PROMOTOR BELLEW: WALKA Z USYKIEM TYLKO O CZTERY PASY!

Decyzja władz federacji WBA może zniweczyć plany zorganizowania walki Aleksandra Usyka (15-0, 11 KO) z Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO). Angielska strona stawia warunki - wszystkie cztery pasy, albo walki nie będzie.

Usyk powinien - zdaniem władz World Boxing Association, spotkać się w następnym pojedynku z Denisem Lebiediewem (30-2, 22 KO). Oczywiście może odmówić, lecz wtedy zawiśnie nad nim groźba utraty pasa WBA. A Eddiego Hearna, promotora Bellew, jak i samego bombardiera z Liverpoolu, interesują wszystkie cztery trofea należące obecnie do Ukraińca.

- Pojedynek Bellew z Usykiem odbędzie się tylko wtedy, jeśli w stawce będą wszystkie tytuły wagi junior ciężkiej. Te informacje sprawiają, że widmo takiej walki w 2018 roku oddala się. Zobaczymy jednak, co z tego wyjdzie - stwierdził Hearn, szef grupy Matchroom.

Istnieje jeszcze opcja odstąpienia przez Lebiediewa od takiej potyczki. Oczywiście za odpowiednią opłatą. Wtedy mógłby przeczekać kilka miesięcy dłużej na swoją szansę.

- Aleksander sięgnął w Anglii po złoty medal olimpijski i tu chciałby też bronić swoich wszystkich czterech pasów. Dla niego i dla nas wszystkich byłby to wielki honor - wtrącił Aleksander Krasjuk, promotor Usyka.

Przypomnijmy, iż pojedynek Bellew vs Usyk szykowany był, i miejmy nadzieję wciąż jest, na 10 listopada w jednym z angielskich miast. Najgłośniej mówiło się o walce między nimi w Londynie. Czekamy więc na rozwój wydarzeń.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 05-09-2018 22:55:34 
Ja piedole i huj z Bellew.Dobrze wie że dostanie solidny łomot i już wymyśla.Pokonał inwalide Haye i myśli,że mu się wszystko należy.
 Autor komentarza: leon84
Data: 05-09-2018 22:55:48 
Ja piedole i huj z Bellew.Dobrze wie że dostanie solidny łomot i już wymyśla.Pokonał inwalide Haye i myśli,że mu się wszystko należy.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 05-09-2018 23:23:15 
bawiac sie w teorie spiskowe mozna domniemac, ze Rabinski sprzedal Povetkina zeby nabic kase jeszcze na Lebiedewie - obaj wiekowi, z nazwiskami i Hearn zaplaci. Wyniki potyczek raczej znane. Tylko czy to logiczne? Skoro wszystkie znaki na niebie wskazuja, ze rosjanie dostana po dupie ? decyzje federacji mozna sobie wsadzic gdzies bo te paski to od lat maja wartosc taka jak paszport polsatu, a sami chca tylko kosic prowizje za cos co nie istnieje
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 06-09-2018 00:11:56 
Dziwne zachowanie Hearna. I tak wiadomo, że chodzi o kasę. A ta będzie spora. Ten pasek to tylko pretekst do ew. odwołania walki. Bardzo zastanawiąjący... Czyżby Piękny Edie miał dla Bellew bardziej kasową opcję?
 Autor komentarza: hms
Data: 06-09-2018 06:39:08 
Może się mylę, ale Usyk ma czas na negocjacje z Lebiediewem do 10 października. Spokojnie mogą wynegocjować walkę na styczeń i w międzyczasie Usyk zdąży zawalczyć z Bellew
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 06-09-2018 07:49:52 
Powietkin nie jest na staconej pozycji z AJ jest lepszy niz Parker
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 06-09-2018 08:05:03 
Bellew osiągnął więcej niż mógł. Pas w cruiser już miał, więc 3 pasy nie robią na nim wrażenia. Kasa jest bardzo ważna, ale uważam, że jeśli Tony ma się zmotywować do jakiejś walki na 100%, to musi to być coś niezwykłego, jak pełna unifikacja i zapisanie się w historii boksu. Gdyby chodziło o samą kasę, to jest więcej walk za lepsze pieniądze.
 Autor komentarza: MONTE
Data: 06-09-2018 10:01:35 
A jak dla mnie dziwnie to wygląda. Nawet jeżeli Bellew zawalczyłby o trzy pasy to i tak byłoby to spore wydarzenie. Na chwilę obecną nie ma żadnego, szykuje się na tą emeryturę i coś odejść nie może, zatem walka z Usykiem i ewentualna wygrana dałaby mu miejsce na kartach historii boksu. Pamiętajmy, że po pokonaniu Haye'a jego akcje poszybowały w górę i nie ma tutaj nic do rzeczy kondycja Davida. Hayemaker to nazwisko bez względu na to ile ma lat. Z Usykiem podobnie. Pokonanie zwycięzcy turnieju plus trzy pasy to spory wyczyn. A ci tutaj, że mają być cztery i kropka.
 Autor komentarza: starycap2
Data: 06-09-2018 18:32:46 
Bellew który ledwo pokonał prymitywnego Masternaka u siebie wygra z Usykiem.A potem z Kownackim o mistrzostwo świata i Adamkiem o wszechświata.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.