LINARES WRACA W NOWEJ WADZE, RYWALEM ABNER COTTO

Były mistrz świata trzech kategorii wagowych Jorge Linares (44-4, 27 KO) powróci na ring 29 września w Fantasy Springs Resort Casino w Indio w Kalifornii, gdzie zmierzy się z Abnerem Cotto (23-3, 12 KO).

Starcie Wenezuelczyka z Portorykańczykiem - bratankiem słynnego Miguela, będzie główną atrakcją wieczoru na gali Golden Boy Fight Night, którą w USA będzie można oglądać za pośrednictwem Facebook Watch. Pojedynek odbędzie się w kategorii super lekkiej. Ostatnią walkę Linares stoczył w lekkiej, w której przegrał w maju w dziesiątej rundzie z Wasylem Łomaczenką i stracił pas WBA.

- Wracam głodniejszy niż kiedykolwiek, gotowy udowodnić światu, że nadal zaliczam się do najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe. Chcę dużych walk. Świat nie widział jeszcze najlepszego, co mam do zaoferowania - stwierdził Linares.

Dla Wenezuelczyka będzie to pierwszy występ pod okiem nowego trenera Jorge Zerpy. Zastąpił on na tym stanowisku Ismaela Salasa, który nie był dostępny dla Linaresa w trakcie przygotowań do potyczki z Łomaczenką. Pięściarza trenował wtedy jego brat i wieloletni asystent trenera Carlos Linares.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 30-08-2018 14:10:26 
Linares zawsze był kozakiem , dużo nie gada a wychodzi do ringu i daje z siebie wszystko . Szacun dla niego .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.