HAYE: WALKA Z POWIETKINEM BĘDZIE NATRUDNIEJSZA W KARIERZE JOSHUY

Redakcja, TalkSport

2018-09-10

Emerytowany już David Haye ostrzega Anthony'ego Joshuę (21-0, 20 KO) przed zbliżającym się starciem w obowiązkowej obronie z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Sławny "Hayemaker", przed laty mistrz świata wagi ciężkiej, przekonuje, że Rosjanin będzie najtrudniejszym dotąd rywalem AJ-a.

Anglik zdobył tytuł IBF na Charlesie Martinie, potem pokonując Władimira Kliczkę dorzucił pas WBA, a zwyciężając Josepha Parkera zunifikował również tytuł WBO. Mimo wszystko Haye ostrzega swojego rodaka, że tak ciężko jak może mieć z "Saszą" jeszcze nie miał.

Pojedynek odbędzie się już 22 września na sławnym stadionie Wembley w obecności 90 tysięcy kibiców. To jednak raczej nie zrobi większego wrażenia na tak doświadczonym zawodników jak reprezentant "Sbornej".

- Wierzę, że to właśnie Powietkin będzie najtrudniejszym dotąd przeciwnikiem Anthony'ego. Trudniejszym niż był Kliczko, Whyte czy Parker. Jest w tym biznesie od dawna, dużo dłużej, a oprócz złota olimpijskiego był również msitrzem świata i mistrzem Europy. Przez lata reprezentował Rosję na międzynarodowych imprezach i na pewno doświadczenie będzie po jego stronie. Powietkin przegrał tylko na punkty z Kliczką, ale wtedy Władimir był w szczytowym momencie swojej kariery. Kliczko z walki z Powietkinem był dużo lepszy i mocniejszy niż Kliczko ze starcia z Joshuą. Nie chcę w ten sposób umniejszać osiągnięć i tamtego zwycięstwa Joshuy, ale wiem po sobie, jak upływający czas niekorzystnie wpływa na zawodników - tłumaczy były król kategorii cruiser i mistrz WBA wagi ciężkiej.

POWIETKIN ZAROBI 4 MILIONY DOLARÓW >>>

- To będzie trudna i mocna walka dla Joshuy. Jego rywal boksuje od dawna na najwyższym poziomie i wie jak wygrywać walki. Do tego Powietkin jest głodny i zdeterminowany. To może być momentami uliczna, szalona potyczka - dodał Haye.