OBÓZ GOŁOWKINA ZAPROTESTOWAŁ PRZECIWKO RĘKAWICOM CANELO

Obóz Giennadija Gołowkina (38-0-1, 34 KO) nie chce, aby Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) używał w walce rewanżowej rękawic marki No Boxing No Life.

To rękawice zaprojektowane przez Eddy'ego Reynoso, trenera Alvareza. "Canelo" korzysta z nich podczas treningów. Do tej pory były one używane tylko podczas walk w Meksyku, ale Komisja Sportowa Stanu Nevada zgodziła się, aby korzystać z nich także w Las Vegas. Po raz pierwszy mają zostać użyte w tym mieście 13 września, a więc na dwa dni przed pojedynkiem Alvareza z Gołowkinem, podczas gali organizowanej przez Golden Boy Promotions.

Obiekcje co do rękawic zgłasza Abel Sanchez, szkoleniowiec Gołowkina.

- Te rękawice nigdy nie były używane podczas walk mistrzowskich, więcej, one nigdy nie były używane w walkach zakontraktowanych na cztery, sześć, osiem czy dziesięć rund w USA. Naszym zdaniem nie byłoby fair z nich korzystać, bo nie zostały jeszcze przetestowane. Nie wiemy, czy nie pękną. Wyobraźcie sobie, że na przykład pękają w trzeciej rundzie i "Canelo" zyskuje w ten sposób czas na odpoczynek. Nie mamy nic przeciwko innym markom, chcemy po prostu, aby używano sprawdzonych rękawic, tak abyśmy mieli pewność, że nie ulegną zniszczeniu - oznajmił.

Rewanż Canelo-Gołowkin odbędzie się 15 września w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Kazach położy na szali pasy WBC, WBA i IBO w wadze średniej. Pierwsza walka zakończyła się remisem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-08-2018 11:59:41 
Rękawice bez certyfikatu?
Bez całego flow dla sprawdzenia ich w walkach?
Przecież to zagrożenie dla zdrowia.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 31-08-2018 12:58:18 
A skąd wniosek, że bez certyfikatu?
Bo czytając tekst, i fragment o akceptacji przez Komisję można odnieść inne wrażenie. Sanchez protestuje bo nie były sprawdzone w boju Stanach, co jest bez większego sensu, bo były używane podczas walk w Meksyku, i chyba te kilkaset km nie zrobi rękawicom różnicy.

a no tak, po prostu nie lubisz Canelo ;)
 Autor komentarza: starycap2
Data: 31-08-2018 14:46:25 
No są osobnicy co lubią koksiarzy do tego w sportach i jeszcze w sportach walki.To takie przyjemne i po prostu uczciwe.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 31-08-2018 14:57:41 
Są też janusze, którzy uważają, że czołówka leci na kreatynie i tylko Ci złapani biorą taki czy inny doping ;)

Grunt to zachować odrobinę obiektywności i nie kierować się w każdej kwestii sympatiami i antypatiami.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-08-2018 15:28:35 
StewRoid
Jak te kilkaset kilometrów nie zrobi rękawicom różnicy to nie zrobi też różnicy to, że mogą to być rękawice dotychczas stosowane w walkach mistrzowskich w planowanym miejscu walki. Jeśli uważasz, że to taki nieistotny szczegół to po co obóz Conelo chce je zastosować po raz pierwszy akurat w tej walce? Przepraszam - drugi, bo zbiegiem okoliczności pierwszy raz mają być tam zastosowane dwa dni wcześniej. To może wystarczy Ci powód, że Conelo te rękawice zapewne zna a Gienek nie. Bokserzy miewają swoje ulubione rękawice, wiec po co iść na rękę przeciwnikowi. Pamiętasz jak obóz Kliczki wywierał presje na oponentach Władka - sam brat grzebał w rękawicach, z Furym to nawet wymyślali "nowatorskie" maty na ringu - a tutaj są "nowatorskie" rękawice.
 Autor komentarza: WWW
Data: 31-08-2018 16:05:04 
Może Sanchez po prostu boi się, że rękawice będą zrobione ze skóry tych nakoksowanych prosiaków, których mięso spożywał Canelo i przez to komisja antydopingowa może chcieć odwołać walkę, a co za tym idzie Golovkin straci wypłatę życia. Nie pomyśleliście o tym?!
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 31-08-2018 16:06:15 
być może dlatego, że te rękawice po prostu najlepiej mu pasują?
Jak zauważyłeś różni pięściarze mają różne preferencje dot. rękawic, i dopóki są one zgodne z przepisami, nie widzę w przeszkód w ich użyciu podczas walki.
No i piszesz bzdury, bo drugi raz mają być użyte akurat w Stanach, a w tekście jest napisane, że w Meksyku pięściarze boksują w takich rękawicach.

Jeżeli w kontrakcie był zapis dopuszczający użycie wszelkich rękawic (a zapewne był, bo Sanchez by tak ochoczo nie wskazywał, że zgadza się na "wszystkie inne rękawice") to gadanie Sancheza to tani chwyt i próba wprowadzenia dodatkowe zamieszania w obozie Canelo ew. negatywnego nastawienia do niego opinii publicznej przez wskazywanie na jakieś "kombinacje" z rękawicami.

Oczywiście team Golovkin może dla zasady protestować nawet przeciwko kolorowi spodenek Meksykańca, ale to nie znaczy że będą mieli racje.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 31-08-2018 16:07:05 
*wszelkie rękawice = oczywiście te dopuszczone przez Komisję.
 Autor komentarza: DevonPL
Data: 31-08-2018 16:43:24 
Kiedy BykZBonksuLaMotta jest nieobecny, to w wielu tematach nie ma żadnego komentarza.

Według mnie sprawa z rękawicami jest podejrzana.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 31-08-2018 18:12:25 
Big Drama Show ciąg dalszy, za dwa dni będą debatować na temat koloru ręczników a za tydzień być może ktoś wniesie sprzeciw odnośnie koloru narożnika w którym ma stanąć, oba będą musiały być różowe bo inaczej walki nie będzie.
Tak na poważnie, tych dwóch robi sobie pod górę jak tylko może. Jedna z większych walk w tym roku a oni z meczu bokserskiego zrobili z przedstawienia melodramatyczne.
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 31-08-2018 18:15:19 
moim zdaniem to jest troszeczke hamska zagrywka ale jak najbardzej dopuszczalana ze strony obozu GGG .
Niech teraz walczy na takich jak kazdy :) ...

Odnośnie wypowiedzi z kreatyna .... Przeciez wszyscy wiedza ze sportowcy biorą nie tylko kreatyne , to chyba normalne . PROBLEM ZACZYNA SIE DOPIERO WTEDY GDY BIORA WIECEJ NIZ JEST TO DOPUSZCZALNE ....
 Autor komentarza: Callisto
Data: 31-08-2018 22:03:05 
Pewnie rękawicę będą wypchane skażonym meksykańskim mięsem które Koksonelo będzie ukradkiem skubał podczas intymnych zwarc w półdystansie.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 31-08-2018 22:03:46 
Wiedziałem , że Sanchez robi dym bez wejscia w temat. Ten trener to już od dawna celebryta ma straszne parcie na szkło. On Gienkowi robi bardzo zły pijar. Powinien go wyj...ac bo zawsze gada i robi szum by o nim mówili a to nie jest dobre dla zawodników przed walką.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-09-2018 10:22:58 
Już się zaczęło kombinowanie by pomóc rudzielcowi..
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta3
Data: 01-09-2018 10:48:11 
Czy ten pajac Sanchez nie protestował z powodu brody Alvareza? Hahaha może jeszcze niech powiedzą w jakich butach i spodenkach ma walczyć.
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta3
Data: 01-09-2018 10:50:13 
DevonPL
"Kiedy BykZBonksuLaMotta jest nieobecny"

Nie BykZBonksu tylko z Bronksu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.