MAŁA EKIPA, ALE SKUTECZNA - MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI

AZS AWF Katowice, Informacja własna

2018-09-04

Finaliści trzecich Mistrzostw Polski Studentów są juz w strefie medalowej Akademickich Mistrzostw Świata w Rosji. Przypomnijmy, że pomysłodawcą i inicjatorem rywalizacji studentów na krajowym podwórku jest Wojciech Nagórny, który przy wsparciu młodej krwii z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - mowa tu o Damianie Kuźmie, doprowadził do sytuacji, w której najlepsi w Polsce walczą o podium na światowych imprezach.

Warto zobaczyć pojedynki III AMP w Katowicach TUTAJ >>>, a po strasznej posusze medalowej na imprezach międzynarodowych, będzie to miły akcent na początek sezonu - na piersiach naszych reprezentatów zobaczymy już teraz przynajmniej brązowe krążki!

Filip Wąchała pokonał jednogłośnie Japończyka Nabuhiro Hiranaka. Rafał Perczyński - jak to ma w zwyczaju z rozbitym czołem - zakończył walkę z reprezentantem Tajwanu Sheng Ta Lee już w pierwszej rundzie prowadząc na punkty. Michał Soczyński wygrał zaś przez walkower z Hiszpanem Pedros El Puco. 

Z Japończykami natomiast przegrali Maciej Jóźwik i Jarek Iwanow, Rosjance uległa Kinga Szlachcic, a Klaudia Simsak zawodniczce z Armenii. Hanna Solecka zacznie od walki o medal.