HOLYFIELD: DEONTAY WILDER BIJE TAK MOCNO JAK KIEDYŚ TYSON CZY FOREMAN

Redakcja, express.co.uk

2018-08-20

Większość ekspertów spekuluje, że najmocniej bijącym dziś bokserem na świecie jest Deontay Wilder (40-0, 39 KO). Podobne zdanie ma jedyny w historii czterokrotny champion królewskiej kategorii, legendarny za życia Evander Holyfield.

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC znokautował każdego rywala, z jakim miał do czynienia. Jedynie Bermane Stiverne wytrzymał z nim pełny dystans, ale w rewanżu został zdemolowany już w pierwszej rundzie. Wojownik z Atlanty przekonuje, że "Brązowy Bombardier" bije równie mocno jak kiedyś Mike Tyson czy George Foreman.

- Według mnie Wilder bije równie mocno jak Tyson czy Foreman. Fakty i liczby mówią same za siebie. Jak często przecież widzicie faceta z czołówki, który przewraca się po ciosie na czoło? Nikt nie chciał walczyć z Luisem Ortizem, a on się z nim spotkał, trafił na czoło i mocno zranił. Wilder nie musi trafiać jak inni w brodę, żeby nokautować przeciwników. Czoło to najtwardsze miejsce i jeśli ktoś nokautuje w ten sposób, to musi naprawdę bić bardzo mocno - stwierdził Holyfield.