WILDER: TYLKO KIBICE MOGĄ ZMUSIĆ JOSHUĘ DO WALKI

Redakcja, boxingscene.com

2018-08-21

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) uważa, że tylko kibice mogą zmusić Anthony'ego Joshuę (21-0, 20 KO) do walki z nim.

Joshua zmierzy się 22 września z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Anglik ma już zaplanowany kolejny występ na 13 kwietnia, ale według Wildera również wtedy wybierze sobie innego przeciwnika.

- Już wiemy, że ze mną nie zaboksuje w tym terminie. Eddie Hearn sam to przyznał. Może to trochę potrwać, ale my będziemy robić swoje. Kiedy już pokonam Fury'ego, nie będzie wątpliwości co do tego, kto jest numerem jeden - oznajmił "Brązowy Bombardier".

- Rob McCracken nie pozwoli mu na tę walkę, dopóki nie uzna, że Joshua jest gotowy. Słyszałem to i w to wierzę. Myślę, że do naszej walki może dojść, ale tylko za sprawą kibiców. Będą go musieli do tego zmusić. Jeśli pokonam Fury'ego, a on dalej będzie mnie unikać, nie będzie można tego tak zostawić. Nie może być tak jak z Lennoxem Lewisem i Riddickiem Bowe'em. Nie chcę tego. Wiem, że jestem najlepszy, ale chcę to udowodnić - dodał.

Wilder ma się zmierzyć z Tysonem Furym (27-0, 19 KO) pod koniec roku w Las Vegas.