ADAMEK W ŚRODĘ ZACZYNA SPARINGI

Jarrell Miller (21-0-1, 18 KO) szykując się do walki z Tomaszem Adamkiem (53-5, 31 KO) skorzystał między innymi z pomocy na sparingach Adama Kownackiego (17-0, 14 KO), który już w sobotę spotka się z Charlesem Martinem. "Góral" natomiast swoje sparingi rozpocznie w środę.

- Nie sparowałem od kwietnia, więc w pierwszych minutach byłem nieco zardzewiały. Kilogramy szybko lecą w dół i w tej chwili ważę około 145 kg. - pochwalił się "Big Baby".

Tomek od połowy sierpnia przebywa już na obozie przygotowawczym w Vero Beach na Florydzie, gdzie haruje pod okiem Gusa Currena. Po treningach z Jakubem Chyckim, specjalistą od przygotowania fizycznego, teraz przyszła pora na sparingi. W grę wchodzą nawet wspólne rundy z Bryantem Jenningsem, choć to jeszcze nie zostało potwierdzone. Pojutrze pierwszy sparing Polaka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 03-09-2018 11:23:19 
"kilogramy szybko lecą w dół i w tej chwili ważę 145 kg" dla mnie Ci Amerykanie to jest jakiś kosmos, co oni jedzą? przecież u nas to byłby przypadek klinicznej otyłości a tam jest to zwykły zawodowy sportowiec
 Autor komentarza: Callisto
Data: 03-09-2018 11:54:09 
Tak się zastanawiam czy Tomek w końcu po latach trudów i poszukiwan odnalazł tę swoją naturalną wagę czy nie? Jakoś przestał o tym mówić po zmianie najlepszego(-tanszego) trenera pod Słońcem jakim bez wątpienia był rześki i będący ciągle w kwiecie wieku Rodzer Bludworf. Tak więc czy Tomek szuka nadal, czy ta naturalną waga robi mu jakieś psikusy i nieustannie się chowa np. do szafy? Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie gdzie ona się aktualnie znajduje proszony jest o kontakt z Team Adamek. Za informacje prowadzące do ujęcia poszukiwanej wagi oferowana jest nagroda w postaci dudków, które rzecz jasna się zgadzają.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 03-09-2018 12:22:18 
Rzeczywiście skończyło się nudzenie o wadze, ale to nie zasługa wymiany Rogera tylko prawdopodobnie Chycki wybił mu to z głowy. Wcześniej sugerując się wskazaniami wagi stwierdzał, że jest "siła ciosu" i "szybkość". A odkąd zatrudnił prawdziwego fachowca to tych wskazań wagi nie potrzebuje, bo widzi po prawdziwych efektach co z nim się dzieje - szkoda, że tak późno, bo z Głazkowa mógł spokojnie wypykać. A teraz ta druga młodość dowodzi tylko wcześniejszego braku profesjonalizmu w jego otoczeniu - bo on sam na pewno zawsze ciężko pracował.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-09-2018 12:24:46 
Ta walka to istne "Tom i Jerry" ciekawe czy Jerry zrobi w bambuko Tom'a wprawiając w zakłopotanie autorytety boksu zawodowego.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 03-09-2018 13:07:14 
Dal kiedys rade z Arreloa to moze i tym razem sie uda, kto wie.
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 03-09-2018 13:29:32 
Góral będzie w genialnej formie i go zdeklasuje .
 Autor komentarza: Zayats
Data: 03-09-2018 15:29:42 
Daj mu Boże, niech wygra! Za całokształt kariery mu się należy ;)
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-09-2018 17:05:48 
Kownaś sparował z Adamkiem więc będzie mógłby swoje powiedzieć Millerowi. Podobna Adamek nigdy nie brał sparingów poważnie, w sensie że nie wkładał w nie zbyt dużo wysiłku. Podobno Wladimir np. bardzo poważnie do tego podchodził i sparował bardzo mocno.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 03-09-2018 18:42:17 
@Poszukiwacz

"A teraz ta druga młodość dowodzi tylko wcześniejszego braku profesjonalizmu w jego otoczeniu - bo on sam na pewno zawsze ciężko pracował."

10/10.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 03-09-2018 18:52:17 
Poszukiwacz.

Idealnie wpisujesz się w postać nabranego niedzielnego kibica... Łykasz "drugą młodość" Tomka jak pelikan ględząc o jakimś braku profesjonalizmu + złym sztabie.

Tak się składa że w USA Tomek też zapierniczał pod okiem profesjonalnego trenera od przygotowania fizycznego. Miał wszystko to czego potrzebował.
Nowy trener to taki sam wabik jak i wcześniej "wyższa waga prawdziwego Hw" po której to Adamek po laniu z Vitem miał nagle zacząć osiągać sukcesy.
Jak widać na twoim przykładzie strategia działa idealnie.

A Głazkov nie był do wypykania. Tomek nie tylko odstawał technicznie (znacznie lepszy lewy z którym sobie nie radził), wyższa szybkość ale przede wszystkim różnica siły- Adamek obrywał tam momentami niezłe manto jakby walczył z kimś znacznie silniejszym i większym. A to byl Adamek młodszy i mniej rozbity.
Ale kto wam zabroni wierzyć w to że gdyby nie Roger (biedny- Adamek pozwolił by jego porażki spadły na barki niby przyjaciela) to Adamek by lał tych którzy lali jego xD
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 03-09-2018 19:31:05 
Adamek był dobrze przygotowany do walki z Glazkovem, samo to że pod koniec walki był w stanie co chwila przyśpieszać i w sumie nawet wygrywać rundy świadczy o tym. Niestety kondycja to jedyny element w którym był wstanie przebić Glazkova.
Ale swoją drogą ciekawe jakby się jego kariera potoczyła gdyby został z Shieldsem po walce z Arreolą.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 03-09-2018 19:40:04 
Głazkow miał słabe doświadczenia w walkach na długich dystansach. To ratowało Tomka bo momenty w których Głazkow zwalniał to właśnie te momenty w których Tomek zaczynał "istnieć" w tej walce.
No i ten pamiętny kryzys Głazkowa pod koniec walki. Poza tym to Tomek obrywał niezłe wciry i już w 2 rundzie solidnie napuchł od ciosów Wiaczesława.

"Ale swoją drogą ciekawe jakby się jego kariera potoczyła gdyby został z Shieldsem po walce z Arreolą"

Pewnie podobnie a w przypadku Tomka w Hw i tak wszystko rozchodziłoby się o dobry dobór przeciwników na czym właśnie bazowali. Kogo bowiem miałby Adamek pokonać z pomocą Shieldsa z kim przegrał?? Cunna? Głazkowa? A może Klitschko?

Jedynym nazwiskiem co do którego można mieć wątpliwości czy coś zmieniłaby forma i podejście to Szpilka- tam bowiem ewidentnie Adamek zagrał na zasadzie wóz albo przewóz- tniemy koszty i w razie czego mamy wymówkę. Zresztą to był już schyłek sensownej kariery i Tomek nie miał pewnie w planach że jeszcze tyle będzie boksował.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 03-09-2018 21:23:14 
Wygrana Tomka nad tucznikiem to byłaby duzo wieksza niespodzianka jak Saszy nad AJ, ale trzymac kciuki trzeba.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 04-09-2018 01:03:06 
ogólnie ciekawe jak Adamek który wczoraj mówił że waży 97kg chce wygrać z Millerem, 140KG bykiem młodym z szybkimi rękami nacierającym, niepotrzebnie Tomek naciąga cierpliwość u góry ... oby się to nie skończyło jakimiś problemami ze zdrowiem ... mam nadzieję że jeśli już Adamek ma przegrać to dostanie poważnie po głowie skończy jakimś szybkim ale nie poważnym nokautem, bo jak przegra niewiele na pkt. to dalej będzie myślał że jeszcze po 50tce załatwi Wildera ...
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-09-2018 08:24:28 
BlackDog
ty tego nie widzisz, że Adamek wygląda ostatnio lepiej niż za Rogera?! I tego, że przestał ględzić o wadze i swojej mocy? A Chycki widocznie jest lepszym profesjonalistą od tych ze stanów. Szkoda gadać, bo twoje kategoryczne wypowiedzi świadczą, że jesteś jednym z tych co uważają się za mesjaszy boksu, więc sam sobie łykaj co chcesz, a łykasz z niesamowitym przekonaniem jakbyś siedział z nimi przy ringu - prawdopodobnie jesteś jakimś niezrealizowanym kolesiem, skoro w taki sposób chcesz komuś narzucić swoje niekonieczne trafne zdanie, kategorycznie odmawiając racji innym (choćby częściowo).
 Autor komentarza: starycap2
Data: 04-09-2018 10:29:23 
Mowa jest o góralu tak chytrym na te dutki,że da się zbić za nie.A tak poza tym to osoba ciepło wypowiadająca się o swojej rodzinie a przede wszystkim o miejscu żony w małżeństwie.Dlatego jako starszy pan wie wszystko o problemach swoich pociech które zapewne chodzą a może już nie do przedszkola.Ale on jeszcze pokaże...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.