'HRGOVIĆ MA WSZYSTKO, BY ZOSTAĆ MISTRZEM ŚWIATA WAGI CIĘŻKIEJ'

- On jest świetnym połączeniem siły, zręczności oraz ringowej inteligencji. Ma wszystko, by zostać najlepszym pięściarzem świata wagi ciężkiej i zdobyć tytuł - mówi znakomity szkoleniowiec Pedro Diaz, który od niedawna wziął pod swoje skrzydła brązowego medalistę olimpijskiego, Filipa Hrgovicia (5-0, 4 KO).

Obchodzący niedawno 26. urodziny Chorwat w najbliższy piątek po raz pierwszy od czasu podpisania zawodowego kontraktu pokaże się swoim rodakom podczas gali w Zagrzebiu. I będzie to bardzo poważny test, bo naprzeciw niego stanie twardy i mocno bijący Amir Mansour (23-2-1, 16 KO).

- Jego menadżer szukał trenera z dużym doświadczeniem i zgłosili się do mnie. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Filip został na dwa miesiące na obozie w Miami w ramach przygotowań do tego pojedynku. W pełni oddaje się temu co robi i szybko przyswaja nowe rzeczy, które staram się mu przekazać. Ma naprawdę wszystko, by zajść bardzo daleko, nawet na sam szczyt. Ma potencjał na mistrza świata, więc staram się oszlifować ten diament - przekonuje legenda "trenerki".

BEST I TRAINED: PEDRO DIAZ >>>

Hrgović w boksie olimpijskim pokonywał takich rywali jak Tony Yoka, Joseph Parker, Siergiej Charitonow, Siergiej Kuzmin, Lenier Pero czy Mihai Nistor. Sprawił też srogie lanie Polakom - Michała Olasia zastopował już w drugiej rundzie, a Pawła Wierzbickiego bardzo poobijał przez pięć. Obie walki odbyły się w ramach rozgrywek WSB. Filip zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata (2010) oraz tytuł Mistrza Europy Seniorów (2015). Na igrzyskach w Rio (2016) odpadł w półfinale, zdobywając brąz, ale dla wielu jego punktowa porażka z późniejszym mistrzem - Tonym Yoką, była kontrowersyjna.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ktosik
Data: 04-09-2018 13:55:37 
Doprawdy wielki to talent !
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 04-09-2018 14:50:27 
Dyczko chyba mnie bardziej interesuje
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 04-09-2018 17:51:30 
Owszem, mówiłem tak jak jeszcze był na amatorce i podtrzymuje to aczkolwiek będzie ciężko.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-09-2018 19:33:13 
Trzeba wnieść poprawkę na to co mówi trener bo ten zawsze będzie wychwalał swojego zawodnika, jest to forma promocji. Po walce z Mounsurem więcej będzie można powiedzieć. Mam tylko nadzieję że Mounsur wyjdzie do ringu wygrać a nie sprzedać rekord promując tym samym młodego zawodnika.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.