FURY BĘDZIE TRENOWAĆ W USA DO WALKI Z WILDEREM?

Tyson Fury (27-0, 19 KO) nie wyklucza, że do walki z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) będzie się przygotowywać w Stanach Zjednoczonych.

- Mój obóz może mieć miejsce w Ameryce. Chcę zrobić wszystko w należyty sposób, może więc polecę do Ameryki na 10 do 12 tygodni. Mogę się udać do Kalifornii, na przykład do Big Bear, albo do Las Vegas, jeszcze nie wiem - powiedział były mistrz wagi ciężkiej.

- Jak chcesz być najlepszy, to musisz walczyć w Ameryce. Fajnie jest być wielką rybą w małym brytyjskim stawie, ale jak chcesz być Dom Pérignon, to musisz się udać do Ameryki, tak jak to zrobił kiedyś Lennox Lewis i inni wielcy zawodnicy - dodał.

Pojedynek Wilder-Fury o należący do Amerykanina pas WBC ma się odbyć w listopadzie lub grudniu w Las Vegas. Dokładna data powinna zostać ogłoszona w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 21-08-2018 11:27:09 
Walka z rodzaju 50-50. Wszystko zależy jaką formę zbuduje Tyson. Jak porównywalną do tej od Kliczki to będzie 28-0 dla Gypsy Kinga na pkt o ile wynik nie będzie drukowany. Jak nie odzyska szybkości i refleksu to dostanie ostre KO.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 21-08-2018 11:56:46 
Pytanie ile Tyson chciał pokazać w walce z Pianetą?
Biorąc pod uwagę że Wilder siedział bardzo blisko.

Tyson może chcieć ośmieszyć Wildera w ringu, bo na to aby mu zrobił krzywdę to się nie zapowiada.
Tyle że wystarczy że Wilder będzie w miarę aktywny to i tak on wygra.

To nie Niemcy i Kliczko, że sędziowie przy takim przebiegu walki dali wygraną Furemu.
Co w Niemczech jest niebywałe.

Do takich werdyktów można zaliczyć walkę Michalczewskiego z Gonzalezem...
 Autor komentarza: Zayats
Data: 21-08-2018 11:59:28 
Ja nawet śmiem twierdzić, że w aktualnej formie Tyson bez pajacowania i skupiony jest w stanie spokojnie wypunktować Wildera. Biorąc pod uwagę to, co robili z nim w ringu choćby Szpilka czy Washington. Z drugiej jednak strony scenariusz, w którym Wilder trafia prawym dyszlem i kończy Fury'ego wiatrakami jest również jak najbardziej realny. Biorąc pod uwagę sytuację Fury'ego z walk z Cunningham'em czy Pajkic'em!
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 21-08-2018 12:07:15 
Ja jestem jednym z tych, którzy uważają, że będzie to "łatwa walka" dla Furego.
Przezabawne jak z bumobija Wilder nagle urósł do zajebiście niebezpiecznego fajtera o twardej szczęce.

Fury zrobi Wildera na nogach. Proste Deontaya nie są takie groźne jak krótki kontrujący bity ze skrętu.

*oczywiście nie uważam, że będzie to łatwa walka ani dla jednego ani dla drugiego.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 21-08-2018 12:11:50 
Zayats, napisaliśmy równocześnie.
Wilder ma szanse. Moim zdaniem mniejsze niż z Joshuą. Uważam, że plan Furego to opykać Wildera i na wiosnę wyjść w Anglii po ogrooomne pieniądze.
 Autor komentarza: Zayats
Data: 21-08-2018 12:22:41 
Meehaw,

na pewno walka Fury vs Joshua w Anglii, jeszcze po wygranej Tyson'a nad Wilderem (tutaj jak już pisałem 50-50 i dwa możliwe scenariusze) wygenerowała by olbrzymie zainteresowanie i pieniądze. Unifikacja wszystkich pasów na szczycie HW, do tego dwaj Anglicy... Przecież to byłby kosmos. Na razie poczekajmy kilka dni, czy faktycznie oficjalnie ogłoszą Fury vs Wilder w listopadzie/grudniu.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 21-08-2018 12:40:57 
Alabama to wygra tylko musi mieć odpowiedni plan na tą walkę. Nie boksowac tylko bombardować.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-08-2018 12:54:22 
Ogłosić to sobie mogą. Ba mogą odbyć się nawet konferencje prasowe i ważenie. Dopóki obaj nie staną naprzeciwko siebie w ringu niczego nie można być pewnym. Tyson już takie szopki odwalał (Ustinov, 2 razy Klitschko) natomiast Wilder też w tempie odrzutowca spierdzielał z Moskwy kiedyś zanim WBC w ogóle się skapnęła co się dzieje...

Walka jest dość "podejrzana" bo wymagała by od obu panów wyjątkowej odwagi i rezygnacji z większych dostępnych na wyciągnięcie ręki pieniędzy. O ile Wildera można jeszcze zrozumieć po świetnym zwycięstwie nad Ortizem o tyle Fury wygląda ostatnio koszmarnie i aż ciężko uwierzyć by był z siebie tak dumny jak to próbuje przedstawić. Chociaż kto ich tam wie. Może i się zmierzą ze sobą.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 21-08-2018 12:59:32 
Oglądałem jeszcze raz walkę Fury-Wład i widziałem tam jak przegrywa Wład a nie wygrywa Fury tą walkę.
Kliczko jakby był gdzie indziej .Fury nie zadał żadnego mocnego ciosu.
Kliczko się po prostu przyzwyczaił do wygrywania z małymi ciężkimi a jak ktoś większy to myślał że to Wach itp. Zgubiła go rutyna treningów .Do Antka przygotował się całkiem inaczej .
FURY naprawdę nic jeszcze nie pokazał a robi się z niego mega mistrza .
Dla mnie wygra to Wilder i nawet jak nie przez KO to na punkty .Ale nie wierzę w tą walkę.
 Autor komentarza: Tyson2
Data: 21-08-2018 13:12:35 
Fury juz nie wroci do dawnej formy.
 Autor komentarza: moriox77
Data: 21-08-2018 14:09:53 
Zgadzam się z BOXEREM. Kliczko nauczył się walczyć zachowawczo, prostymi na dystans. Nie wykazał żanej fantazji z Furym, który tak samo bazuje na zasięgu i wzroście, i prezentuje jeszcze mniej w ringu. Nadrabia promo i tekstami.
Należy jasno powiedzieć, że do żadnych dobrych mistrzów nie należy. Trzeba sobie zasłużyć dobrymi obronami na coś takiego.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 21-08-2018 15:31:25 
moriox77,
Matko jedyna, w której walce Fury polegał na zasiegu i wzroście (jedynie)?
Fury kica po ringu, gibie się jak pierdolony rezus, zmienia pozycje, bije w zwarciu albo na dystans. Może się wieszać na przeciwniku jak Wład, może próbować kontrować (bo ma/miał bardzo dobry timing i szybkie ręce). Nie ma jedynie mocnego pojedynczego ciosu, bo nie zapiera się na nogach.
Pod tym względem bardziej przypomina Usyka niż Joshuę (z zachowaniem proporcji oczywiście).
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 21-08-2018 15:42:09 
Techniczne Fury jest jednym z najlepszych w ciężkiej - może Ortiz jest lepiej wyszkolony.

Jeśli Tyson zgubi jeszcze 5-10 kg i odbuduje siłę (bo koka zmniejsza napięcie mięśni), to Wilder i Antek są do zrobienia.

Jedyna zagadka, czy organizm będzie chciał współpracować.

Wilder już niczym mnie nie zaskoczy - będzie szukał pojedynczego ciosu aż Fury się odsłoni.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 21-08-2018 19:08:16 
Wilder to nie jest typ który punktuje rywala on go namierza przez całą walkę i próbuje jednym ciosem uśpić. Przykładem jest nieprzytomny szpilka ALE jak Fury bedzie całą walke skupiony i z dobrą kondycją moze dotrwac do konca i wypunktowac wildera. i taki wlasnie scenariusz obstawiam
 Autor komentarza: moriox77
Data: 21-08-2018 19:23:11 
Meehaw,
Jak pokaże to o czym mówisz z kimś kto będzie po męsku skracał dystans to zwrócę honor, ale trzeba mieć jakiś dorobek, ubić jakąś dobrą świnie i obronić ten jebany tytuł. Aż boli na myśl o tym jak Wilder pierd...by na glebe jego ostatniego rywala.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 21-08-2018 20:00:45 
moriox77,
styl robi walkę. Tyson nie nokautuje jednym ciosem, więc się na to nie nastawia. Popraw mnie, ale wygrał wszystkie rundy i ani przez moment jego zwycięstwo nie było zagrożone.

Wilder też jest ringowo mądry, uczy się rywala w trakcie walki, rozpracowuje, szuka miejsca, żeby ulokować tę petardę. Nic Wilderowi nie odbieram - fajnie się go ogląda. Z Ortizem dał naładniejszą walkę roku w HW.

Mimo wszystko to Fury ma dar od Boga, lekkość, gibkość, pełen asortyment. Jest jak scyzoryk szwajcarski - multum narzędzi do wykorzystania. Jego ręce też swoje ważą. Jeśli Fury nie zrobi w ringu niczego głupiego, wygra to na punkty.
 Autor komentarza: moriox77
Data: 21-08-2018 22:46:25 
Ogólnie dyskusje są tu cały czas, bo cały czas po Kliczce on z nikim nie walczył, a sa te artyuły, bo portale muszą zarabiać, a Fury cały czas ciekawie gada, wszystkich miesza z gównem i udaje wielkiego mistrza. Dostrzegając klase terazniejszych zawodników stawiałbym go dalej od Ortiza. ale niech coś się zadzieje, pozdrawiam.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.