłonie, zobaczyłem jak inteligentnie porusza się w ringu, wiedziałem że to będzie wkrótce pięściarz, którego wszyscy będą się obawiać - przekonuje Abel Sanchez.

Po pokonaniu kilku średniej klasy rywali Gołowkin w 2012 roku dostał szansę debiutu na antenie potężnej telewizji HBO. Jego rywalem był nasz Grzegorz Proksa. Efekt wszyscy pamiętamy. Trzy nokdauny i zakończenie walki przez sędziego w piątej rundzie. Notabene Grzesiek do dziś wspomina, że "GGG" był zdecydowanie najlepszym z pięściarzy, z jakimi kiedykolwiek miał do czynienia. Tak efektowny występ sprawił, że Gołowkina na antenie HBO pokazywano bardzo chętnie. Po pojedynku z Proksą Kazach przed czasem zakończył dwanaście kolejnych walk, a wśród jego ofiar znaleźli się chociażby Curtis Stevens, David Lemieux czy dawny mistrz świata wagi półśredniej Kell Brook. Pełen dystans wytrzymał z nim dopiero w marcu 2017 roku Daniel Jacobs, który jednak i tak poległ na punkty. Co było później pamiętamy już doskonale - remis z "Canelo" i szybka egzekucja na Martirosyanie, o której nawet nie ma sensu dłużej pisać.


Foto: Giennadij Gołowkin i Saul Alvarez po wspólnych sparingach w 2011 roku (źródło: boxingscene.com).


Co ciekawe, Gołowkin i Alvarez mieli okazję ze sobą sparować. Wszystko odbyło się w 2011 roku w słynnym ośrodku treningowym w Big Bear (Kalifornia). Według obserwatorów Kazach dawał podczas tych sesji 21-letniemu wówczas Meksykaninowi spory wycisk, a trenerzy Chepo Reynoso i Abel Sanchez prosili go, by nie zrobił swojemu młodszemu koledze większej krzywdy. To już jednak historia. Dziś „Canelo” i „GGG” to zupełnie inni pięściarze. Obaj zdają sobie sprawę, że jutro staną w ringu przed szansą zdefiniowania całej swojej kariery, obaj naprawdę się nie lubią. Gorąco było już na ważeniu. Zwykle spokojny Alvarez podczas tradycyjnego "face to face" prowokował Gołowkina, a obozy pięściarzy i ich samych w końcu musiała rozdzielić ochrona. Jeśli emocje w czasie walki będą tak duże jak przed nią, to zarwania nocy nie powinniśmy żałować ani przez sekundę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Redaktor newsów o boksie polskim i zagranicznym.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 15-09-2018 15:24:32 
"rozsiądźcie się wygodnie i poznajcie obu tych wspaniałych pięściarzy bliżej niż kiedykolwiek."

*
*

Jak oni są wspaniali, to ja jestem Floyd Mayweather.

1. Canelo:

- bardzo wyrównana walka z Austinem Troutem, z której sędziowie zrobili deklasację wg. kart punktowych
- kompletna deklasacja z rąk Floyda, czyste 120:108, gdzie Rudy nie miał nic do powiedzenia przez pełne 12 rund, sędziowie wypunktowali jako bardzo równą walkę, w tym C. J. Ross remis, co pretenduje do najgorszej karty punktowej w dziejach boksu zawodoweo
- przegrana z Larą, zamieniona na prezent od sędzioów, w szczególności nalyży wuróżnić Levi Martinez, który wypunktował 117:111 dla Canelo
- przegrana z Cotto, którą nawet gazety w Meksyku opisały jako "Kradzież w Las Vegas, Canelo mistrzem. Punktacje 118:108 i 119:109 na porządku dziennym.
- odmowa walki z Gołowkinem, pomimo statusu oficjalnego pretendenta do pasa WBC. Zwakowanie pasa w celu uniknięcia walki i/lub uniknięcie przystąpienia do programu VADA
- WPADKA DOPINGOWA:
1. Canelo wpada na 2 kontrolach antydopingowych, na clenbuterolu.

2. Ilość substancji jest tuszowana przez organa bokserskie, mimo iż w rzeczywistości była ogromna, zawieszano zawodników za o wiele mniejsze ilości tej samej substancji.

https://www.boxingscene.com/forums/showthread.php?t=774829

3. Canelo jako alibi stosuje rzekome zatrute mięso. Problem w tym, że musiałby jeść olbrzymie jego ilośći aby mieć takie stężenie clenbuterolu we krwi, a należy pamiętać, że ma kłopoty z robieniem wagi i generalnie stroni od mięsa, w szczególności czerwonego.

4. Minimalna dyskwalifikacji za tego typu wpadkę wg. NSAC wynosi 9 miesięcy, jednakże w przypadku Canelo kara zostaje zredukowana do 6, co dziwnym zbiegiem okoliczości idealnie sie pokrywa z potencjalnym występem wrześniowym Meksykanina.

5. Cała sytuacja o wiele mocniej szkodzi Gołowkinowi, którego z racji wieku, kazde opóźnianie w czasie walk na najwyższy poziomie osłabia.

6. Znaczna większość dziennikarzy amerykańskich nabiera wody w usta i nie drąży tematu.

Czyli, Canelo nie poniósł dosłownie żadnych konsekwencji, jedynie Gołowkin, dziennikarze zamiatają sprawę pod dywan, a organa bokserskie (federacje i komisja sportowa stanu nevada) uniewinniają Canelo, mimo oczywistego dopingu.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 15-09-2018 15:44:20 
Część druga poprzedniego postu:

2. Gołowkin.

- brak jakiegokolwiek dużego nazwiska w rekordzie, poza ewentualnie Jacobsem, gdzie walkę można było spokojnie wypunktować i w drugą stronę. Uznawanie Lemieux na duże nazwisko pominę milczeniem...
- duże ograniczenia motoryczne i techniczne, których lwia część kibiców absulutnie nie dostrzega
- absurdalne przecenianie kazaskiego mistrza przez ogół kibiców
- kunktatorstwo i zakłamianie pod zasłoną szeroko uśmiechu i szeroko rozumienej "pokory"
- wyciągnięcia Brooka z 2 wag niżej, bez jakiejkolwiek aklimatyzacji Anglika, po wcześniejszym atakowanie za coś podobnego Canelo w przypadku Khana, gdzie różnica wag była o 1 mniejsza
- brednie i pierdo*enie o wielkiej chęci unifikacji pasów w MW, a gdy doszło co do czego GGG zwakował pas IBF nie chcąc walczyć z Derewianczenką i odmówił unifikacji z Saundersem, aby tylko nażreć się z koryta biorąc rewanż z Canelo
- brednie o chęci walki z każdym dużym nazwiskiem w limicie 154-168lbs. Gdy doszło co do czego nie chciał walki ani z Larą (choć tu był konflikt TV), ani z Hopkinsem, ani z Wardem, gdzie już żądnych problemów z TV nie było.

Podsumowując, obaj ci pięściarze są tak wspaniali jak 100 innych w XXI wieku, jedyne co ich wyróżnia to duże zainteresowanie w dogorywającym powoli boksie w Stanach. Są przeceniani do bólu, pełni kunktatorstwa i nieszczerzy, co tylko niszczy boks. Obaj to wstyd dla boksu i wspieranie któremukolwiek z nich to potwarz dla tego sportu.
Niestety, pomimo wszystko należy kibicować jednemu z nich, czyli GGG, który chociaż w żaden sposób nie nawiązuje do Wielkich Mistrzów tego sportu, jest tutaj jedyną alternatywą. Canelo to najgorsza zakała boksu i symbol wszystkiego co go i niszczy. Doping, oszustwa, kradzieże i prawdopodobnie największe plecy w historii tego sportu. Jego zwycięstwo w tej walce byłoby dla boksu katastrofą.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 15-09-2018 16:03:00 
@Barkley, idac twoim sposobem rozumowania, nie ma w tej chwili zadnego prawdziwego boksera na swiecie. Ostatni zszedl z ringu ok 2 lata temu (B.Hopkins).

Uscislajac, nie jest wina Golowkina, ze sie go boja i unikaja. Canelo potrebowal ok 3 lat i spompowania sie "meksykanskim miesem" zeby wejsc do ringu z GGG choc to byla najwieksza mozliwa walka w boksie poza Mayweather-Pacquiao. Zrzucasz GGG obawy przed Derewianczenka i Saundersem? Dobre sobie. Zwlaszcza Saundersa sie domagal, ale jak widzisz Saunders leje sie z kelnerami i ani z Canelo, ani z GGG mu walczyc nie po drodze. Natomiast to, ze po 20latach kariery, treningow, ciezkiej harowy Giena chce cos zarobic to uznajesz za "nazeranie sie z koryta" ? Chlopak walczy nie tylko o bilanse, pasy, ale PRZEDE WSZYSTKIM TEZ O SWOJA PRZYSZLOSC, dom, rodzine, godny poziom zycia. Gdzie ty sie urodziles? :)
 Autor komentarza: gerlach
Data: 15-09-2018 16:04:04 
A na marginesie fajny teskt ad karier obu gladiatorow.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 15-09-2018 16:10:29 
@gerlach

"Zrzucasz GGG obawy przed Derewianczenka i Saundersem? Dobre sobie. Zwlaszcza Saundersa sie domagal, ale jak widzisz Saunders leje sie z kelnerami i ani z Canelo, ani z GGG mu walczyc nie po drodze."
*
*
Żartujesz sobie ze mnie, czy nie czytasz ze zrozumieniem? Gdzie ja napisałem, że GGG się obawiał walki z Derewianczenką lub Saundersem? Bredził przez lata, że zależy mu na pełnej unifikacji pasów w MW, a jak przyszło co do czego olał sprawę, żeby wziąć kasę za walkę z Canelo, po tym jak przez lata mówił, że nie na pieniądzach zależy mu najbardziej. Ja nie mam problemów z tym, że facet chce zarobić. Razi mnie natomiast hipokryzja tego człowieka.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 15-09-2018 16:40:16 
Barkley00 - Górski powiadał: "tak się gra jak przeciwnik pozwala"

GGG - od dawna walczy tak jak mu przeciwnicy pozwalają, czyli nie spina się szczególnie, nie opracowuje misternej taktyki. Nie musi... do czasu Mięsożernego.

Paradoksalne to i smutne - w TEJ walce powinien pokazać to, czego twierdzisz, że nie ma. Pokazać rzekome ograniczenia. Ja twierdzę, że ich nie ma. Twierdzę, że nikt wcześniej go nie zmusił do finezji.

Generalnie mylisz dwie rzeczy - to co widać z tym co jest możliwe albo wręcz konieczne.

Dzisiaj Gołowkin staje nie tylko przeciwko Mięsożernemu, ale również Wielkiemu Biznesowi z kasą Latino imigracji. Nie zazdroszczę mu, bo ODLH jest zdolny do wielu rzeczy. Gość walczy o MILIONY!!!
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 15-09-2018 16:50:22 
Rozumiem emocje przed walka ale nie wyobrażam sobie aby Kazach tę walkę wygrał,ci którzy stawiaja na GGG w tym pojedynku to dzieci we mgle,Canelo od ostatniej walki zanotował duże postepy,wygląda jeszcze lepiej,pojawiła się agresja, Gołowkin nie jest w stanie znokautować meksykańca ale sam może zostać znokautowany,chociaż nie wykluczam scenariusza z trzecim pojedynkiem miedzy nimi
 Autor komentarza: Tadzikk
Data: 15-09-2018 17:30:55 
Barkley00
Co do Canelo: można go nie lubić ale nazywanie go zakałą jest idiotyczne...gość ma dużo talentu, bez właściwego przygotowania w amatorce osiągnął szczyt w boksie zawodowym, bije z wielu płaszczyzn, ma timing. Doping to pewnie miał być patent na to żeby jako średni dawał sobie radę w kasowych walkach. To nie jemu zawdzięcza dobre CV. Wątpliwe werdykty? Trzeba być niedzielnym kibicem żeby nie znać niepisanych zasad, charyzma i kasa idąca za nazwiskiem to silne argumenty dla sędziów. Wielkich wałów nie było, co najwyżej wyrównane walki, które zostały wytypowane po gospodarsku. Smutne zjawisko ale nie ma co robić afery, choć chwały mu to nie przynosi. Biznes też trzeba umić robić.

Gołowkin: jeśli twierdzisz, że on ma "duże ograniczenia motoryczne i techniczne" to musisz być uprzedzony. Gość nie bije tak mocno bo jest atletą, a dlatego, że ma niesamowite czucie organizmu i technikę. Tego nie da się osiągnąć z ograniczeniami, przeciwnie trzeba mieć duże predyspozycje to sportu. Gość jest naturalny, nie pompuje się na kilera. Unikał unifikacji, jednocześnie unifikując pasy? Jeśli nie dopiął celu to głównie ze względu na zamieszanie z walkami z Canelo, która sportowo jest większym wyzwaniem niż unifikacja i pozwoli GGG i całej świcie zapewnić wiele lat dostatniego życia. Nastroje przed walkami z Lemieux, Stevensem czy nawet Jacobsem nie wskazywały na "kunktatorstwo". Walki z Hopkinsem i Wardem? Do walki trzeba dwojga. Hopkins w tym wieku już by na to nie poszedł, Ward też miał lepsze kasowo i łatwiejsze sportowo opcje.

Co do samej walki...jest mnóstwo niewiadomych. Moim zdaniem kontuzja kolana, zejście po odstawieniu "mięsa" i rok przerwy ograniczą nieco Canelo. Jeśli GGG nie dopadł wiek i będzie w stanie luźniej składać kombinację to Kazach wygra. Dołożenie "schabów" do kombinacji zmusi Canelo do większej aktywności ( inaczej nie wytrzyma zbierania przy linach), wyjścia na środek ringu. Tam będzie niebezpieczny ale jednak timing, jab, wytrzymałość i siła ciosu GGG pozwoli mu zastopować Saula pod koniec walki. Jeśli walka z jakiegoś powodu będzie wyrównana będzie decyzja dla Meksyka. Szeroko opisywane ważenie wskazuje, że Alvarez nie trzyma ciśnienia, co dodatkowo skłania mnie ku scenariuszowi z KO i wygraną Gienka.
 Autor komentarza: Krzychu123
Data: 15-09-2018 18:38:23 
Tadzikk za parę godzin zmienisz zdanie ;)
Canelo nie ma zejścia po mięsie tylko widać, że teraz postawili nie większą motoryczność by być bardziej aktywnym przez całą walkę, ja tu widzę jeszcze większą kontrolę walki przez Canelo niż w pierwszym starciu.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 15-09-2018 18:44:49 
Wynik walki po wpadce dopingowej powinien wyglądać tsk jak w przypadku sportu olimpijskiego.
Złapany traci wszystko.
Tutaj powinni zmienić wynik na wygraną GGG.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 15-09-2018 19:01:29 
Moim zdaniem, rewanż wygra Canelo. Patrząc na emocje, jakie są między nimi, to szykuje sie mega wyrównana i zacięta walka. W takich okolicznościach zwycięzcą może zostać tylko Cynamon.
 Autor komentarza: Junito
Data: 15-09-2018 19:19:03 
Jakie te postępy zanotował Canelo od ostatniej walki? Przegapiłem coś? O to raczej chodzi ze to jego forma i dyspozycja jest większa niewiadoma. Bez witamin inna fizyka psychika, lepszy niż w poprzedniej walce być już nie powinien. Stawiam na GGG Tko 9-10 runda, kiedy Canelo nie bedzie miał już paliwa. Ta walka bedzie wyglądała tak jak miała wyglądać ta rok wcześniej.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 15-09-2018 19:30:49 
@Barkley
Przy takim toku rozumowania to się szybko okaże, że w tym stuleciu jeszcze nie doczekaliśmy się żadnego wspaniałego pięściarza...
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 15-09-2018 20:28:09 
juz tyle lat temu widac bylo jaki z alvareza nie jest bokser wagi sredniej, potezniejszy od GGG
 Autor komentarza: Junito
Data: 15-09-2018 20:48:42 
Maniek jak stawiasz?
 Autor komentarza: Destruktor
Data: 15-09-2018 22:18:30 
Wie ktoś więcej o tym mega utalentowanym bokserze co pokonał Gołowkina? Coś się stało że nie został zawodowym?

Gajdarbek Abdulajevics Gajdarbekov - ur. Kaszpijszk, Rosja, w 1976 r.

Wyniki
1994 r. Srebrny medal na mistrzostwach juniorów .
1998 r. srebrny medal na Goodwill Games .
2000 r. srebrny Medal Olimpijski. W półfinale pokonał Zsolta Erdei w finale Jorge Gutiérre.
2001 r. wygrał Goodwill Games w kategorii middleweight.
2004 r. mistrz Europy.
2004 r. Mistrz olimpijski w wadze średniej. W finale pokonał Giennadija Gołowkina .
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 15-09-2018 23:14:17 
ŚWIETNY MATERIAŁ MOŻNA NIE LUBIĆ CANELO CZY GOŁOWKINA ALE OBAJ TO ZNAKOMICII FIGHTERZY ALE WYŻEJ CENIE GOŁOWKINA DEKLASOWAŁ RYWALII DODATKOWOW ŻADNE JEGO ZWYCIESTWO NIE BYŁO KONTROWESYJNE NAWET WALKA Z Jacobsem GDZIE AMERYAKNIE LEŻAŁ NA DESKACH I ZOSTAŁ MOŻE NIE JAKOŚ BARDZO WYRAZNIE ALE JEDNAK WYPUNKTOWANY Z ALVAREZ bARDZO WYRÓWNANA WALKA Z lARĄ GDZIE JAKBY WALKA NIE BYŁA W uSA MIGLI BY DAC NIEZNACZNĄ WYGRANA KUBACZYKOWI W wALCE Z COTTO TEŻ NA STYKU REMISU.
Trudniej miał zdceydowanie GG który nie miał nigdy parasola ochronnego w postaci OScara De la hooyii dla Canelo nie mniej Canelo to dobry fighter dla mnie nie znacznie przegrał z GG mimo ze był na clenbuterol to pokazał jaja i charakter i wole zwyciesca mimo że jak wspomniałem walke nieznacznie ale jednak przegrał z Gg Nie mniej wiekszy szacunek mam doby Gołowkina za całkoształ kariery i jakim jest fighterem i człowiekiem.
 Autor komentarza: Czengont
Data: 16-09-2018 00:31:21 
@UrbanHorn
"ODLH jest zdolny do wielu rzeczy"
Święta prawda!
http://www.bycpromo.com/2014/06/nsfw-oscar-de-la-hoya-caught-on-camera.html
https://www.barstoolsports.com/chicago/in-honor-of-oscar-de-la-hoyas-alleged-sex-tape-what-is-the-best-kitchen-utensil-to-have-sex-with
 Autor komentarza: piotr
Data: 16-09-2018 02:08:44 
Powietkinowi forma siadła jak przestał łykać "dropsy"... Ciekawe czy czysty Cynamon będzie w formie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.