DROGA DO PASZCZY LWA

W drodze do paszczy lwa zgrupowanie w Zakopanem Kadry Narodowej

Zakopane. Zgrupowanie kadry narodowej seniorów. Pod kierunkiem trenerów Jerzego Baranieckiego i Zbigniewa Raubo, w Centralnym Ośrodku Sportu, dziewięciu pięściarzy szlifowało formę przed startami do najważniejszych imprez sezonu. Do stolicy Tatr dotarli: Jakub Słomiński (waga papierowa, Wda Świecie), Jarosław Iwanow (waga kogucia, Wisła Kraków), Radomir Obruśniak (waga lekka, Róża Karlino), Mateusz Polski (waga lekkopołśrednia, Róża Karlino), Filip Wąchała (waga półśrednia, Sako Gdańsk), Bartosz Gołębiewski (waga średnia, Rushh Kielce) i Rafał Perczyński (waga średnia, Sako Gdańsk), Michał Soczyński (waga ciężka, Paco Lublin) oraz Adam Kulik (waga superciężka, Paco Lublin). - Wcześniej byliśmy w Giżycku, gdzie główny nacisk był na przygotowanie wytrzymałości ogólnej, jak również indywidualne założenia techniczno-taktyczne – mówi dla bokser.org Jerzy Baraniecki. - To zgrupowanie trwające dwa tygodnie w Zakopanem (9-21.08.) miało na celu poprawę wydolności i wytrzymałości ukierunkowanej, a także poprawę techniki boksu.

Trzy kwadranse na Giewont

Dwójka szkoleniowców w pocie czoła pracowała nad udoskonalaniem technicznych elementów, gdzie jednym z podstawowych sprawdzianów była tzw. tarcza z trenerem (na zdjęciach). W szkoleniowym programie zaplanowano też walki sparingowe, jak i ćwiczenia na bokserskich przyborach. - Na Giewont nasi podopieczni wbiegają w czasie 45 minut – chwalił wydolność swoich podopiecznych trener Baraniecki.

  • U naszych pięściarzy na treningach zauważyłem wielkie zaangażowanie, jednak aby liczyć się w olimpijskim boksie czeka ich jeszcze sporo pracy – podsumował zgrupowanie w Zakopanem, obserwujący zajęcia mistrz olimpijski z Montrealu (1976) i brązowy medalista IO (Moskwa, 1980), były prezes PZB i były trener kadry narodowej seniorów, Jerzy Rybicki.

    Ale niestety był jeden minus. Do Zakopanego nie wszyscy się stawili. Jak poinformował nas Jerzy Baraniecki nie przyjechali - zawodnik Skorpiona Szczecin, pięściarz wagi muszej Maciej Jóźwik oraz Zagłębia Konin, zawodnik wagi półciężkiej Mateusz Goliński. - Nie znam przyczyny nieobecności i w tym przypadku zamierzamy obciążyć ich kosztami – mówi szkoleniowiec kadry PZB. - Reszta jest w gestii zarządu PZB – dodał pochodzący z Włocławka Jerzy Baraniecki.

Przeciwko mistrzom świata

Już za kilka dni, w najbliższą niedzielę polscy pięściarze rozpoczną do sezonu przygotowywania na kolejnym obozie (26.08-1.09., Cetniewo). Po nim kadrowicze powrócą do macierzystych klubów, a od 12 września we Lwowie czeka ich arcytrudny sprawdzian. Rywalizować będą w trójmeczu, gdzie rywalami biało-czerwonych będą Kubańczycy, Bułgarzy i Ukraińcy. - Nie muszę ukrywać, że to światowa czołówka i każde nasze zwycięstwo będzie ogromnym sukcesem – mówił Baraniecki. Przypomnijmy, że na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Kubańczycy z 6 medalami (3 złote, 3 brązowe) zajęli drugie miejsce (za Uzbekistanem – 7 medali – 3,2,2). Złote „krążki” zdobyli: Robeisy Ramirez (waga kogucia), Arlen Lopez (średnia), Julio de la Cruz (półciężka). W niedawnych mistrzostwach świata pięściarze z Gorącej Wyspy zdominowali czempionat. Na ringu w Hamburgu wywalczyli aż 7 medali (5,0,2), natomiast Ukraińcy raz zaistnieli na podium. Na najwyższym stopniu stanął Ołeksandr Chyżniak, który triumfował w wadze średniej.

Czempionat studentów

Tymczasem przed lwowskim trójmeczem biało-czerwoni zaprezentują się w Akademickich Mistrzostwach Świata (2-7.09., Uzbekistan). Wystąpią - w wadze papierowej Damian Mospinek (Skorpion Szczecin), muszej Maciej Jóźwik, koguciej Jarosław Iwanow, półśredniej Filip Wąchała, średniej Rafał Perczyński, ciężkiej Michał Soczyński i kategorii superciężkiej Damian Wiśniewski (Zagłębie Konin). - Dla mnie są to pierwsze kroki na seniorskim, olimpijskim ringu i chciałbym coś osiągnąć. Doskonale wiem, że tylko starty z zagranicznym przeciwnikami pomogą mi podnieść na wyższy poziom moje pięściarkie umiejętności – powiedział Filip Wąchała, zawodnik Sako Gdańsk. Sekundantami będą: Zbigniew Raubo i Marek Chrobak. Relacja wraz z komentarzem znajdują się także na blogu autorskim Sławomira Ciary.

Zgrupowanie Kadry Narodowej w Zakopanem - pod okiem Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego

Na zdjęciach, zajęcia na tarczy indywidualnej z trenerem. Trener Jerzy Baraniecki tarczuje Filipa Wąchałę, a Zbigniew Raubo podpowiada Rafałowi Perczyńskiemu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.