GROVES vs SMITH: SAUERLAND BRONI LOKALIZACJI FINAŁU WBSS

Dżedda, czyli miasto w zachodniej części Arabii Saudyjskiej, przywita 28 września finalistów turnieju World Boxing Super Series kategorii super średniej. Spotka się dwóch Anglików, a mimo wszystko zaboksują na neutralnym terenie. Nie wszystkim się to podoba, ale decyzji tej broni jeden z organizatorów i pomysłodawców WBSS, promotor Kalle Sauerland.

W walce finałowej rękawice skrzyżują Callum Smith (24-0, 17 KO) i panujący mistrz świata federacji WBA, George Groves (28-3, 20 KO).

- To turniej światowy, a walki odbywają się w różnych krajach. Byliśmy w Moskwie, Rydze, San Antonio, New Jersey, Turynie, w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. I zamierzamy nadal podróżować z tym turniejem po całym świecie. W piłce nożnej jest przecież tak samo. Gdyby w finale Ligi Mistrzów zagrał Tottenham z Liverpoolem, finał i tak odbyłby się w Kijowie. A takie walki jak "Thrilla in Manila" czy "Rumble in the Jungle", pomimo dziwnej lokalizacji, mimo wszystko przeszły do historii boksu zawodowego. Mam nadzieję, że z perspektywy czasu podobnie będzie wspominany pojedynek Grovesa ze Smithem - powiedział Sauerland.

Groves w ramach turnieju pokonał Jamiego Coxa (TKO 4) i Chrisa Eubanka Jr (PKT 12). Smith natomiast odprawił na punkty Erika Skoglunda oraz Nieky'ego Holzkena.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.