BELLEW: WALKA Z USYKIEM W TYM ROKU

W ostatnim czasie, po zwycięstwie Aleksandra Usyka (15-0, 11 KO) w turnieju World Boxing Super Series i zdobyciu przez niego 4 pasów wagi junior ciężkiej trwają spekulacje na temat tego, jaki będzie następny krok ukraińca.

Prawdopodobnym wydaje się, iż spróbuje swoich sił w królewskiej dywizji, jednak drugą opcją jest pozostanie przynajmniej na jakiś czas właśnie w wadze cruiser.

Bezpośrednio po finale WBSS zaczęto zestawiać Usyka z "emerytowanym mistrzem" federacji WBC w wadze cruiser Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO) i sądząc po słowach Anglika ta walka ma szanse dojść do skutku.

- Ten pojedynek musi dojść do skutku w tym roku, ponieważ ten rok będzie moim ostatnim w sporcie. Nie będe walczył w 2019, kończę karierę, powienienem to zrobić już w marcu.

Planem Bellew było pokonanie Haye'a w grudniu 2017, ale ta walka została przesunięta. Następnie pokonanie Josepha Parkera o tytuł WBO w walce, którą jego zdaniem by wygrał. Zamiast tego walczył z Haye'em w marcu, a Parker przegrał z Joshuą w tym samym czasie.

Pytanie pozostaje, w jakim limicie wagowym mieliby zmierzyć się panowie? Usyk zadeklarował, że dla Bellew może pójść do wagi cięzkiej, a Bellew, że może zejść z powrotem do junior ciężkiej. Niezależnie jednak od limitu, taka walka z pewnością spowodowałaby spore zainteresowanie środowiska pięściarskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 15-08-2018 23:47:29 
Niech już w końcu kończy karierę. Co walka gadka o końcu kariery więc najwyższa pora wcielić słowa w czyny. Straciłem do niego szacunek po tym jak najpierw krzyczał o walkę do Wildera a potem stwierdził że nie będzie z nim walczył bo ten jest... za wysoki. Co to wogóle za tłumaczenie zawodnika wagi ciężkiej. Wilder na wage wnosi niewiele więcej niż on. Jak Bellew obijał kurdupli w półciężkiej to było dobrze. Czagajew jak walczył z Wałujewem to nie płakał tylko wyszedł zawalczył i wygrał i to bez uciekania.
 Autor komentarza: xionc
Data: 16-08-2018 00:47:33 
Tony to twardy skurczybyk, niech stoczy te walke z Usykiem, bo Fury juz jest poza zasiegiem i wtedy konczy kariere... Chyba zeby Fury wygral z Wilderem i mial dobrowolna z Bellew, jesli ten wygra z Usykiem to wszystko jest mozlie... choc raczej szanse ze wygra sa nieduze :)
 Autor komentarza: raflo
Data: 16-08-2018 07:58:31 
Większe szanse na wygraną z Usykiem będzie miał w ciężkiej niż w junior ciężkiej.Wracając do junior trochę się osłabi
 Autor komentarza: Boss78
Data: 16-08-2018 08:02:13 
z Usykiem nie da sie wygrac pykajac na punkty..z nim trzeba wyjsc i sie napie...lac a mysle ze Tony wyjdzie sie nap.......c wiec ...dobra walka sie zapowiada
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 16-08-2018 22:43:13 
Tony Bellew zrobiłby błąd gdyby zgodził się na walkę w limicie wagi cruiser. Musiałby troszkę zbijać kilogramy, a w jego wieku to już może sprawić trochę problemów. Poza tym, w wadze cruiser Usyk będzie za szybki dla Tonego.

Natomiast walka Bellew vs Usyk w wadze ciężkiej to już bardziej wyrównany pojedynek, bo jednak Usyk debiutując w tej kategorii może nie być w 100 procentach przygotowany, może nie być tak szybki jak w cruiser i pozostaje kwestia aklimatyzacji w tym limicie. Bellew czułby się bardziej komfortowo w wadze ciężkiej.

Bellew w wadze ciężkiej będzie trudnym rywalem dla Usyka. Natomiast w cruiser zostanie raczej gładko wypunktowany przez Ukraińca.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.