SPENCE WĄTPI W WALKĘ Z CRAWFORDEM. 'Z KIM ON W OGÓLE WALCZYŁ?'

Keith Idec, boxingscene.com

2018-09-10

Mistrz IBF w wadze półśredniej Errol Spence Jr (24-0, 21 KO) jest gotowy walczyć z Terence'em Crawfordem (33-0, 24 KO), czempionem WBO, ale wątpi, aby do tego pojedynku udało się doprowadzić w najbliższej przyszłości.

- Jestem dużo lepszy niż Crawford. Z kim w ogóle walczył? Jedyny jego rywal, który miał jakieś nazwisko, to Gamboa. Ja boksowałem z Petersonem, Algierim, Brookiem. Ile walk on stoczył? Trochę ponad trzydzieści. Ludzie mówią, że to świetny zawodnik, ale nie można go ze mną porównywać. Ten gość, w starciu z którym został niekwestionowanym mistrzem wagi super lekkiej [Julius Indongo], został szybciej zastopowany przez Regisa Prograisa - stwierdził Spence.

Przed kilkoma dniami Crawford podpisał nowy kontrakt ze stajnią Top Rank. To oznacza, że jego walki będzie pokazywać telewizja ESPN. Występy Spence'a będą z kolei transmitować Showtime i FOX, co sprawia, że konfrontacja Amerykanów jest mało prawdopodobna.

- Nie wybieram się na ESPN, bo kasa jest na Showtime i FOX. Crawford musi opuścić ESPN i przyjść na Showtime lub FOX. Chyba że telewizje zgodzą się ze sobą współpracować. Ja się tym nie martwię. Niczego nie umniejszam Crawfordowi. To świetny zawodnik, podoba mi się jego styl walki. Bardzo go szanuję, ale stoi w tej chwili po złej stronie ulicy - powiedział Spence.