ALEKSANDER USYK WSPÓŁPROMOWANY PRZEZ EDDIEGO HEARNA!

Redakcja, Sky Sports

2018-09-07

Eddie Hearn wie jak rozdawać karty. Bodaj najpotężniejszy obecnie promotor w świecie boksu pozyskał właśnie wielką gwiazdę kategorii junior ciężkiej, zunifikowanego mistrza świata wszystkich czterech federacji, Aleksandra Usyka (15-0, 11 KO)!

Od dawna mówiło się i pisało o walce Ukraińca z jednym z pupilków Hearna - Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO). Teraz tryumfator turnieju World Boxing Super Series związał się kontraktem z grupą Matchroom na dłuższy okres, przy współpracy ze stajnią K2 Promotions.

- Cieszę się, że K2 Promotions będzie pracowało razem z Matchroom Boxing nad zabezpieczeniem mi jak najlepszych i największych walk. Kibice mogą się teraz spodziewać mnie w starciach z najciekawszymi i najlepszymi nazwiskami w tym biznesie. Mogę spotkać się z Bellew, a potem iść do wagi ciężkiej. Anglia to dla mnie szczęśliwy kraj. W Liverpoolu w 2008 roku zostałem mistrzem Europy, a w 2012 zdobyłem złoto olimpijskie - powiedział Usyk.

- Pozyskaliśmy gwiazdę P4P do naszej grupy. To właśnie Usyk rozdaje wszystkie karty w kategorii cruiser i chce iść do ciężkiej na walkę z Anthonym Joshuą. Póki co naszym priorytetem jest doprowadzenie do jego starcia z Tonym Bellew jeszcze w tym roku. Wkrótce ogłosiły walkę Usyka - stwierdził Hearn.