HUNTER ZAWALCZY ZE SPARINGPARTNEREM JOSHUY

Marcin Olkiewicz, World Boxing News

2018-08-30

13 października w Londynie ciekawy test czeka stawiającego pierwsze kroki w wadze ciężkiej Michaela Huntera (14-1, 9 KO). Były pretendent do tytułu mistrzowskiego w wadze cruiser zmierzy się z niepokonanym i obiecującym Martinem Bakole (11-0, 8 KO).

Pojedynek zostanie rozegrany na dystansie dziesięciu rund, a w jego stawce znajdzie się pas IBO Intercontinetal wagi ciężkiej.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł wszystkim zaprezentować swoje umiejętności 13 października. Michael Hunter na pewno przyjedzie po zwycięstwo i jestem mu wdzięczny, że wziął tę walkę. Wygraną nad nim udowodnię, że należę do światowej czołówki - powiedział Bakole.

Kongijczyk po raz ostatni boksował w czerwcu, szybko odprawiając DL Jonesa. Obecnie jest jednym ze sparingpartnerów Anthony'ego Joshuy przed jego pojedynkiem z Aleksandrem Powietkinem. Hunter w wadze ciężkiej zadebiutował przed dwoma miesiącami, nokautując Iago Kiladze. W zeszłym roku miał okazję boksować o mistrzowski pas w wadze cruiser, jednak uległ na punkty Aleksandrowi Usykowi.