HAYE: WALKA Z POWIETKINEM BĘDZIE NATRUDNIEJSZA W KARIERZE JOSHUY

Emerytowany już David Haye ostrzega Anthony'ego Joshuę (21-0, 20 KO) przed zbliżającym się starciem w obowiązkowej obronie z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Sławny "Hayemaker", przed laty mistrz świata wagi ciężkiej, przekonuje, że Rosjanin będzie najtrudniejszym dotąd rywalem AJ-a.

Anglik zdobył tytuł IBF na Charlesie Martinie, potem pokonując Władimira Kliczkę dorzucił pas WBA, a zwyciężając Josepha Parkera zunifikował również tytuł WBO. Mimo wszystko Haye ostrzega swojego rodaka, że tak ciężko jak może mieć z "Saszą" jeszcze nie miał.

Pojedynek odbędzie się już 22 września na sławnym stadionie Wembley w obecności 90 tysięcy kibiców. To jednak raczej nie zrobi większego wrażenia na tak doświadczonym zawodników jak reprezentant "Sbornej".

- Wierzę, że to właśnie Powietkin będzie najtrudniejszym dotąd przeciwnikiem Anthony'ego. Trudniejszym niż był Kliczko, Whyte czy Parker. Jest w tym biznesie od dawna, dużo dłużej, a oprócz złota olimpijskiego był również msitrzem świata i mistrzem Europy. Przez lata reprezentował Rosję na międzynarodowych imprezach i na pewno doświadczenie będzie po jego stronie. Powietkin przegrał tylko na punkty z Kliczką, ale wtedy Władimir był w szczytowym momencie swojej kariery. Kliczko z walki z Powietkinem był dużo lepszy i mocniejszy niż Kliczko ze starcia z Joshuą. Nie chcę w ten sposób umniejszać osiągnięć i tamtego zwycięstwa Joshuy, ale wiem po sobie, jak upływający czas niekorzystnie wpływa na zawodników - tłumaczy były król kategorii cruiser i mistrz WBA wagi ciężkiej.

POWIETKIN ZAROBI 4 MILIONY DOLARÓW >>>

- To będzie trudna i mocna walka dla Joshuy. Jego rywal boksuje od dawna na najwyższym poziomie i wie jak wygrywać walki. Do tego Powietkin jest głodny i zdeterminowany. To może być momentami uliczna, szalona potyczka - dodał Haye.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 10-09-2018 17:22:16 
Zgadzam się w stu procentach
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 10-09-2018 17:42:39 
u Powietkina ogromnymi atutami są świetna koordynacja ciała, sprawność fizyczna, szybkość, praca nóg, zdolność do wyprowadzania ciosów w różnych płaszczyznach, a te cechy występują u młodych zawodników. Nie jestem przekonany, czy Sasza mając 38 lat będzie w stanie w pełni wcielać swoje zamierzenia w czyn. Na pewno Rosjanin przygotowuje się solidnie do AJ, bo to jest pracowity i sumienny zawodnik, ale wieku nie oszuka. Mimo wszystko jestem zadowolony, że AJ dał szansę Powietkinowi już teraz.
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 10-09-2018 17:52:39 
Mówiąc o wieku Włada przegrywającego z AJ-em Haye zapomniał, ile lat ma Sasza (przypomnę- 39). Chyba nie zaprzeczy, że Rosjanin też nie jest tym samym zawodnikiem (tak samo groźnym), co 3-4 lata temu. Złośliwi dodadzą, że w tym regresie nie chodzi tylko o wiek. Tak czy siak spadek potencjału widać. Pytanie, o ile gorszy jest aktualny Powietkin od tego najlepszego, jakiego pamiętamy? Coś czuję, że jednak sporo gorszy i jeśli Antek utrzyma koncentrację, nie popełni szkolnych błędów, powinien to wygrać.
 Autor komentarza: wasiel
Data: 10-09-2018 19:26:02 
Sasza jest stary. Przegra to!
 Autor komentarza: teanshin
Data: 10-09-2018 19:29:40 
Myślę że Povetkin zaliczy KO, ofensywny zawodnik, będzie szedł do przodu i w końcu spóźni się z obroną i coś wyłapie.
 Autor komentarza: ktosik
Data: 10-09-2018 19:59:35 
W przeciwieństwie do Miszkina Hej wie co gada.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 10-09-2018 20:14:15 
Sasza jest niestety 2 lata to prime. W tej walce na pewno bedzie gotowy na 110%, ale czy bedzie mial ta szybkosc reki co w 2015, 2016? Ale na pewno stac go na kilka technicznych sztuczek, ktore moga zatrzasc prymitywnym sztangista.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 10-09-2018 20:55:26 
"ktore moga zatrzasc prymitywnym sztangista"

Prymitywny to jest twój trolling...

A co do tematu to może i nie będzie to najtrudniejsza walka AJ-a ale z pewnością może okazać się bardzo trudna. Myślę że Klitschko to jednak mimo wieku było wyższe zagrożenie ale już od np Parkera Powietkin jest zdecydowanie lepszy.
Walka może być ciekawa bo Joshua lubi a przynajmniej lubił zaryzykować a w ringu z Saszą to będzie balansowanie na krawędzi.
Bardzo zdziwiony bym nie był gdyby AJ zaliczył wtopę z kimś takim jak Powietkin. Bardzo duże wyzwanie.

Swoją drogą jeśli Joshua wygra to jego resume będzie naprawdę spektakularne. SPEKTAKULARNE.
Mając na koncie 22 walki facet będzie miał na rozkładzie Powietkina, Parkera, Breazeale, Whyte'a, Klitschko, Takama. To wszystko goście z top 5-10 dzisiejszej Hw. Facet się nie leni...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 10-09-2018 21:22:05 
Powietkin będzie zbierał lewy - prawy czysto na twarz bo on ich po prosu nie widzi.
Dużo ich nie wytrzyma.

A.J. nie będzie nadmuchany bo wie że musi być szybki.

Do 5 rundy będzie po wszystkim.

Gdyby A.J. był agresywny to stłamsi Powietkina jak Hukić.


@gerlach
A.J. to nie sztangista. Zobacz jakie on na treningach zadaje zajebiste kombinacje jaki ma timing.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 10-09-2018 22:36:31 
Povietkin po pierwsze jest krzywdzące nazywając go jakimś wielkim koksiarzem miał skadowe ilościi Briggsa , Ortiza też łapali nawet 2 razy Millera również . Wacha można by wymieniać
trzeba jasno powiedzieć wówczas meldonium był dostępne i nie tylko ruscy to brali myśle ze 2 dwa lata temu byłby bardziej grozny niż teraz choć takiego zawodnika nie można skreślać, Szkoda że wtedy nie doszło do walki z Wilderem bo był dużym zagrożeniem dla Dzikiego, ale było mineło

Sasza to co prawda ma 38 lat jest dobrze wyszkolony technicznie ale dobrze skraca dystans nie jest klasycznym panczerem ale ma mocny cios ładnie biję sierpy i ma charkter tyle że jest mały i znacznie słabszy fizycznie niż Joshuą który jest w prime wiec Nie skreślam absolutnie Povietkina bo to po Wladzie będzie najgorzniejsy rywal ale Joshua Faworytem ,myśle że walka może nie potrwać całego dystansu
nie wykluczone ze Povietkin przegra przed czasem choć tego mu nie życze
Ale nawet jak Povietkin przegra to po walce ale myśle że się postawi i to nie będzie spacerek dla Joshui
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 10-09-2018 22:43:32 
Black Dog dokładnie się Joshua to znakomity fighter nazywanie Mistrza Olimpijskiego i obecnie świata sztagistą to trzeba być Januszem , I zgadzam się Wład był najtrudniejszym rywalem Joshui tam nie wiele brakowało żeby było ko na Joshui ja przypomnę tą m petardę co trafił Wład i posadził na deski Joshuę to myśle że nie wielu by wstało a nawet jakby wstali to nie przetrwali kryzysu wiec pisane że Joshua nie ma jaj lub twardej szczęki. to był co najmniej tak potężny cios jak Wilder trafił Szpilke jak nie mocniejszy tylke tam Szpilka się odchylił i nadział się na kontre Wildera jakby Joshua dostał tak na odchyleniu to by było ko
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 10-09-2018 23:18:45 
Powietkin juz nie jest grozny. O malo nie przegral z Price. 2-3 lata temu tak, ale nie teraz. Jeszcze caly czas go kontroluja zeby nie byl na koksie-wiec szanse nie beda wyrownane. Dlatego od dawna powtarzam ze sterydy powinny byc zalegalizowane zeby kazdy mial rowne szanse.
 Autor komentarza: gluton
Data: 10-09-2018 23:21:20 
Sasza ma szansę wygrać to. To jasne. Faworyt jest oczywisty ale ważam że Povietkin to nie Haye.Ma sporo z dawnego mistrza.
Prime przypada na AJ ale przy ruchliwości Saszy toporny i ciężki AJ może się gubić a Szasza wykorzysta błędy.
Ciekawe zestawienie.Takam dał trudną walke AJ więc Powietkin może zaskoczyć. Tego mu życzę.
 Autor komentarza: ktosik
Data: 10-09-2018 23:21:42 
Autor komentarza: Clevland
Data: 10-09-2018 21:22:05
Powietkin będzie zbierał lewy - prawy czysto na twarz bo on ich po prosu nie widzi.
Dużo ich nie wytrzyma.

Rozumiem że ta "ekspertyza" to nauki twojego wspaniałego trenera, który jak twierdzisz by wypunktował Kowanckiego XD
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 10-09-2018 23:23:53 
Polecam obejrzec jak sie koksuje w Rosji.

https://www.youtube.com/watch?v=FXiH1KmZzM4

Ale w innych krajach tez jest ten problem, tylko moze nie na taka skale.
 Autor komentarza: arnoldschwarz
Data: 11-09-2018 07:56:30 
ja myslę że po walce z Kliczko, a właściwie po tej petardzie, która posadziła Dżoszułe na deske, AJ wie, że też da się go znokautować. Temu tak wyglądały te walki z Parkerem i Takamem, Dżoszła wie , że też mozna go zranić, stąd asekuracyjny styl. Jeżeli AJ będzie boksował ostrożnie to wygra te walkę. Jeżeli pójdzie na wymianę, na pewno coś wyłapie , licze na Powietkina w każdym razie.
 Autor komentarza: holy
Data: 11-09-2018 08:48:16 
Tego antyboksu co zaprezentował kliczko z powietkinem lepiej nie przywoływać, a jesli już, to w sytuacji kiedy uczy się młodych zawodników, jak nie nalezy boksować.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 11-09-2018 10:09:01 
AJ przez Ko/TKO lub na punkty.Bez meldonium Sasza traci co najmniej 35-40% swojej eksplozywności.Obecny Povietkin + 40% w zestawieniu z AJ wciąż nie byłby faworytem choć szanse były by dosyć zbliżone 55-45 AJ.Na dzień dzisiejszy 70-30 dla Anthony :]
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 11-09-2018 10:12:10 
holy

Ktoś kiedyś wrzucił na yt walke Wladimira z Povietkinem okrojoną do samych klinczy, wyszło ponad 20 min xD Pabon zawsze był pobłażliwy dla Władimira, ale w tej walce przeszedł samego siebie. Przecież ukrainiec na palcach stawał żeby tylko się położyć na ruskim i w sumie nie wiem czy chociaż jakiś punkt mu odjął.

A co do walki... Joshua to super ciężki puncher o zajebistej atletyce, ma skille w dystansie jak i półdystansie, a Povietkin to stary sowiet, mniejszy i mniej atletyczny, bez dystansu, rudy, i walczy na terenie wroga. Nie potrafię sobie wyobrazić zwycięstwa Povietkina
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 11-09-2018 10:51:55 
Wezcie pod uwage ze w tej walce tylko jeden bedzie na koksie.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 11-09-2018 10:52:35 
* podobna sytuacja jak w walce Bum v Ortiz
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.