ROBERT ŚWIERZBIŃSKI PONOWNIE WYGRYWA Z RAFAŁEM JACKIEWICZEM

Rafał Olszewski, Informacja własna

2018-09-14

Przed momentem zakończyła się organizowana przez Dariusza Snarskiego gala w Białymstoku, gdzie w walce wieczoru zmierzyli się po raz drugi Robert Świerzbiński (21-7-2, 3 KO) z Rafałem Jackiewiczem (50-20-2, 22 KO)

W pierwszej fazie walki znacznie aktywniejszy był Świerzbiński, zadawał więcej ciosów, które były mocne, a Rafał przyjmował je na gardę mało atakując.

Druga faza walki to jednak znacznie lepsza dyspozycja Jackiewicza, świetne zejścia, uniki i obrona, ataków również było więcej, jednak brakowało siły ciosu, gdyż Robert zdawał się być mało wzruszony otrzymywanymi uderzeniami, jednak ich natężenie podenerwowało Białostoczanina, który kilka razy zaszarżował na "Bravehearta", ten jednak ponownie większość przyjął na podwójną gardę.

O wyniku walki musiała zdecydować ogólna częstotliwość ciosów, w której na dystansie całej walki przeważał Świerzbiński, jednak celność była po stronie Jackiewicza.

Finalnie zwycięstwo odniósł Robert Świerzbiński, pokonując Rafała Jackiewicza niejednogłośnie na punkty, nie obyło się jednak bez kontrowersji spowodowanych punktacją jednego z sędziów 99-92 na korzyść Świerzbińskiego.

Podczas poprzednich walk tego wieczora:

Przemysław Gorgoń (7-4, 4 KO) przegrał z Siergiejem Zhukiem (2-2-1, 0 KO) niejednogłośną decyzją sędziów.

Piotr Gudel (8-2-1, 1 KO) pokonał Jurija Czumaka (1-2, 0 KO) jednogłośnie na punkty.

i

Timur Kuzachmedow (6-0-2, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Yauhenija Aleinika (4-7, 3 KO)