ROBERT TALAREK POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Interesująco zapowiada się gala Underground Boxing Show im. Wiesława Pazgana, która odbędzie się 27 października w Wieliczce. Rywalem Roberta Talarka (21-13-2, 13 KO) będzie Amerykanin John Rene (12-1-2, 9 KO), a kolejne walki stoczą Mateusz Kowalczyk (1-0) i Piotr Gruchała (1-1). Planowane są też debiuty na zawodowym ringu.

- Po zwycięstwie w Międzyzdrojach z Artemem Karpecem, Robert spotka się z walczącym dotychczas na niemieckich ringach amerykańskim mańkutem Johnem "The Doc Captain Caveman" Rene. Talarek to charaktery bokser, łączący treningi z pracą w kopalni węgla kamiennego Bielszowice w Rudzie Śląskiej. W Wieliczce górnik Talarek powalczy z żołnierzem służącym dla NATO – mówi organizujący galę Tomasz Babiloński.

John Rene na co dzień trenuje boks w Niemczech, w Heidelbergu. Po raz pierwszy do tego kraju, a konkretnie do jednostki wojskowej w Baumholder, przyjechał w 2007 roku (później służył też w Iraku). Za naszą zachodnią granicą walczył w turniejach wojskowych, a ćwiczył z olimpijską kadrą Niemiec i zawodnikami z Bundesligi. Zawodową karierę zaczął przed pięcioma laty.

- Na pierwszy trening poszedłem mając 5 lat. Później, kiedy nieco podrosłem, szkolił mnie Eugene R. Hughes, trener z lat młodości Sugar Ray Leonarda. Jako dziecko nie ćwiczyłem regularnie, ale kiedy w 1999 roku obejrzałem mecz bokserski w telewizji, powiedziałem ojcu, że chcę zostać zawodowym pięściarzem. On był przeciwny, więc postanowiłem, że udowodnię wszystkim, że poradzę sobie na ringu. Wiele się nauczyłem w Niemczech, gdzie bokserzy mają inny styl niż Amerykanie - dodał.

W 2012 roku rywal Roberta zajął drugie miejsce w mistrzostwach armii amerykańskiej i zakwalifikował się do Mistrzostw USA w Fort Carson, będących przepustką do Igrzysk w Londynie.

- Tuż przed zawodami dowiedziałem się, że na raka zmarł mój 20-letni brat Josh. Nie byłem w stanie pojechać na mistrzostwa. Po tej tragedii jeszcze mocniej postawiłem na boks i walczę z taką determinacją za każdym razem, jakby to miała być moja ostatnia walka w karierze. Na ringach amatorskich pojedynki były dla mnie za krótkie, zdecydowanie lepiej odnajduję się na dłuższym dystansie - powiedział John Rene.

Z kolei walczący w "Czerwonych Beretach" polski żołnierz zawodowy Mateusz Kowalczyk na "Seaside Boxing Show" w Międzyzdrojach pokonał Krzysztofa Stawiarskiego (2-1), a teraz stoczy rewanżową walkę z Mariuszem Piwowarem.

- Spotkaliśmy się ubiegłej zimy na Mistrzostwach Małopolski. Pojechałem na turniej prosto z ciężkiego poligonu marszowo-narciarskiego w Szczyrku i niestety przegrałem z Piwowarem, zawodnikiem bardzo mocnym fizycznie – powiedział Kowalczyk.

Tomasz Babiloński i jego grupa Babilon Promotion rozwijają "Talent Factory", czyli cykl walk dla nowych, utalentowanych pięściarzy i pięściarek. W Kopani Soli, 125 metrów pod ziemią, zawodowe debiuty mają zaplanowane kolejni zdolni pięściarze. Nazwiska zostaną wkrótce ogłoszone.

- Informowaliśmy już o planowanej na gali w Wieliczce walce Piotra Gudela z Markiem Jędrzejewskim. W innym ciekawie zapowiadającym się pojedynku Piotr Gruchała zmierzy się z Ukraińcem Siergiejem Żukiem. Odbędą się jeszcze jedna lub dwie walki amatorskie, a o szczegółach opowiem niebawem – przyznał Babiloński.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 06-09-2018 19:24:07 
Ogórek vs Anonim . Kogoś to interesuje ?
 Autor komentarza: DevonPL
Data: 06-09-2018 19:26:11 
Ogórek vs Amonim? Talarek nie jest ogórkiem tylko solidnym journeymanem, który często sprawia niespodzianki. Rywal Talarka to amonim, czyli tutaj trafiłeś.
 Autor komentarza: leon84
Data: 06-09-2018 19:29:38 
Bokserorg chyba też sobie jaja robi.Ta walka jest niby interesująca???Bilans niezły ale z kim on walczył???Bilans 12-1-2 i 425 miejsce na BoxRecu mowią wszystko co to za zawodnikDo jednej bramki będzie.Z drugiej strony cieszę się,że nie walczy z Czerkaszynem.Lubie Talarka i niech facet sobie jeszcze zarobi.Z Czerkaszynem byłby bez szans i został by solidnie pobity.Babilonski chyba robi najgorsze gale.Każdy pamieta Fekete i zeszłoroczną gale w Wieliczce.Byle zaoszczedzić
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 06-09-2018 19:31:25 
DevonPL Dla mnie solidnym journeymanem jest Noras Dąbrowski który rozwalił Talarka . Według mnie jak ktoś przegrał ponad jedną trzecią swoich walk nie walcząc z nikim dobrym jest ogórkiem , bez obrazy.
 Autor komentarza: leon84
Data: 06-09-2018 19:46:55 
@champ
A to ciekawe.Solidnym journeymanem jest Noras nie Talarek.Talarek na Ergo Arenie go rozwalił.Rewanż przegrał.Jak dla mnie spora niespodzianka.Talarek ma na rozkładzie mnostwo prospektów a ten Noras to kogo pokonał???Gdyby Noras przyjmował te walki co Talarek miałby dziś ujemny bilans.Nie rozumiesz tego,że są dużo gorsi zawodnicy niż Talarek,za ktorym idzie sponsor.Nabija mu rekord totalnymi ogorkami i potem czeka na złoty strzał.Talarek nawet nie jest zawodowcem i szacunek dla niego za to co osiągnął
 Autor komentarza: Furmi
Data: 06-09-2018 19:48:00 
@leon84 - od 2005 roku piszemy jak byk źródło informacji. Jeśli nie zauważyłeś, że to info prasowe, i nie zwracasz na takie rzeczy uwagę, to ty masz duży problem, nie my...
 Autor komentarza: leon84
Data: 06-09-2018 19:58:34 
@Furmi
Szczerze nie zwracam a ciebie prywatnie zapytam uważasz to za interesujące zestawienie???
 Autor komentarza: Furmi
Data: 06-09-2018 20:04:10 
Zależy jaki przyjmiemy punkt odniesienia. To tak jak obejrzysz Legia - Lech i nawet Ci sięspodoba, ale potem przełączysz na Man U - Man City...
Lubię takich wojowników jak Talarek, mam dla takich chłopaków szacunek, natomiast nigdy nie był wirtuozem, a ostatnio mnie zawiódł. Boksował zbyt prosto. Chłopaka z USA nie znam, pomimo iż znam 90% BoxReca. Tu mnie Babilon zaskoczył ;)
Odpowiadając więc na pytanie - na pewno obejrzę, choć absolutnie bez wypieków na twarzy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-09-2018 20:41:06 
Walka Talarka to typowe zestawienie aby ten dorobił pare groszy do pensji. Talarek daje fajne walki dlatego jeszcze jakiś czas będzie się cieszył powodzeniem na Polskich galach, jednakże nie ma on zaplecza aby cokolwiek w boksie ugrał więc będzie boksował za jakąś gaże dopóki mu się boks nie znudzi.
 Autor komentarza: leon84
Data: 06-09-2018 23:21:28 
@Furmi
Walke też pewnie obejrzę.Nie chodziło mi o porownanie tej walki do walki najlepszych na świecie tylko dobór przeciwnika.Oglądałeś chyba zeszłoroczną galę w Wieliczce i wiesz jaki miałą poziom.Znowu robią te same błedy,bo chyba się zgodzisz,że to bedzie do jednej bramki i ten przeciwnik to tak naprawde żaden przeciwnik.Jeszcze słabszy niż Karpets.Na gali w Miedzyzdrojach mowiono o dobry, przeciwniku dla Talarka jak pokona Karpca i co z tego wyszło???Kolejny Fekete
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.